Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale, Merida,Corratec

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytaç Yorulmaz tarafından paylaşıldı.

1. Aytaç Yorulmaz

Aytaç Yorulmaz Yeni Üye

merhaba arkadaşlar 3 yıl aradan sonra tekrar bisiklete dönüyorum tabi bisikletimi aldığım zaman : ) işte bu noktada siz değerli arkadaşlarımın da bilgisine ihtiyaç duymaktayım haydi bana da fikir verin :)

Cannondale SL4 700 Euro (REn olarak Siyah-Mavi fotosunu bulamadım : ))

KADRO:Trail SL SAVE threaded BB and 1.5” head tube, disc only
    ÖN AMORTİSÖR:RST Omega TnL 100 mm lockout and 1”1/8 alloy steerer
    ARKA AKTARICI:Shimano Deore
    ÖN AKTARICI:Shimano Alivio
    VİTES KOLLARI:Shimano Alivio Display
    RUBLE:Sunrace 11-32t 9sp
    ZİNCİR:Shimano HG53 9sp
    AYNAKOL:FSA CK306 44/32/22t
    ORTA GÖBEK:FSA square taper
    FREN ÖN / ARKA:Tektro Draco
    ARKA GÖBEK:Formula
    ÖN GÖBEK :Formula
    PEDALLAR:VP flat toe clip
    GİDON:Cannondale C3 riser
    BOYUN:Cannondale C4
    FURÇ TAKIMI:Cane Creek 1”1/8 semi-integrated
    SELE:Cannondale Halo steel rails
    SELE BORUSU:Cannondale C4 31.6 mm zero offset
    JANT:Maddux DC 3.0
    JANT TELLERİ:CN stainless
    LASTİK:Schwalbe Black Jack 2.1
    RENK:KIRMIZI, BEYAZ
    JANT EBATI:26"
    MATERYAL:Alu

Merida TFS 200D 870 USD

Speeds 27
    Sizes 14.5″-16″-18″-20″-22″
    Frame Matts TFS Comp-D
    Color Silk black(red)
    Fork RST Gila 100 TnLShock
    Derailleur front Sram X.5 low 34.9
    Derailleur rear Sram X.5-9
    Shifters Sram X.5 Trigger-3 / Trigger-9
    Brake levers attached
    Brakes Tektro Draco 180/160 mm
    Chainwheel Sram S600 44-32-22
    BB-Set Cartridge Bearing
    Chain Shimano CN-HG53
    Hubs Disc-F Alloy / Disc-R Alloy
    Rims Matts Pro D
    Freewheel Sram PG-950 11-34
    Spokes Black stainless
    Tires Merida Race 2.1
    Handlebar FSA XC 300A OS R20 620
    Stem FSA OS-190 6°
    Headset M10 Neck
    Seatpost FSA SL280 SB25 31.6
    Saddle X-Mission Line
    Pedals XC Alloy

Corratec X-vert Motion 700 Euro

KADRO:CORRATEC ULTRA LITE ALLOY 6061
    ÖN AMORTİSÖR:RST XC 100MM LOCK OUT
    ARKA AKTARICI:SHIMANO DEORE 9 SP
    ÖN AKTARICI:SHIMANO DEORE
    VİTES KOLLARI:SHIMANO DEORE
    RUBLE:SHIMANO DEORE 11-34
    ZİNCİR:SHIMANO DEORE
    AYNAKOL:SHIMANO 44/32/22T
    ORTA GÖBEK:SHIMANO
    FREN ÖN / ARKA:TEKTRO AURIGA COMP 160MM ROTOR
    FREN KOLLARI:TEKTRO AURIGA COMP
    ARKA GÖBEK:ZZYZX ALLOY 32 BLACK
    ÖN GÖBEK :ZZYZX ALLOY 32 BLACK
    GİDON:ZZYZX RISER ALLOY BLACK
    BOYUN:ZZYZX ALLOY 100MM BLACK
    SELE:CORRATEC COMFORT
    SELE BORUSU:ZZYZX ALLOY 30.8
    SELE KELEPÇESİ:TRANZ-X ALLOY
    JANT:WEINMANN ALLOY 32 BLACK
    JANT TELLERİ:DT SWISS 1.8
    LASTİK:CONTINENTAL RACE KING 26X2.2
    RENK:BEYAZ YEŞİL, SİYAH MAVİ
    JANT EBATI:26"
    VİTES SAYISI:27
    MATERYAL:Alu

