Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale Bad Boy V-brake ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında MUSTAFA MURAT ARIKAN tarafından paylaşıldı.

1. MUSTAFA MURAT ARIKAN

MUSTAFA MURAT ARIKAN Yeni Üye

Seviye:
    Evet bu bisiklet hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. Bisiklete resmen aşık oldum, diyecek söz bulamıyorum. Almayı da kafaya koydum, ama genede danışmak isterim. Öncelikli seçeneğim bu diğer alternatifleri de yazayım bunların dışında öneriniz olursa ona da açığım. En çok 1500 TL bir bütçe ayırabiliyorum o da kredi kartıyla.
    Evet şimdi seçenekleri yazayım.

1- Canondale bad boy V-brake
    2- Trek FX 7,2
    3- Scott sub serisi 30 aslında scott serisinde çok daha güzel bisikletler ve üst modellerde beğeniyorum ama bütçeyi çok zorlamak istemiyorum.

Tavsiye ve görüşleriniz benim için önemli, şimdiden teşekkürler.

2. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Cannondale'nin şehir-tur bisikleti olduğundan eminmisiniz?

MUSTAFA MURAT ARIKAN bunu beğendi.
  3. Gokhan Arikan

Gokhan Arikan Aktif Üye

Seviye:
    Tur bisikleti diyemeyiz ,ama şehir içi gezinti amaçlı gibi.Yine de sınıf olarak şehir/tur sınıfında.

Ali_Rıza ve MUSTAFA MURAT ARIKAN bunu beğendi.
  4. ilkerturker

ilkerturker Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bad boy diye aratınca bunları buldum ,
    Şehir bisikletinin bile lefty versiyonunu yapmışlar :)

By ilkerturker at 2011-07-03
    By ilkerturker at 2011-07-03

5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bady boy cannondale ın 28" city bike efsanesidir zaten :). Çok güzel farklı bir city bike, ben beyaz versiyonunu daha çok seviyorum .

6. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bunun fiyatı ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

7. Enis HatipoğLu

Enis HatipoğLu Üye

Seviye:
    Bunları Boşver derim Trek Mendota'ya bir bak

8. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    Önerdiğiniz modele baktım, çok hoş yalnız fiyatı ve nereden bulunabilir keşke onuda yazsaymışsınız. Teşekkür ederim.

9. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    Hepinize çok teşekkürler, ortalığı biraz karıştırdım galiba benim beğendiğim modelin linkini koyuyorum. Bisiklet 26" ve tur bisikleti diye geçiyor. Ve evet biliyorum tur bisikletinin 28" ve üstü olması daha mantıklı sizce buna bu kadar kafa yormalı mıyım?
    Çünkü senede çok olsa 1 kere uzun tura çıkabilirim genelde kısa turlar ve yakın mesafeler ve turlara çıkmak için önemli olanında iyi bir bisikletten çok niyet olduğunu düşünüyorum. Neyse çok uzatmayayım link ve özellikleri aşağıda

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4259,OdesisMc

KULLANICI TIPI : HOBİ KULLANICISI, YENİ BAŞLAYAN
    KADRO : BAD BOY SI CLASSIC
    ÖN AMORTİSÖR : CANNONDALE FATTY SI
    ARKA AKTARICI : SHIMANO ALIVIO
    VİTES KOLLARI : SHIMANO SL-M360
    RUBLE : CS 66 11-32
    ZİNCİR : KMC Z51
    AYNAKOL : FSA ALPHA DRIVE 48/36/26
    ORTA GÖBEK : CARTRIDGE
    FREN ÖN / ARKA : TEKTRO 855 V-BRAKE
    FREN KOLLARI : CANNONDALE XL95
    ARKA GÖBEK : FORMULA
    ÖN GÖBEK : SHIMANO RM30
    PEDALLAR : MTB-M21
    GİDON : CANNONDALE URBAN FLAT 31.8
    BOYUN : CANNONDALE C4
    FURÇ TAKIMI : CANE CREEK BLACK
    SELE : CANNONDALE STAGE
    SELE BORUSU : CANNONDALE C4
    JANT : CANNONDALE C3 BLACK 24
    JANT TELLERİ : DT SWISS
    LASTİK : SCHWALBE KOJAK BAD BOY 559x50
    RENK : MAT SİYAH
    JANT EBATI : 26"
    VİTES SAYISI : 24
    MATERYAL : Alu

10. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    Evet bu resimdeki de bad boy ve daha pek çok modeli var. Ama sadece şehir içi olmadığı için bu bana pek güven vermedi açıkçası, bu da çok güzel görünüyor.

