Cannondale Caad8 Tiagra 2016

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar tüm bisiklet sever dostlarıma merhaba.
Bugün akşama doğru ben de son bir kaç yıldır zihnimde olgunlaştırdığım hayallerime kavuşmuş durumdayım. Çok güzel bir duygu tüm arkadaşlarımın bu duyguları yaşamalarını can ı gönülden diliyorum.

Başlıktaki bisikleti ankara delta bisiklet ten aldım. Önce fitness ile yol arasında gidip gelirken duygular akla galip geldi ve başlıktaki modele karar verdim.

Şimdilik sadece satış işlemi tamamlandıktan sonra bir 100 metre deneme sürüşü yapabildim mağazadaki arkadaşların teşviki ile oldu o da. Maalesef bisikletim mağazada bekliyor ve asıl kavuşmam muhtemelen 2-3 günü bulacak çünkü ikamet ettiğim şehir olan samsuna kargolanmasını isteyeceğim mağazadan.

Ve işte yeni yol arkadaşım: darısı tüm isteyen arkadaşlarıma

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160507/ef955a1ff040d4c7b5b7ba7255c989f2.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160507/b498be63a529b7037903ca402da80da6.jpg

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Otobusle goturemyor muydun acaba arkadaşim? Hayirli ugurlu olsun. Siyah ustune fosforlu renk harika oluyor gercekten

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
güncelleme:

arkadaşlar teşekkürler ilginiz için. bugün öğle civarı bisikletimi teslim almaya yanda kargoya verelim demeye (o an için durum belirsizdi) orandaki delta bisiklet şubesine gittim.

bazı temel aksesuarları da gelmişken buradan tedarik edeyim diyerek toplam 890 tl yi bulan bir aksesuar harcaması yaptım (bana biraz beklediğimden fazla geldi ama sonrasında uğraşmamak için aldım geçtim, bulunduğum şehirde her şeyi bulmak zor olabilir diye düşündüm)

neticede araba taşıma aparatını monte ederek sabitlediler bisikleti oradaki görevliler ve kargo yerine kendimin götürmesinin daha avantajlı olacağına ikna ettiler ben de bir yandan kargoya güvenemiyordum ve sonrasında montajını/ayarlarını düşünmek istemiyordum.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160508/5742d84ccd9b8fe8c8ff529a9b08ff87.jpg

ve yola bismillah deyip koyulduk. ancak bir süre gittikten sonra mola verdiğim bir benzinlikte güneş ışığının da tam üzerine denk gelip iyice belirginleştirmesiyle kadroda ufak bir göçük gözüme ilişti :(

sonra kontrol ettiğimde, gidon sağ kısmında fren/vites ayarlarının yapıldığı kollarda da dış kısımda 2 adet küçük noktasal ezik vardı. ve tabi hemen içim cız etti. demek ki o kasar hayalini hevesini kurduğum bisiklet bana teslim edilmeden önce sağ tarafına düşmüş/düşürülmüş ...

zaten neye çok sevinsem muhakkak bir olumsuzluk belirir. yol boyu nasıl nerede düştüğünü/düşürüldüğünü düşünmekten kendimi alamadım .. hatta yolda da iki kez aradım aldığım yeri "fotoğraf çekimin bakalım" dediler bir de onlar da şaşırdılar "biz de böyle bir diyalog yaşamak istemeyiz farkında olsaydık muhakkak belirtirdik size" dediler

ama artık olan olmuş bu saatten sonra görmezden gelip yola devam etmekten başka çare yok deyip alışmaya çalışıyorum artık.

kontrol ettiğimde kadronun ortasındaki sağ yan tarafta yaklaşık 1x1 cm lik göçükten ve göçük üzerinde hafif çizikten ve gidon sağ tarafındaki vites/fren kolu üzerindeki iki noktasal ezikten başka bir şey gözüme çarpmadı henüz

bazen bazı şeylerin farkında olmak pek hayır getirmiyor keşke görmeseydim ama gördüm bi kere. bu benim lisedeki 20 yılımdan sonra ilk adamakıllı bisikletim ve bu zevkimin/heyecanımın bozulmasına izin vermek istemiyorum ..

ama bu konuda sizlerin de fikrini almak isterdim tabi .. bu ölçekte bir bisiklet alıp ta böyle sorunlar sizlerin de başınıza geliyor mu? kabul edilebilir bir durum mudur bu durum?

bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum
sevgiler

• Beğen
Tepkiler: DOKTORBEY

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.460
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vakit kaybetmeden değiştir. O göçükleri bilerek almış olsaydın mesele olmazdı. Ona görede bir tenzilat uygularlardı. Ama alü bir kadronun bu hasarı pek hayra alamet değil. Yurtdışından gelirken özensiz bir kargo ile geldi. Şuda olmuş olabilir(kadronun sağ yanında olduğuna göre) yolda taşırken taş sıçramıştır (düşük bir ihtimal). Ama vakit yakınken gönder aklında kalacağına cebinde kalsın.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Battutaettanci Çizik belki biraz sindirilebilir ancak göçük? Bisikletiniz çok güzelmiş hayırlı olsun ancak göçük kısmı can sıkıcı.Üstünde göçük olunca işin rengi değişir.

• Beğen
Tepkiler: berktx

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gokberk88
Başka cannondale satan var mı?Distirübütör zaten kendileri Niye genelleme yapıyorsunuz hiç hoş olmamış. Varsa bir kırgınlığınız şikayetiniz kendilerine dile getirin. Biraz abartmışsınız bi vites ayarı yapamıyor diyerekten hiç yakışmadı

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160508/5978c059fb1b9d41ddfd9d5f1380aa05.jpg

arkadaşlar göçük dediğim yer burası. fotoğrafta biraz daha zor belli oluyor ama dikkatli bakınca çok da zor değil fark etmek. sanki göçüğün sağ tarafında eziklikler de var hafif.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Tiagra set üstüne neden FSA aynakol takıyorlar, birisi lütfen beni aydınlatsın. Cannondale firması, neden bunu yapıyor. Bisikleti melez bir hale sokmanın anlamı nedir!

Güle güle kullanın.

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
@Erdal YILMAZ

Erdal bey teşekkürler :)

sizce gerçekten "güle güle" kullanayım mı?
yoksa geri mi göndereyim bi şekilde?

bu işlerin acemisiyim ve ilk bisikletim
beni anca buradaki tecrübeli arkadaşlar rahatlatabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@gokberk88 eee ben de bisikletimi Delta'dan aldım ama bu söylediğiniz şeylerin hiç alakası yok ve olmadı. Sapasağlam bir şekilde de kullanıyorum şu anda. Arada bir istenmedik şeyler oluyor diye kalkıp böyle genelleme yapmayın lütfen.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Battutaettanci

Sadece şunu yazayım. Bunu sadece Bisiklet için yazmıyorum. İçinize sinmeyen, kullanırken keyif almadığınız hiç bir şeyi kullanmayın.

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
@Erdal YILMAZ

Erdal bey teşekkürler.

Ben de şu an araftayım.

Ama çok da beğenerek ve uzun süre hayalini kurarak aldığım için açıkcası bunu bir nazarlık olarak kabul edip kullanmaya başlamayı da bir yandan istiyorum yani bunun için kendimi ikna etmeye çalışıyorum sizin de yardımlarınızla.

Zaten kim bilir ters bir rüzgar eser, taş gelir ya da kendiliğimden düşersem daha ne ezikler/göçükler/çizikler olacak sadece biraz erken tanıştım bunlarla diye de düşünüp bir yandan da savunma mekanizması geliştirmeye çalışıyorum işin açığı.

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Hayırlısı olsun diyelim. Hepsini geçtim ilerde satmak istediğinizde çizik neyse ama göçüğü olan kadroyu bakkal bisikleti parasına zor satarsınız galiba.

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.270
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@çağrı can
O kadar basit degil. Birakin cizigi, cannondale'i çöpten bile bulsaniz, cok onemli bir hasar yok ise degerinde satarsiniz.

Benim fikrim, derhal geri verirdim. Cunku mevcut durumda bu kusurlu bir urun ve geri iade hakkiniz bulunmakta.

• Beğen

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
@Kuzey Ege bende allez var 105 setli kadro büyük geldi binerken rahatsız oluyorum, boş boş duruyor. Satmaya kalkıyorum hiçte kolay satılmıyor. Üstelik nerdeyse kusursuz durumda. Bence ikinci elini düşünsek bile iade ederdim.

• Beğen