Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale Caad 8 Sora yol

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berk Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Berk Yıldız

Berk Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk yol bisikletimi alacağım ancak bu konuda fazla bilgim olmadığı için size danışmak istedim.Yaşım:16 Boy:167 cm kilo:60 Kg.Kendime Cannondale Caad 8 Sora uygun gördüm boyut olarak 52, 54, 56, 58 cm seçenekleri var.Sizce bisikleti almalımıyım alırsam hangi boyutta alacağım?

Bisiklet: http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3851,OdesisMc

2. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Bu bisiklete bu kadar para vermek yerine daha donanımlı daha hafif bisikletler alabilirsiniz. İlla connandale olacak derseniz siz bilirsiniz tabii ama bence kesinlikle değmez. Sizin boyunuza uygun olan 52cm dir. Ama tabii bacak uzunluğu da önemli. Forumda biraz araştırma yaparsanız iyi olur. En doğru seçimi yapmış olursunuz.
    Size tavsiyem
    http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=27417
    http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=256

F.Ertuğrul Aydın bunu beğendi.
  3. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
  4. Arif Gönülbayoğlu

Arif Gönülbayoğlu Yeni Üye

Seviye:
    gerçekten okadar parayı vermene gerek yok o parayla bir yol birde dağ bisikleti alabilirsin bence farklı modellere yönel bi salcano alabilirsin yarı fiyata tabi sen sç onuda:D

5. uğur yılmaz

Seviye:
    52 cm bana da biraz büyük geldi ama yukarıda verilen seçeneklerdeki en küçük boy 52cm idi. O yüzden yazdım. Kadro boyu karmaşık bir iş.

6. sadık özer

sadık özer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
  7. Oktay Ataş

Oktay Ataş Kıdemli Üye

Seviye:
    Yol bisikletinden anlamayanlar fazla konuşmuş. Dostum sen Cannondale, Trek, Specialized, Scott, Giant gibi büyük firmaların sakın ola dışına çıkma. Yol bisikletinde en önemli şey kadro kalitesidir. Zaten diğer donanımları zamanla değiştireceksin eğer kendini geliştirmek istersen.

Ben de 17 yaşındayım benimde boyum 167cm kendim için Cannondale Caad8 Sora - Trek 1.2 - Specialized Allez Sport arasından hem gözüme hem de bisiklet üstünde kendimi daha rahat hissettiğim için Specialized Allez Sport'u almayı düşünüyorum çok yakın zamanda zaten açıları da Tarmac ile çok benzer. Specialized Allez'de bana en rahat en uygun 54 kadro oldu. Dediğim gibi sakın ola bu markaların dışına çıkmamaya çalış. Bunlar Türkiye pazarında çok yaygın olan ve aklıma ilk gelen kaliteli markalar... Tabi ki başka istisna markalar da mevcut yüksek kaliteli yol bisikleti kadrosu konusunda.

Barkın Kenan bunu beğendi.
  8. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Salcano xrs800 sora kullanıyorum.Cannondale caad 8 sora ile farkı; Kadrosu,maşası(doğal olarak),Frenleri,Jantları,Aynakol aralarındaki belirli faklılıklar olarak göze çarpıyor.Cannondale'nin metaryelleri alu. ve carbon diyor fakat bisiklet 10.5 kg. Salcano 10 kg. Cannondale'nin daha hafif olması gerekmez mi ? Cannondale'nin açıları,rijitliği daha iyi olabilir ama sizce aralarında 1094tl'lik bir fiyat farkı varmı? :bilmiom:

9. Oktay Ataş

Oktay Ataş Kıdemli Üye

Seviye:
    Caad8 pedalsız 9.3kg(56cm). Kadrodaki dediğiniz gibi kalite, rijitlik ve servis & garanti kalitesini göze alırsanız Cannondale fazlasıyla hakedecektir. Arkadaşımda 2010 Caad8 var çok ağır bir kaza geçirdi bisiklet ve oluşan kadro hasarı yok sadece toplu iğne başı kadar bi bölgede boya kalkması ve çok küçük çizikler oluştu.

Bir de şöyle bir olay var yol bisikletinde jantlarda çok önemli bir kompenentdir. Hatta kadro kalitesinden sonra bakılacak ikinci şeydir jantlar.

10. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aluminyum kadroda cannondale varken diğer markalara 'b.k yemek' düşmez mi yaa yanlışmı biliyoruz

Oktay Ataş bunu beğendi.
  11. uğur yılmaz

Seviye:
    Yanlış biliyorsun

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  12. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cannondale caad serisi ile Salcano nun o modeli aynı cümlede bile kullanılmaz bırak kıyaslanmasını :D Ama tavsiyem caad gibi belli bir seviyenin üzerindeki modelleri boyunun/bacak boyunun uzaması tamamlandıktan sonra düşünmen yönünde

13. Berk Yıldız

Berk Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şu an kararsız kaldım ama marka konusunda değil yol bisikleti konusunda şehir bisikletinden yol bisikletine geçişte çok zorluk yaşarmıyım?

14. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Cannondale'nin dünya çapında çok iyi bir firma olduğunu biliyoruz ama sora donanımlı bir yol bisikleti sizce o fiyatı hak ediyor mu ?