Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cannondale 2009 Six Carbon 105 & 2008 System Six 105 Compact

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hakan Bahrilli tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Bahrilli

Hakan Bahrilli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Herkese iyi akşamlar. Yol bisikleti araştırmalarım tam gaz devam ediyor :) Daha önce Marin Stelvio ve Marin Pasubio modelleri için sizden yardım istemiştim. Görüşlerini belirten herkese teşekkür ederim. Bütçeyi biraz daha yükseltmeye karar verdim. Başlıkta belirttiğim Cannondale 2009 Six Carbon 105 ve 2008 System Six 105 Compact model bisikletler hakkında ne düşünürdünüz? Her iki modelin fiyatları da birbirine yakın. Komponentlerden ziyade kadro hakkındaki yorumlarınız benim için çok daha önemli.

Forumda bu spora yıllarını vermiş, profesyonel insanlar var. Bu nedenle yapılan yorumlarla yol bisikletçiliği konusundaki fikirlerimin şekilleneceğini düşünüyorum.

İncelemek isterseniz linkler şu şekilde:

http://gb.cannondale.com/bikes/08/ce/model-8RSP3C.html

http://gb.cannondale.com/bikes/09/ce/model-9RSX4C.html

Resimler inşallah çok büyük değildir. Eğer öyleyse afıınıza sığınıyorum. Yorum yapacak üstatlara şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Hasan Topcan

Hasan Topcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    hayranım diyorum susuyorum :)

3. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    üstekinin rengi çok güzel :D

Hakan Bahrilli bunu beğendi.
  4. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Belli bir yerden sonra artık göz zevkim giriyor devreye ve six carbon kırmızıdan gözümü alamıyorum Delta bisikletin girişinde bizzat tanıştım kendisi ile ve çok beğendim karar eğer componentleri arasında fark yoksa gözümede hitap eden six carbondur, kolay gelsin

5. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    team lıqıugas renklerıne sahıp olanı tercıh et derım ben
    bende bızzat ınceledım bıkeandoutdoorda 2118 EUR+%18 KDV fıyatı buydu suan ındırımde oldugu gorunuyor sıtesınde

sımdı 105 compenanta gore pahalı bır model ama kadro ve liquıgas team olusu bu parayı hak ettıgını gosterıyor yanı acık ve net kadro satıyoruz dıyor bu modelde cannondale :D

6. Hakan Bahrilli

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    İlginize teşekkür ederim. Lakin biraz araştırdıktan sonda gördüm ki bu iki kadro birbirinden bi hayli farklı. System sixte kadronun arka kısmının aluminyumdan yapıldığı ve bu sayede rijitliğin,sağlamlığın ve bisikletin verdiği tepkinin artırıldığından bahsedilmiş. Bu da kadronun tamamen profesyonel amaçla üretildiği izlenimini uyandı bende nedense. Six carbon daha çok hobi, fitness kullanıcısına hitap ediyor gibi duruyor. Yanılıyor muyum yoksa? Mavic markasına birçoğumuz aşinayızdır ama bu System six in üzerindeki Fulcrum Racing 7 jant seti hakkında hiçbir fikrim yok. Kullanan var mı acaba forumda?

System six hakında birkaç detaylı fotoğraf ve türkçe çeviri buldum. Luca Paolini'nin Liquigas Cannondale System Six Bisikletini incelemişler (Türkçe çeviri)

http://www.bikehaber.com/index.php?mod=article&cat=bisiklethaber&article=61

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  7. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Hangisi daha hafifmiş acaba? Bence hafif olanı tercih edin derim. Mavic jantları olanın akıcılığını biliyoruz ama diğer jantlar rulmanlımıymış?
    Şimdilik Six Carbon 105 Compact tercihimdir. Diğer bisikletin jantları ve kiloları öğrenildiğinde tercih değişebilir elbet.

8. nightdriver

nightdriver Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle Fulcrum'ın aslında Campagnolo olduğunu bilmenizde fayda var. Her ne kadar italyan ve Avrupa menşeili bisiklete sahip olan kullanıcılar Campognolo markasına sempati duysa da, Trek, Specialized, Giant gibi bisikletleri kullanan özellikle Amerikalı pazarı Campagnolo markasını düşünmedikleri saptanmış. Campagnolo da bundan yola çıkarak Fulcrum markasını yaratmış 2004 yılında. Dolayısıyla teknojisine güvenilir bir marka. Fulcrum Racing 7 da bu serinin en alt modeli.

