Cannondale Kullanıcıları Kulübü

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dün 15 KM'de bir çalışmam oldu şu şekilde:

34219 dosyayı görüntüle

15 KM'yi 21 dakikada tamamladım. Bunun sonunda da kendimi bir latte ile ödüllendirdim.

34223 dosyayı görüntüle

Yol bisikleti olsaydı 15 dakika toplam zaman olurdu herhalde. Aslında şehir bisikletiyle de aynı zamanı tamamlamak bir şekilde mümkün olabilir. Mesela düz lastik kullansam, bütün ağırlıkları atsam, SPD pedal kullansam belki de 15 dakikaya indirirdim. Kondisyon tam olmasa da epey yaklaştım artık tamamlamaya...

Pendik sahilden...

34222 dosyayı görüntüle

Scudo

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
@BF Okuru
15 km yı 21 dk da tamamlamak o guzergahta zaten super bı sey.Km 1dk 25 sanıye ortalama hız 40 a yakın demek bu ...15 dk da tamamlamk zaten ımkansız..neredeyse zamana karsı derecesı )) bı yanlıslık olmasın eagle )) sehır bısıkletı ve duze pedalla 15 km 21 dk baya baya yol bısıkletı yarısma derecesı ...

@Atilla Gobel
caa10 cok oze bır bısıklet..ne garıbanı ...)) muhtesem bır bısıklet hatta yenı aldıgım supersıxten daha cokk sevıyorum sımdılık ... ))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@İsmail ATALI abi yol basit zaten güzergahta iki tane rampa var bir tanesi çok sorun değil ama ikincisi biraz dikey. Onu geçtikten sonra yolun %90'ı düz yol basıyorsun gidiyorsun inan bana sen 15 dakikada bitirirsin o yolu. Biraz da hafif eğimler var gerçi gelirken biraz rahat geliyorsun ama ben hiç durmadım ve direkt geldim. Bu arada hesaplama şehrin merkezi değil, şehrin başlarına girişte durdurdum hani merkezde durdursam 5-6 dakika daha eklenebilirdi. Öyle söyleyeyim yani. İstersen deneyelim seninle ve gör :p sen benden 5 dakika önce varırsın ben de arkandan gelirim ehehehe.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 saattir konudan çıkamıyorum :D Tüm bisikletlerin maşallahı var. Allah klaza bela vermesin :harika:

• Beğen
Tepkiler: EnesKlf07

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Baki KAYAN abi ile bir defa sürüş yaptım Florya'ya kadar, tur bittiğinde yol bisikleti almaya karar verdim, hatta bir tane yol kadrosu bile almıştım. Pinarello vardı o zamanlar onda.
Arada konularına ne zaman denk gelsem, kesin bir yol bisikleti almam lazım diyorum.
Geçenlerde yolda denk geldim, yine bir anda aktı gitti, eve gelip yol bisikleti araştırmaya başladım.
Bu videoyu, oradan da youtube kanalındaki birkaç videoyu izledim, yine yol bisikleti almaya karar verdim. :D

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
@Özgür K.
Seninle pedallamak büyük zevkti kardeşim, tekrarını yapalım :)

Bu arada bu hafta değil haftaya bir organizasyon yapsak mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Fırat Y. bölgeye vardığımda biraz sıkıntı yaşadım belimin arkada sağ kısmında (sanırım karaciğere yakın bir bölge) nefes alırken biraz kasıntı oldu. Çok fena zorladım ama öyle böyle değil. Neyseki çabuk iyileştim çok şükür. Dinlendim sonra ama durmak yok devam edeceğiz böyle bakalım. :kahve:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
21 dakikada 15 kilometre yani yaklaşık olarak 60/21 = 2.85 x 15'ten = 42.75 ortalama hız geliyor.
Üstelik SPD yok, lastik kalın ve dişli, ekstra ağırlıklar, dik oturuş, şehir bisikleti vs. gibi faktörlere rağmen vay. :)
Ayrıca 15 dakikada 15 kilometre gitmek demek 60 km/s ortalama hız demek bunu da belirteyim yapabilen varsa helal olsun. O kişi Team SKY'a katılmalı derhal. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
15 KM'yi 21 dakikada bitirmek çok da büyütülecek bir şey değil. Önemli olan, 200 KM'yi en aşağı 35 - 40 KM/hz ile hiç durmadan sürekli gidebilmek. Ali Demir gibi, Baki Kayan gibi. Bütün temennimiz de onu başarmak. Yoksa bunca cevherin içinde böcek gibi bir şeyim ben daha. Yani Ali Demir, Baki Kayan gibi büyüklerin altında böcek gibiyim onlardan gaz alarak böyle kasıyorum kendimce ve arada bir güzel işler çıkıyor. :harika: İsmail abi de 15 KM yolu 15 dakikada çok rahat bitirir. Bunun izahı için güzergahın görülmesi gerekiyor. İnş. da kısa zamanda deneriz bunu.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O güzergah neresi acaba merak ettim ben de denemek isterim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İstanbul anadolu yakasında karşıya uzak bir yer bunu deneyince yine yazarız konuya :harika:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merakla bekliyorum 15 dakikada 15 km yani 60km ortalama hız yapılacak bir güzergah demek wow yalnız bir ricam strava açmadan denemeyin. :)

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benide alın gruba ama bi cannondaleim yok. Bizim grup çok cansız :D