Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale Bad Boy vs. Scott Sub 10

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sevims tarafından paylaşıldı.

1. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Şu an para biriktirme dönemindeyim :) İnşallah bir süre sonra toplam miktarı topladığımda aşağıdaki bisikletlerden birini almak istiyorum.

Öncelikle Almanya'nın bir şehrinde yaşadığım ve sadece şehir içerisinde olduğumdan dolayı hibrit bir bisiklet tercih edeceğim. Yani çevik, amortisörü olmayan, sade ve bir o kadar da hafif birşey.

Uzun süre Scott SUB 30 kullandım, çok da memnundum. Lakin geçen hafta şanssız bir şekilde çaldırdım. Ben de tekrar Scott alayım dedim, almışken tam olsun, Scott SUB 10 olsun istedim. Ancak uzun süredir imrenerek baktığım Cannondale modelleri de bir hayli yordu kafamı...

Siz olsanız böyle şartlarda hangi bisikleti tercih ederdiniz? Fiyatlar hemen hemen aynı. İnanın tavsiyelerinize çok ihtiyacım var.

Ve işte bisikletler:
    Scott SUB 10

Tüm özellikler burada: http://scottusa.com/gb_en/category/196/urban

Cannondale Bad Boy 700

Özellikleri ise burada:
    http://gb.cannondale.com/bikes/07/ce/urban/badboy/model-7BR700.html

Ve son olarak Cannondale Bad Boy Singlespeed
    [hastayım buna :)]

Özellikleri de burada:
    http://www.fome.de/webshop/products/Bike/Speedbikes/Bad-Boy-Singlespeed-08.html

Önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim dostlarım :)

2. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    henüz araştırma safhasında olan bir acemiyim
    bu nedenle teknik konulara girmeden sadece estetik yönden bir değerlendirme yapayım.

kesinlikle Scott

Scott "beni al" diyor.
    Cannondale ise "beni alırsan performansım memnun edebilir ama yine de aklın Scott'ta kalır" diyor.
    Cannondale'in biraz sanatçı eline ihtiyacı var. Hani sade bir şıklığı olsa tamam diyeceğim ama yeterince şık da değil bence.

ayrıca, ben olsam vitessiz bisiklete hasta olmazdım yahu :)

(Scott'a bakmaya doyamıyorum, neredeyse benim de aklımı çelecek)

sevims bunu beğendi.
  3. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    madem sadece şehirde bineceksin,fazla şaşalı görüntüye ihtiyacın yok bence.amerikada insanlar şehir içinde mono tek renkli single speed ve contra pedal veya en düşük fren sistemli bisikletlere biniyorlar (genelde),şehirde asıl özgürlük bu bence.. bozulabilecek ve çalınabilecek parça sayısını da azaltman lazım..
    sana 75.000 km sorun yaratmayacak Rohloff (arka göbek içinden) vitesli Cannondale'i öneririm.. özellikle son gösterdiğin çok iyi,maşa lefty ki muhteşem bişey.. yaylanma yok ama sana 2. bir özgürlük tadı yaşatacaktır.
    Şehir bisikletleri sade olmalı, yok 27 vites,yok 5-10 tane ayrı kol ve rengarenk şeyler gelişmiş ülkelerde yok. Ama ne alırsan al ön maşa karbon olsa tam süper olur..

sevims bunu beğendi.
  4. çağdaş

çağdaş Kıdemli Üye

Seviye:
    KESİNLİKLE SCOTT harika bir bisiklet.Şimdiden Hayırlı olsun.

sevims bunu beğendi.
  5. deli kadir

deli kadir Bisikletkolik

Seviye:
    canondale bad boy 700 bence

sevims bunu beğendi.
  6. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Cannondale Bad Boy Singlespeed...
    Eğer toplayacağın para bu bisiklete yetiyorsa bunu al.Diğerleride iyi ama en iyisi bu.

sevims bunu beğendi.
  7. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Mesajlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sanırım SCOTT'ta karar kılacağım, hem daha önce kullanıp gerçekten hayran kaldığım için, hem de sanırım işime biraz daha yarıyacağı için.

Peki SUB 10 modeline genel olarak ne diyorsunuz? Aşağıya tüm komponanları yazıyorum, sizde bu fiyata (ortalama 950 euro) değer bir bisiklet mi? Sahibini uzun zaman mutlu edebilir mi? Orta boylu turlara (100-200 km) çıkarabilecek kadar gücü var mı?

Tekrar teşekkür ederim...