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Hüseyin Muhammed ATALAY bunu beğendi.
  2. Cihan Asrak

Cihan Asrak Yeni Üye

Seviye:
    Corratec donanım olarak göz ardı edilemez,Merida'nın tfs seriside fena değildir ama cannondale sl4'ü çok kısada olsa deneme fırsatım oldu şiddetle tavsiye edebilirim.

3. Gürkan Güler

Gürkan Güler Üye

Seviye:
    Aralarında en iyi kadroya sahip olan Cannondale ama donanım olarak Corratec biraz daha iyi duruyo. Merida, donanım olarak söylüyorum, Cannondale ve Corratec arasında arkada kalıyo.

4. engin özen

engin özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    alış veriş sitelerine bakıyorum da XT vites kolları, aynakol, ruble, zincir, ön ve arka vites seti 300 euro kargo dahil(actionsports.de)..
    ben avid elixir cr mag fren setini 180 sterline aldım kargo dahil(merlincycles.co.uk)..
    150 euroya da ritchey wcs gidon, gidon boğazı, bar ends ve sele borusu ve iki tane de shwalbe iç lastik aldım kargo dahil(actionsports.de)..
    mavic crosride cant seti 110 strelin kargo dahil(merlincycles.co.uk)..
    70 sterline selle italia carbonio almıştım(merlincycles.co.uk)..
    20şer sterline de shwalbe racing ralph evo dış lastik..
    geriye bir kadro kalıyor.. e-bay den istediğin aluminium kadrolara da bakarsan ve buna da 500 lira dersek.. mesela 2010 Corratec X-Vert S 0.1 MTB Frame kargo dahil 300 dolar civarında..usps ile gönderilirse %18 gümrük versen dahi 550 lira civarına geliyor sanırım..
    transmission group set olarak shimano slx takım alırsan fiyat 200 euroya düşer kargo dahil(actionsports.de)..
    frenleri de 80 sterline avid juicy 3 yaparsan kargo dahil (merlincycles.co.uk)..
    rockshox tora amortisör kargo dahil 110 sterlin(merlincycles.co.uk)..
    kabaca bir hesap yaparsan kesinlikle yarı fiyatına gayet yakışıklı bir bisikletin olur. üstelik kargo dahil :) siparişlerin hepsini ayrı ayrı verirsen gümrük derdin de olmaz..hepsi evine kadar gelir bir hafta veya 10 güne kadar.. sadece actionsports.de alışverişin 2 3 haftada geliyor. bence müthis de deneyim olur.. şahane de bir bisiklet olur senin için.. vermiş olduğun bisikletlere bakıyorum da abuk subuk parçalarla dolu.. yazmadan edemezdim.. bence bisiklet almayı düşünen herkes bu yazdıklarımı değerlendirsin..

