Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale Bad Boy Dağda Kullanılır mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Halitkin tarafından paylaşıldı.

1. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4259,OdesisMc

dağ bisikleti araştırırken şehir-tur bisikletleri kategorisinde tesadüfen bu modelle karşılaştım ve almaya karar verdim.

özelliklerine göre değerlendirildiğinde 1.500 tl'yi hak eder mi yoksa aynı paraya başka bir marka ve model mi tavsiye edersiniz?

(başlığı "Cannondale Bad Boy Parasını Hak Eder mi?" şeklinde değiştirmeme rağmen anasayfada "Cannondale Bad Boy Dağda Kullanılır mı?" şekliyle gözüküyor, kusura bakmayın)

2. Mehmet Deniz

Mehmet Deniz Yeni Üye

Kadro kalitesiyle hak eder ama eski başlığınıza yanıt vermek gerekirse Flat -Düz maşa ile arazide yorucu olacaktır?

Halitkin bunu beğendi.
  3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Melezler güzel olur ancak "Bad boy" güzel bir melez değildir.26'' jant seti ve 48-36-26 dişliler,8 li ruble ile ne yapmaya çakışılmış performans mı? eğer öyle ise neden 26'' ?
    Diyeceksiniz ki 28 '' olsaydı zaten tam bir şehirli olurdu...E bu haliyle dağlı da olmamış ki.Bu bisikletle ilgili bir kaç soru daha rahat çıkar ama uzatmayacağım.
    "Bed boy" a 1.50 lastik seti takarsanız Junior bir şehir bisikleti olur.Bu haliyle ise ne şehirli,ne yolcu ne de dağlı.Kusura bakmayın her zaman bir bisikletin üzerine bu kadar gitmem ancak 49 yaş-ki 40 yıla yakını bisikletin üzerinde geçmiştir "Bad boy" o parayı asla hak etmez.Bisikleti nerede ve ne amaçla kullanacağınızı belirtirseniz,ben dahil pek çok arkadaş yardımcı olacaktır.Hele hele 1500 tl gibi geniş bir bütçe için o kadar çok seçenek var ki...

4. Mehmet Deniz

Mehmet Deniz Yeni Üye

Konu bisiklet seçimine geldiği ve özel mesaj gönderemediğim için ve böylesine tecrübeli, sözünü sakınmayan size denk geldiğim için; başlık sahibinin affına sığınarak ayın 15'de pazartesi günü almayı arzuladığım bir bisiklet için görüşlerinizi almayı çok arzu ederim.

38 yaşındayım. 19 yaşımdan beri arabanın üzerindeyim. Son zamanlarda içime bisiklet sevdası tekrar düştü. Son 10 gündür İzmir'de bir kaç bisiklet satıcısın da ve internet de modellere bakıp bilgi sahibi olup seçim yapmaya çalışıyorum.

1.80 boyundayım ve 90 kiloyum. Kilo olarakta 77 kg düşmeyi hedefliyorum. Karşıyaka Mavişehir'de yaşıyorum. Şu an düşüncem üye olduğum spor klubune gelip giderken bisikleti kullanmak. Ayrıca akşamları Bostanlı sahili ve gündüzleri de Sasali'ya gidip gelmeyi planlıyorum. Banka işleri, ev alışverişi gibi yapılması zorunlu işlerde araba yerine bisikletimi kullanmayı düşünüyorum. Bisiklet ile yük taşımayı arzu etmiyorum. Amaç burada mesafe katetmek gerektiğinde bunu bisikletle yapabilmek.

Bu yüzden şehir bisikleti mi, dağ bisikleti mi yoksa ikisini karışımı melez bir bisiklet mi olsun konusunda çok düşündüm. Öncellikle görsellikleri, sağlamlıkları ve uzun turlar yapma ihtimalinin başlangıçta olmayacağını düşünürek bir de görselliği beni cezbediği için dağ bisikleti kategorisinden bir seçim yaptım. Planlarımda önümüzde ki sene 2012 de bir yol bisikleti almak var.

Whistle Miwok 1160 D hem görsellik olarak hem de teknik olarak (Full Deore) hem de fiyat olarak bana uygun gözüktü. Ayrıca bu bisikleti bir tanıdığım sayesinde (accell grubu bisikletleri) daha ucuza alma ihtimalim çok yüksek. Tavsiye edilen satış rakamı 657 Euro. Tahminim 500 Euro gibi bir rakama bunu alabileceğim yönünde...

Whistle Web Adresi: http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1160-d.aspx

Bu teknik özelliklere sahip 500 Euro gibi bir rakama kendimi tasvir ettiğim kadarıyla önerebileceğiniz bisiklet modeli olabilir? Miwok 1160D için ne düşünürsünüz?

Değerli fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.
    Deniz.

5. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    bad boy muaddileri içerisinde en iyi kadroya sahip bisiklet bence .bu bisikletle her türlü dağlık araziye girebilirsiniz.sadece lastik setini değiştirmeniz yeterli, olur.pek çok arkadaşımın bu tarz şehir bisikleti var ve sürekli dağlarda geziyor sorun yaşamıyoruz.bisikletin tek sorunu üzerindeki malzeme kalitesi düşük ve 26 jant ebatı.benimde bir ara elimdeki bisikletleri satıp almayı düşündüğüm bisikletti bu.bence siz yaklaşık aynı fiyat araliğında trekfx7.3 ü düşünün çok hafif sağlam ve hızlı bir bisiklet.tüm ihtiyaçlarınızı karşılar dağ tepe şehir uzun tur her yerde kullanırsınız

Halitkin bunu beğendi.
  6. Mehmet Deniz

Mehmet Deniz Yeni Üye

Trek'in uyguladığı kampanya yüzünden aslında aklım çok karışıyor. Fakat Sundu bisiklet Karşıyaka şubesi Pazar günü ve ertesi gün Pazartesi günüde kampanyadan bir haberdi.

İzmir'de Trek kampanyasını uygulayan bir bisiklet satıcısı bulabilirsem; kendime ve eşime bisiklet alıp böylece iki bisikleti ucuza %25 aşağıya alacak olmak kararımı değiştirebilir...

7. Mehmet Deniz

Mehmet Deniz Yeni Üye

Mesaj yazdıktan sonra Trek Türkiye ve ardından Sundu ile telefonla görüştüm. Sundu bisiklet'de Trek kampanyasını uygulamaya başlamış.

Eşime ve kendime Trek FX 7.3 alacak gibiyiz. Renklerine karar vermeye çalışıyorum :)

8. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sevgili kardeşim,zaten trek fx 7.3 ile doğru yolu bulmuşsunuz.Bu yoldan hiç sapmadan ilerleyin.Kim ne derse desin Trek büyük bir markadır.Alacak olduğunuz 7.3 kadro ömür boyu garantili olup orijinal kullanım cd si de vardır.
    Asıl tavsiyem kilo vermekle ilgili olanı.Yaşadım ve yaşayarak öğrendiklerimi sizinle paylaşayım.
    Eski bir uzak doğu sporcusu ve kürekçiyim.30 lu yaşlarımda ise bisikletle 400-700 km lik turlarım vardı.Spor'a uzun yıllar ara verdikten sonra bir zaman geldi ve aynadaki halimden resmen nefret ettim.(90 kilo)Ertesi gün gidip en ağırından bir MTB aldım (7 yıl önce) ve harıl harıl çalışmaya başladım.
    İlk bir ay bana mısın demedi sevgili göbek.(Dikkat şeytan vazgeçirecek aman!)
    ne yaptımsa olmadı ve anladım ki işler böyle yürümüyor.Diyet'in çok önemli bir püf noktasını uygulamıyormuşum,açıklayayım:İnsan beyni,siz isteseniz de istemesenizde vücudunuza ilişkin her gelişmeyi yakından denetler.Buna göre,o güne kadar alışkın olduğu gıda girişi kesildiğinde(Diyete başladınız ya) beyin bu yeni duruma karşı,enerji çıkışını kısarak yanıt veriyor.Ne oluyor,az yiyor,ancak az kalori harcıyorsunuz.Üstelik te yoğun bir halsizlik,peşinizi asla bırakmıyor.Yapmanızı önereceğim diyet çok basit ve bilindik.Karbonhidratlarla proteinleri biraraya getirmeyin.Buna karbonhidrat ve yağ da dahil.Dikkat edin yemek gramajını asla hemen kısmayın.Kısacağınız şey öncelikle ve vazgeçilmez olarak ekmek olmalıdır.Emin olun 400 gr et ile 200 gram yeşillik yerseniz Dünyanın sonu olmaz.Haftada iki gün (akşam üzeri bisiklete bineceğiniz günlerde makarna yiyin,çekinmeden.Yavaş yavaş ilerleyin.Akşam 20.00 dan sonra hiç bir koşulda yemeyin.Abur cubur'u kesin kes terkedin (Benim için tam bir zulümdü)Basit şekerlerden uzak durun,doğal şeker içeren kurutulmuş üzüm ve kaysı yiyin.(Bunu günümüz profesyonel sporcuları da yapıyor)
    Benim boyum 1.84 ve 89 kilodan 78'e demir attım.Süre 1 yıl.İsterseniz bu kiloyu 2 ayda da verebilirsiniz ancak sabırlı olun yoksa bisiklete binecek enerjiyi bile bulamayacak hale gelirsiniz.Gazete köşelerindeki diyetlere itibar etmeyin zira yeni kilonuzda demir atıp kalmak o kadar zor ki ve pek çok diyet,o diyeti sürdürmedikçe bunu vaad etmiyor.77 ye geldiğinizde,spor yaparak eskisi kadar olmasa da,çok ta kasmadan her şeyi yiyebilirsiniz.Kolay gelsin