Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CANNONDALE 2009 CAAD9 105 mı? CORRATEC 2008 RT CORONES ULTEGRA mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali ALTIN tarafından paylaşıldı.

1. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bi yol bisikleti düşünüyorum? 1-Bu iki bisikletten hangisini tercih etmeliyim. 2-Corratecim var cannondale mi alsam? 3-Üzerindeki donanımlar düşünüldüğünde hangisi daha ağır basar? Şimdiden teşekkürler

2. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Çok mu kötü bir soru oldu? Gereçekten almayı düşünüyorum Şaka olsun diye sormadım arkadaşlar Yine de teşekkürler

3. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    CAAD9 kadrosu ile her anlamda üstündür, Cannondale carbon a geçmeden önce dünya çapındaki tüm yarışlarda bizzat bu caad kadroları kullanıyordu. Hala da bazı kıta takımları tarafından kullanılıyor. (Örneğin Health Net) Ama donanım benim için daha önemlidir dersen Ultegra seti tercih edebilirsin ancak ilerde üst düzey bir yükseltmeye gittiğinde (örneğin Dura Ace, Choruz yada Record set gibi) Corratec Corones karşılığını Caad lar kadar vermeyecektir.

4. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Sormak istediğim bir soru da bu zaten yol bisikletine yeni başlayacak biri için donanım mı ön planda olmalı kadro mu ? İkisinde de aynı donanım olsa canondale açık ara önde mi olur? Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler

5. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Şahsi fikrim herzaman kadro öncelikli olmalı...Caad9 kadroyu üst sınıf ekipman ile 7 kilo altına çekebilirsiniz ama Dolomiti yi çekemezsiniz...Ayrıca Caad9 geometrisi ile son derece agresiftir, bunu zaten bir önceki mesajımda üst düzey yarışlardaki geçmişini söyleyerek ifade ettim. Ama siz bisikleti günlük, kondüsyon ve spor amaçlı kullanacaksanız geometrideki ince hesaplar hiç önemli değil tabi ki...Burda bütçeniz önemli.

Cem Unden bunu beğendi.
  6. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler Aytaç Bey sizin haricinizde sorum pek kimsenin ilgisini çekmedi galiba. Bu başlangıç seviyesi için Scott markasından önerebileceğiniz model var mıdır ? Yoksa canondale benim için Scott a nazaran da tercih etmem gereken marka mıdır? Teşekkürler

7. Ozden Ozturan

Ozden Ozturan Yeni Üye

Seviye:
    merhaba, ayni soruyu kendime 1 ay once sordugum icin bir de corratec dolomiti'ye bak derim. shimano 105 black yerine de shimano tiagra (tiagra 0.1 kg daha agir ve 20 vites yerine 18 vites) dusunursen ki bizim gibi baslayanlara cok fark edecegini dusunmuyorum, fiyati bu tur kaliteli bisikletler arasinda oldukca makul kaliyor. ben aldim ve memnunum, tavsiye ederim. 8.7 kg oluyor iddia edilen agirligi ki benc ebaslangic icin oldukca iyi. umarim isine yaramistir bilgiler :)

8. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Sağolun corrateci de düşünüyorum ama dün Nevşehir yarışlarında hiç corratec yoktu. Bi çok scott vardı. O nedenle scott ı düşünmelimiyim diye soruyorum kendime. Neden corratec yok anlamıyorum. Gerçi canondale de göremedim. Yine de kafam karışık.

9. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Bisikletin yarışlarda görülmesinin önemini anlamadım. Siz aynı soruyu Yol bisikletleri içinde sormuştunuz, Hız nickli arkadaş size cevap vermiş ve Corratec grubunu göstermişti. Ulaş beyde o turu aldıklarını söylemişti.

Ben size şöyle bir şey tavsiye edeyim. Başlangıç bisikleti, orta seviye bisikleti, ileri seviye bisiklet deyip bunları kafanıza takarsanız benim gibi 10-15 bisiklet değiştirirsiniz. Onun yerine siz bütçenize ve göz zevkinize uygun orta seviye bir bisiklet alın, yıllarca kullanırsınız.