Bunun dışında görülüyor ki Cannondale System Six serisine 2009 yılı itibariyle son vermiş. Yani bu alacağınız model aslında 2008 model. 2010 model bisikletlerin piyasaya çıkacağı şu günlerde 2008 model bir bisiklet almak pek mantıklı değil.

Ben olsam 2009 model (eğer gerçekten varsa) Six Carbon alırdım. Rengi de diğerine göre daha çekici. Tabi renk seçimi subjektif bir kavram.

9. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu modellerı secebıldıgıne gore butcende pek bır sıkıntı yok sanırm... son yorumdada okuyacagın uzere 2008 modeldır 2010 cıkmak uzereyken alman pek etik olmaz kg bılgısı vereyım liquıgas team yanı sıx carbon 8.560 kg dı elımle tarttım magazada yanı bu demekkı 8kg altına dusurmek ıcın ılerde masraf gorunuyor.

2010 modellerı bencede bekle kı yuksek modellerde ındırım ımkanıda daha cazi olur.

10. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  11. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  12. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

buda team model gercekten sozun bıttgı yer......

13. Hakan Bahrilli

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Ağırlık bilgisi için teşekkürler. Cannondale, sitesinde ısrarla ağılık konusunda ser veriyor sır vermiyor çünkü. 105 kolponentli muadili bisikletlerin ağılıkları birbirine yakın düzeydeler. 8100 ile 8500 gram arasında değişiyor, ki bu ağılıklar pedalsız ağırlıklar. Özelliklerini incelediğim kadarıyla da bu bisikletin üzerinde Look marka pedallar var. Haliyle bu kalitede ve bu fiyat aralığında fazla seçenek kalmıyor ortada. Zaten bu iki bisikleti tercih etmemin nedeni kadroları. Sizin de bahsettiğiniz gibi ağırlık düşürmek için ilerde planlarım var :) lakin şu anda bütçeyi bunlardan daha yukarıya çıkaramıyorum ve karbon bisiklet istiyorum, sanırım fazla seçeneğim olmuyor. Haliyle komponentler düşük kalıyor.

14. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    unutmusum ben pedalsız tartmıstım o bıskletı:D pedallarla 9 kg yaklasıcaktır.
    evet cannondale biraz saklı tutuyor gıbı agırlık rakamlarını.

ama şahsi fikrim yinede biraz daha beklemen.

15. Ahmet Zerman

Ahmet Zerman Üye

Seviye:
    cannondale modelleri güzel bnm de alma niyetm var kadrolarda elyapı çok iyi ama biraz ağır yinede iyi aratştır derm

16. Hakan Bahrilli

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Six Carbon 2009 modelde BB 30 sistemi var. Cannondale' ın 2009 yeniliklerinden biriymiş bu BB 30 sistemi. İnanılmaz derecede hafiflik sağladığını iddia ediyorlar bu sistemin. Ne kadar doğru acaba?

17. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Gerçekten de öyle . Scott corratec markaları tüm modellerinin ağırlıklarına her yerde belirtmekten kaçınmıyor. Ancak cannondale modellerinin hemen hiçbir sitede ağırlık bilgisine yer verilmiyor. Nedenini bilmemekle birlikte çok de merak ediyorum. Ayrıca kırmızı olan muhteşem duruyor.

18. Tomb Raider

Tomb Raider Yeni Üye

Seviye:
    Alttaki Çok Ateşli Duruyor :D

Hakan Bahrilli ve Ahmet Zerman bunu beğendi.
  19. Özgür Nevres

Özgür Nevres Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cannondale sitesinde neden ağırlık bilgisi vermediğini aşağıdaki gibi belirtiyor. Yani kendilerince bir neden göstermişler.

NO WEIGHTS?
    Don’t believe everything you read. Scales differ, and marketing departments have been known to fib. The best way to compare bike weights is to head to your local bike shop. Grab two comparably spec’d and built bikes, and ask the proprietor for a scale. Hang ‘em high, and see who’s the lightest.

Türkçeye çevirirsek:

Ağırlık bilgisi yok?
    Okuduğunuz her şeye inanmayın. Ölçüler farklıdır, ve pazarlama departmanları küçük yalanlar söylemeleriyle ünlüdür. Bisiklet ağırlıklarını karşılaştırmanın en iyi yolu bisikletçi dükkanınıza gitmektir. Karşılaştırılabilir spesifikasyona ve yapıya sahip iki bisikleti alın ve dükkan sahibinden bir tartı isteyin. İkisini tartın ve hangisinin hafif olduğunu görün.

20. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye: