Cannondale Bisikletler Gelmiştir

bekirs07

Aktif Üye
Tepki
610
İsim
Bekir ATİKER
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cannondale konuları çok eski ama konu açtım yayınlanmadı. Aşağıda bir soru sormak istiyorum.
En sonunda günlük kullanım için hafif ama uzun turlara da backpacking yükleyip çıkarabilecek bir gravel’a karar verdim ama şu bisiklete ne diyorsunuz? Pedalsız 10,7 KG imiş. Cannondale başlıkları çok eski. Türkiye’de piyasası kalmadı mı? Alsak bir değişiklik istesek sonradan satamaz mıyız? Yerine bu seviye markalardan ne önerebilirsiniz?
Bisiklet linki

teşekkürler
Her malın bir alıcısı çıkar.eger beğenip istediğiniz bu işe çok düşünme al geç.

• Beğen
Tepkiler: erencaner
Scudo

mostrider

Üye
Tepki
88
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cannondale konuları çok eski ama konu açtım yayınlanmadı. Aşağıda bir soru sormak istiyorum.
En sonunda günlük kullanım için hafif ama uzun turlara da backpacking yükleyip çıkarabilecek bir gravel’a karar verdim ama şu bisiklete ne diyorsunuz? Pedalsız 10,7 KG imiş. Cannondale başlıkları çok eski. Türkiye’de piyasası kalmadı mı? Alsak bir değişiklik istesek sonradan satamaz mıyız? Yerine bu seviye markalardan ne önerebilirsiniz?
Bisiklet linki

teşekkürler
Linkte boy seçeneği 45,8 cm 1,79 cm için küçük olabilir.

• Beğen
Tepkiler: erencaner

mostrider

Üye
Tepki
88
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.512
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Cannondale Süperx Apex 1 Cyclocross Yol Bisikleti - Lacivert 54 cm

bu bisiklet belki bacak boyuna göre uygun olabilir size
Önerdiğiniz bisiklet safkan bir cyclocross. Çamurlu berbat zeminde görece düşük hızlarda dar dönüşler yapmak, engelleri aşmak ve olabildiğince hızlı inip binmek için üretilmiş bir yarış makinesi.

Bu özellikleri onu uzun yolda konforsuz, yüksek hızlarda kontrolü zor ve yetersiz dişli oranlarıyla amatör kullanıcıları yokuşlarda zorlayacak bir seçenek haline getiriyor.

Cyclocross türü artık yarışlar haricinde hemen hiç kullanılmadığı için büyük markaların belirli modelleri hariç üretimleri de yok.

Kullanıcı kitlesinin ihtiyacına göre gravel, endurance ya da all road bisikletler bu boşluğu gayet iyi dolduruyorlar.

Cannondale sayfasında başka bir markanın modellerini önermek bana göre biraz yakışıksız olduğu için soru sahibinin yol bisikleti ya da gravel sayfasında sormasını rica ediyorum.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.267
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet çok güzel değil mi? İndirim oranıyla birlikte fena durmuyor sanki. Ama dişli oranlarını nasıl yorumlamak lazım. Tuzla köpek öldüreni bir Kartepe tırmanışını kolay yapabilir miyiz?
Bu vites oranları ile size yokuş çıkarır ama hangi yokuşları? Ya da performansınız ne durumda, onu bilmek gerekir... Düzde de fazla yüksek hızlara çıkma ve grup sürüşlerinde, yüksek ortalamalarda seyir etmek adına ikili ayna kol fazla kullanışlı hale geliyor, bu yüzden de pelatona tutunmak, kolay olmayacaktır... Cyclcroos bisikletler, artık özelleşti. Parkur dışında kullanılabilir bir alanı gerçekten yok. Tabi doğa sürüşleri ya da keşifleri için, huyunu suyunu bildiğiniz arazilerde sürmek için bir arayışınız ya da 2. / 3. Bisiklet kontenjanınız varsa değerlendirilebilir . Hatta bu bisikleti alıp, ön ayna kolu 2 li yaparsanız , çok daha efektif bir bisiklet haline gelebilir. Çünkü materyal olarak karbon gövde ve maşaya sahip bir bisikletiniz olacak.. Açıları da gayet iyi...Daha hafif jant/lastik seti ve 2 li ayna kol ile, hafif ve markalı bir yol bisikletine de gebe ... Diğer taraftan, kemiksiz ya da ( omurgasız diyorum ben, 😁 ) her yola gelen gravel bir bisiklet alıp, her şeyi azar azar izin veren bir bisiklet yerine endurance yol bisikleti çok daha mantıklı geliyor bana .. Bu bisiklet sanki, zaman zaman piyasaya sürülen ve sırf vites grup seti ya da kadrosu için alınan bisikletlerden..