Kadromu önemli donanım mı derseniz? Siz önemlisiniz, bisiklet sizin ayak gücünüzle gider. Kardeşim Drag Master marka, Sora donanımlı 11 kg yol bisikleti ile , ben 9 kg 105 donanımlı Corratec Yol bisikleti ile yarıştık. Kardeşim bana 30 saniye fark attı.

Bende hem MTB, hem Yol bisikleti Corratec var. Daha önce denediğim markalar; Rollex, Bianchi, Salcano, Drag, Trek (Bunların bir kaç çeşidini denedim mesela; Salcanoda Excel, Ephessos gibi...) sonunda Corratecde karar kıldım.

Yol bisikleti olarak Corratec Dolomiti (105 setli) kullanıyorum ve çok memnunum. Ama param olsaydı Ultegra donanımlı Corratec alırdım. Biraz daha param olsaydı, Ultegra donanımlı Cannondale alırdım.

Corratec kadrolar da çok güzeller, ben olsam önce donanımı tercih ederdim. Çünkü donanımı değiştirmek öyle çok ucuz bir şey değil, kadroda iyi ise yeterlidir.

Sonuç; Bisiklet siz ne kadar pedal çevirebiliyorsanız o kadar iyidir. Sora olsun 105 olsun size cevap verebilecek donanımlardır. Ama Ultegralı bir Corratec'de tadından yenmez. :)

10. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler Süleyman bey bana da corratec corones ultegra ağır basıyor gibi geliyor ama. 105 setli canondale ondan daha iyi midir diye düşünmeden edemiyorum. Bu seferki canondale mi olsun bi türlü karar veremedim. Birkaç tecrübeli arkadaşın yönlendirmesinden sonra kesin kara vereceğim .

11. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Kadro olarak Cannondale daha iyidir ama Corratec'de pek ondan aşağı kalmaz, ama Ultegra, 105'ten daha iyidir bu kesin. Sonradan Ultegraya çıkarım derseniz, bir sürü masraf daha çıkar, 105 seti ikinci el fiyatına satmak zorunda kalırsınız ve alın size bir sürü masraf.
    Ultegralı Cannondale alabiliyorsanız en güzeli olur tabi.

Cem Unden bunu beğendi.
  12. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Sağolun Süleyman bey. Zaten öyle satmayı donanımı değiştirmeyi falan düşünmem ben . Aldımmı yıllarca kullanırım. Amatör bi sürücüyüm. Spor amaçlı kullanacağım. Yarışa gireceğim yok bu yaştan sonra . Ama yine de ustalara bş danışıyım dedim. İlk bisikletimi de buradaki bilenlere danışıp almıştım. İyiki de sormuşum. Scott seçeneğini silip corratec Canondale arasında birisini seçeceğim. Kesin bi kararım yok şimdiden

13. esatsercan

esatsercan Aktif Üye

Seviye:
    corones daha hafif :):)

14. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    ultgrega ile 105 arasındaki farkı anlıcanı düşünmüyorum ama iki kadro arasındaki rahatlık farkını anlıcana emin olabilirsin.Sana tavsiyem hazır indirim varken specilizedda git bir tarmac yada allez al tarmaclar 3 milyara kadar indi full carbon allez lerde 900 ero bu fiyatada zor bulursun.Ben hafta içi bir tane tarmac alıcam mesela.Hiç donanıma kanma zaten dura ace e kadar hepsi neredeyse aynı.

15. esatsercan

esatsercan Aktif Üye

Seviye:
    kesinlikle coroness

16. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence caad9 cannondale daha iyi corratece göre...

17. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    sercan sence corranesmi??? şuan o tercih ettigin coranes nerede:))))

18. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Bence Cannondale Caad9, butun dunyaca ustunlugu kabul edilmis bir model.

19. ali albut

ali albut Aktif Üye

Seviye:
    Ali kardeşim alacağın bisikletin kadrosunda herhangibir çatlak olduğunda geri dönüşümünden emin olmalısın yoksa yeni paralar ödeyerek yeni kadro alabilirsin
    saygılar
    Ali Baba