11. Enis HatipoğLu

Enis HatipoğLu Üye

Seviye:
  12. Enis HatipoğLu

Enis HatipoğLu Üye

Seviye:
    Bad Boy 26"

13. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    İlginize teşekkürler. Gerçekten çok güzel bisiklet titanyum rengi olsun, maşası ve kadrosu olsun çok hoşuma gitti. Fakat bulunduğum yer dolayısıyla 28" konusunda da tereddütlerim var aslında 26" olması daha kolay ve rahat kullanım getirir düşüncesindeyim, özellikle stabilize yollar taş, çakıl veya çok ekstrem olmasa da dağlık arazi ve yollarda da kullanacak olmam ve kısa-uzun turlar haricinde ağırlıklı olarak kondisyon ve spor amaçlı olarak da kullanacağım. Canondale bu yüzden de cazip geldi işin doğrusu şimdi ucuz 500-600 tl ye bir dağ bisikleti alıp, daha sonra da ucuz da olsa bir tur bisikleti almakta pek işime de gelmiyor. İkisinin yerini de tutar gibi geldi.

Acaba uzun yolda çok mu rahatsız eder? Çok yorulur muyum? Çıkmayı düşündüğüm turlarda öyle çok uzun mesafeli veya zaman kısıtı olan turlar olmayacak, yani illa bugün 150-200km gitmem lazım şuraya muhakkak varmam lazım diye de düşünmüyorum. Hafta sonları gidilebilir bir mesafede 1-2 günümü yolda geçirip geri dönüş tarzı. En uzunda gidiş-dönüş maksimum 500-600 km (şimdilik tabi:D) 1 hafta gibi bir süre ve atıyorum bir gün 50-100km gidersem, bir gün en fazla 150-200km gibi ve müsait, güzel bir yer bulunca da kamp yaparak. Çok uzattım ama umarım anlatabilmişimdir. Kısaca bütün ihtiyaçlarıma cevap verebilecek ve kaliteli bir bisiklet istiyorum.

Bunları göz önüne alarak istediğim bisiklet çok mu? absürt, gereksiz vs.

14. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sanırım 26" ve 28" modelleri var, 26" almanın pek bir esprisi olmaz mtb ye slick lastik + sabit maşa tak hemen hemen aynı şey olur :). City bike ın esprisi zaten 28" olmasıdır. Alıcak arkadaş buna dikkat etmeli bence.

-Paşa- bunu beğendi.
  15. Enis HatipoğLu

Enis HatipoğLu Üye

Seviye:
    Gayet iyi anlattınız, anlaşılır ancak dağ bisikleti pek uygun değil arayışınıza City bike alıcaksınız büyük ihtimalle ben size KTM tavsiyesinde bulunursam hata etmem diye düşünüyorum City bike'ta gerçekten iddaa'lı modelleri mevcut bir göz attın derim Life action modelini deneme şansım olmuştu çok albenili bir bisiklet..

16. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    İlgi ve alakanıza çok teşekkürler. Yine çok güzel bir bisiklet önerisinde bulunmuşsunuz ve yine benim bütçemi zorlayan bir canavar :D KTM' ye de baktım arayışlarım sırasında, söylediğiniz modelin satışını yurtiçinde göremedim ama fiyatı 1000 € nun üzerinde bir model (yurtdışı fiyatı=1000€).

Ama söylediklerinizde haklısınız benimde kararım hibrit modellerden biri olacak galiba yine o yöne doğru bir kayma var çünkü yalnızca dağ bisikleti de yalnızca tur bisikleti de yeterli gelmeyecek bunu anladım. Turlarım sırasında da asfalt dışına çıkmak patikalardan ya da stabilize yollardan gitmek gerekecek ve en doğru karar 28" önde sert ve kısa da olsa amortisörlü, V frenli, hafif ve ilk deneyimim olacağı içinde biraz ucuz olmalı kanaatindeyim. Yoksa bir defa alıp uzun süre binerim diye biraz daha bütçeyi arttırmalımıyım?

KTM' nin diğer modellerinden Life one ve Life track modellerine baktım bu iki modelden birini alabilirim, oldukça şık görünüyor ikisi de varsın donanımları çok üst seviye olmasın, haksız mıyım acaba?

17. MUSTAFA MURAT ARIKAN

Seviye:
    Teşekkür ederim, önerinizi dikkate aldım. Ama inanın bisiklet almanın bu kadar zor bir iş olabileceğini bilmezdim. Araştırdıkça, öğrendikçe daha çok kafam karışsa da kararımı verirken yanlış yapmamış olmak beni daha mutlu edecek. Severek ve bilerek aldığım bisikletimden hiç ayrılmak istemeyeceğim.

Ve diğer forum üyesi arkadaşlarında önerilerini bekliyorum. Dağ bisikleti almaya karar verdim gibi, benim için daha mantıklı olacak sanırım. En iyisi yeni bir konu açıp orada oylama yapmak yoksa hakikaten içinden çıkamayacağım galiba.