5. Aytaç Yorulmaz

Aytaç Yorulmaz Yeni Üye

£=2,5680 TL
    €=2,2820 TL

110£+210£+80£ =400£*2,5680=1027,20TL
    150£+110=260*2,2820=593,32 TL
    1.027,50+593,32+500

2.120,52 TL gayet yarı fiyatınaymış hemde tek ödeme :)

yinede fikir verdiğin için teşekkürler

Döviz kurları 10.06.2011 TCMB verileridir

6. engin özen

engin özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2bin liraya 4bin liralık bisiklet sahibi olacaksın.. bence 700 euro verip yukarıdaki bisikletleri alacağına bu verdiğim reçeteyi bisikletten anlayan bir kişiye göstermelisin.. elbetteki 70 sterline sele yazdım ama 150 gramlık selle italia. 10sterline de var :)
    sana rockshox amortisör yazdım.. rst veya xcm yazmadım. sanırım xcm ikinci el olarak 20 30 liraya bi dolu satılıyor :)
    ritchey wcs takımını yazdım.. tek gidon boğazını alabileceğin fiyata gidon, gidon boğazı, barlar, sele borusu..
    az anlayan birisine yazdığım bu reçeteyi ver.. yukarıdaki bisikletlere sünepe der :)

7. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Sonuna kadar katılıyorum.

8. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ufak bir hatırlatma yapayım özellikle Cannondale,Corratec gibi markaların modelleri stokta pek fazla süre kalmayabilir,eğer onlardan düşünüyorsanız eli çabuk tutmakta fayda var

ulas bunu beğendi.
  9. Aytaç Yorulmaz

Aytaç Yorulmaz Yeni Üye

yaptığın yorumlar için çok teşekkür ederim verdiğin reçete tabiki çok güzel biraz düşününce de mantıklı geliyor yavaş yavaş bütçe durumuna göre sipariş edip en sonunda toplamak daha akıllıca bence de. hem sevdiğim içime sinen bir bisiklet olacak hemde dediğin gibi 4.000 TL ye yakın bir bisikletim olacak zaten hayalimi biraz ertelemem gerekecekti yavaşyavaş parçaları almak daha mantıklı

Hakan Yaş bunu beğendi.
  10. esekercioglu

esekercioglu Yeni Üye

Seviye:
    Yurtdışından sipariş veriyorsanız, nakliye ve muhtemel gümrük masrafları sebebiyle bu tutarı 1,2-1,4 gibi bir katsayıyla çarpmak lazım.

Geçtiğimiz haftalarda 100 EUR daha fazla verip SLX frenli bir Corratec Motion aldım. Amörtisörü dışında genel olarak bence yeterli donanıma sahip bir bisiklet.

Görebildiğim kadarıyla üç seçenek arasında, para karşılığında en çok bisikleti Corratec ile alabiliyorsunuz. Kadro ise zevk ve tercih meselesi.

Bu arada Türkiye Corratec Fiyatları'nın da Almanya Fiyatları'na çok yakın olduğunu da görmek lazım..

11. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben de bir Merida kullanıcısı olarak Cannondale diyorum;)

12. Bahadir.Karaca

Bahadir.Karaca Kıdemli Üye

Seviye:
    ikinci el reba maşa 600 lira, ikinsramci el giant veya scott scale serisi kadro 600 lira, sram x7 ön arka aktarıcı vites kolları 300 lira civarı gidon sele borusu vs amoeba scud 150 lira hayes frenler (ebay) 250 lira crossride jantlar 350 lira deore aynakaol slx ruble kmc x9 zincir 350 lira yaklaşık 2600 lira gibi bir fiyat çıkar karşınıza ve canavar gibi bir alet olur. en önemli parçalar kadro ve maşa zaten ha diyince değiştiiremezsiniz. fiyatların bazılarını yuksek bazılarını düşük yazdım birbirni dengelemesi açısından. 5 6 senedir biniyorum şahsen benim şu an yerinizde olsam yapacağım şey budur. scott giant vs markaların ikinci el kadrolarında sorun yasamazsınız. kozmetik açıdan düzgün olanı da buldunuz mu tamamdır. ya da şunu da yapabilirsiniz direk gider salcano ng30 alırsınız deore donanımlısı 1660 x7 olanı 1660 slx olanı 1800 her şekilde memnun kalırsınız.

13. engin özen

engin özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    vermiş olduğum siparişler içinde nakliye masrafları dahil ve gümrük sorunu yaşanabilecek bir parça yok..
    ben fox maşa almıştım 230 sterlinlik bir tutarı vardı.. parcel force ile bir hafta sonra evime geldi.. hiçbir gümrük ile karşılaşmadım.. daha sonra rockshox sid amortisör aldım. 630 sterline.. parcelforce ile gönderildiği için avrupa yakası posta işleme merkezinde 120 lira masrafım oldu.. parcel force, royal mail ve usps türkiyede ptt kargo ile çalıştığı için gümrüğe takılsa bile avrupa yakası posta işleme merkezinde %18 masrafla alınıyor.. özel posta servislerinin saçma sapan masrafları(konşimento, warehouse expences..) ile karşılaşılmıyor..
    daha önce aldığım 500 sterlinlik mavic crossmax cant setim evime kadar gelmişti.. sanırım biraz da şans işi.. gümrüğe takılmaması için genel olarak 150 euroyu geçmemesi gerekiyor..
    ilk mailimde bahsettiğim malzemeler için bir döküm yapmak gerekirse ;
    crossride cant seti gayet kalitelidir..merlincycles.co.uk sitesinden gümrüksüz ve iyi fiyata alınabiliyor..
    rockshox tora da aynı siteden gümrüksüz alınır..
    fren seti olarak avid juicy 3 veya elixir 5 veya diğer modellerden fiyatı çok yüksek olmayanlar gümrüksüz gelir.. Juicy 3 zaten 100 sterlin civarında.. elixir 5 ne kadar bakmadım ama biraz daha yüksektir olsa olsa.. ben avid elixir cr mag almıştım 180 sterline kargo dahil.. 1 hafta sonra evimdeydi..
    10ar sterline schwalbe racing ralph almıştım chainreactioncycles dan.. indirimdeydi.. 20 sterlin + gönderme masrafları ile baya uyguna gelmişti..
    dediğim gibi ritchey wcs gidon,gidon boğazı, barends, ve sele borusu ve iki de shwalbe iç lastiği 150 euroya actionsports.de den almıştım.. actionsports sanırım ups ile göndermişti.. özel kargo şirketi olduğu için 150 euroyu geçmemek lazım. aman dikkat.. beim siparişim 149.5 euro tutarındaydı :)
    seleyi de yine merlincycles dan aldım.. selle italia flite kit carbonio 150 gr. sanırım 70 sterlindi kargo dahil ama sonuna kadar değer. gümrük falan da derdi olmaz.. daha uygun seleler de var bu sitede..
    geriye sadece kadro kalıyor.. türkiyeden de alınır.. ikinci el de bulunur.. e-bay den de alınır..
    slx vites çekiş sistemi takımı 200 euro actionsports.de sitesinde kargo dahil.. gümrüğe takılır mı bilemem. xt set 300 euro.. hatta xtr set 700 küsür.. tanıdık gelen birisi varsa atsın valizine..

çok büyütülecek bir şey olduğunu zannetmiyorum.. uygun fiyata bisiklet toplamak isteyen varsa hakikaten biraz vakit ayırarak zevkle tamamlar işini..

14. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Corratech de Cannondale gibi kaliteli kadrolar üretmektedir. sonuçta Alman teknolojisi kullanıyor. Almanlar metalurji konusunda dünya lideri. Gördüğüm kadarı ile komponent olarak corratech çok daha iyi. Bence Corratech'i de düşünmelisin.

15. samed ç

samed ç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    10 numara bisikletler..

16. pelinaksoy

pelinaksoy Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    kesinlikle corratechin donanımına bakarsak süper ancak cannondale ise kadroda mükemmellll:)

17. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    bu yurtdışı sitelerinden nasıl alışveriş yapılıyo :)

18. Baga

Baga Üye

Seviye:
    Cannondale kalitesi herzaman yerindedir...
    corratec te sağlam yapar ama cannondale bi başka :)