Canımı sıkan olumsuz durum

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Bir arkadaşımın arkadaşı bisikletimin markasını sordu salcano dedim at çöpe gitsin dedi. O an feci şekilde yumruklayıp sonrada alın bunuda atın çöpe derdim ama neyse dedim artık büyüyorum olgunlaşmam lazım. Herif bisikletimin modelini ne tür kompenentleri olduğunu bile sormadan at çöpe dedi. Nedir bu ön yargı anlamıyorum. Ben bisikletimden çok ama çok memnunum bütün isteklerimi karşılıyor. Ara sıra sorun çıkartsada buda insan yapısı elbet sorun çıkartacak deyip geçiyorum.
Salcano bu kadar atılım yaptı ve bizde güvendik salcanoyu tercih ettik. Bu insanlardaki bu kasıt nedir anlamıyorum. Bunun benzeri birkaç olay daha yaşadığım için yazma ihtiyacı hissettim siz değerli dostlarıma.

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bunu söyleyen arkadaşın bisiklet ile ilgileniyor mu? Ki eğer böyle birşey diyebiliyorsa alakası olmadığını varsayıyorum.Takma kafana.En iyi bisiklet sahip olduğun,üstüne binip gezinebildiğin bisiklettir;)

• Beğen
Tepkiler: mathcup

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
o gene birşey değil...

salcano 303 SRD bisikletim var.
bisikletçide orada olan bir adam bana demezmi 850 lira vermişsin onun yerine daha iyi birşey alırdın...:):)

dedim bunun üzerindeki frenin ne kadar olduğnu bilyomusun?
hayır
aynakolun ne kadar olduğunu biliyormusun?
hayır
compenentlerin ne kadar olduğunu biliyomusun?
hayır
vites sisteminin ne kadar olduğunu biliyormusun?
hayır

bende dedim o zaman sen neye güvenerek bunu alacağına baska birşey alsaydın diyorsun dedim sustu... ki adam 30-35 yaşında.
sonrada dedim bunu zaten benim söylemem gerekir ama ben yine söyliyeceğim..
birşey alındığında ilk önce hayırlı olsun denir ama siz direkman bska bisey alsaydın daha iyi olurduya bağladınız... dedim adam bir daha hiç bişey diyemedi..

ben agrasif kullanıyorum arazide kullanıyorum sert kullanıyorum ve bisiklet napısn yani hangi bisiklet olursa olsun ufak tefek sorunlar çıkaracaktır mekanik bir alet sonuçta. adamda sadece düz yolda sürüyor. diyo ne zaman gelsem burdasın...

böyle zihniyette insanlara derdimizi anlatmaya çalışıyoruz... oyüzden boşverin he deyin geçin hiç takmayın..
cumartesi günü kask aldım.
adam gördü beni bu sıcakta kask takılırmı diye tepki gösterdi...
dedim ben önlemimi alıyım sorun değil sıcak faln..

sonrada hava atarmışçasına ben gerek duymuyorum şu ana kadar bir kere düştüm faln diye hava atıyor.
35 yaşındaki adamdan bahsediyorum bu arada.
oyüzden hiç takmayın bence...

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
İster 35 yaşında olsun, isterse 90 yaşında olsun. Ahmaklığın yaşı yoktur. Ahmak; her yaşta ahmaktır. Maalesef Bilinçsiz İnsanlar Cumhuriyetinde yaşıyoruz. Her tarafta bilinçsiz insanlar var. Konuşmayı bilmiyorlar.
Dağda antrenman yapıyorum! Etrafta başka insanlar yok malum. Sadece bir çoban ve kangala benzeyen ama kangal olmayan iri bir köpeği ve ufak koyun sürüsü var. Adamı (??????) adam yerine koyup, yanlarından geçerken "Selamün Aleyküm!" diyorum. Adam durup bakıyor, ve şöyle diyor "Bu köpek nasıl oluyor da seni yeri indirmedi ve parçalamadı?"
Bu insan mı? Evet imza kampanyası başlatmak istiyorum. Bu şekilli mahluk insan mı?
Hayatta böyleleri varken, siz o söylenenlere hiç takmayın bence! Salcano bisikletler yerli malı -Made in Turkey- bisikletler. Bu sebeple ülkemizin bisiklerine sahip çıkmalıyız. Benim de 2. bisikletim Beldeyama ve yerli. Lakin bu bisiklet olmasaydı, ben de salcano almayı düşünürdüm. Daha da atılımlar yapacağına inanıyorum, hatta servisteki bir abiden duymuştum. Ben şahsen ileride, beldeyamayı elden çıkartıp, Salcano'nun ileri bir modelinden almayı düşünüyorum. Gül gibi bisiklet. Çevremizdeki insanlar anladığından konuşmuyor, ukalalıklarından ve cahilliklerinden konuşuyor. Kafanıza takmayın sevgilerle!

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
İster 35 yaşında olsun, isterse 90 yaşında olsun. Ahmaklığın yaşı yoktur. Ahmak; her yaşta ahmaktır. Maalesef Bilinçsiz İnsanlar Cumhuriyetinde yaşıyoruz. Her tarafta bilinçsiz insanlar var. Konuşmayı bilmiyorlar.
Dağda antrenman yapıyorum! Etrafta başka insanlar yok malum. Sadece bir çoban ve kangala benzeyen ama kangal olmayan iri bir köpeği ve ufak koyun sürüsü var. Adamı (??????) adam yerine koyup, yanlarından geçerken "Selamün Aleyküm!" diyorum. Adam durup bakıyor, ve şöyle diyor "Bu köpek nasıl oluyor da seni yeri indirmedi ve parçalamadı?"
Bu insan mı? Evet imza kampanyası başlatmak istiyorum. Bu şekilli mahluk insan mı?
Hayatta böyleleri varken, siz o söylenenlere hiç takmayın bence! Salcano bisikletler yerli malı -Made in Turkey- bisikletler. Bu sebeple ülkemizin bisiklerine sahip çıkmalıyız. Benim de 2. bisikletim Beldeyama ve yerli. Lakin bu bisiklet olmasaydı, ben de salcano almayı düşünürdüm. Daha da atılımlar yapacağına inanıyorum, hatta servisteki bir abiden duymuştum. Ben şahsen ileride, beldeyamayı elden çıkartıp, Salcano'nun ileri bir modelinden almayı düşünüyorum. Gül gibi bisiklet. Çevremizdeki insanlar anladığından konuşmuyor, ukalalıklarından ve cahilliklerinden konuşuyor. Kafanıza takmayın sevgilerle!

Tepki
44
Ülkemizde nedense ithal mallara, özellikle de U.S.A. mallarına bir düşkünlük var... Bir örnek vermek istiyorum: Ben aynı zamanda gitaristim. 2 yıl önce Kore yapımı bir gitar kullanıyordum. Gitarım, markanın en üst seviye gitarlarından biriydi ve aynı fabrika'da Japon malı olarak bilinen bir markanın da orta kalite gitarları üretiliyordu. Ben araştırma yaparak Kore malının, Japon markanın gitarlarından çok daha kaliteli olduğunu öğrendim. Fiyatları ise Japon malından %30-40 daha ucuz... Bir de dünyaca ünlü U.S.A. markası var, çoğu profesyonel müzisyen bu markayı kullanır. Benim Kore malı gitarımın fiyatına U.S.A. malının düşük kalite gitarları var. Yani markasını satıyor adamlar... İşçilik, malzeme kalitesi ve tonlar kötü ama üzerinde bir U.S.A. markasının veya Japon markasının logosu var. Benim gitarımı da görenler "Keşke üstüne az daha koyup F.ND.R alsaydın","Bu fiyata IB.N.Z gitarlar var" gibi şeyler söylüyolardı. Ancak gitarı eline alıp incelediklerinde/çaldıklarında hepsinin fikri değişti. Keşke Anadolu marka kaliteli bir gitar olsa da onu kullansam...

Salcano'ya da aynı önyargı ile yaklaşılıyor. "U.S.A. malı (veya herhangi bir Avrupa ülkesinin malı) TÜRK malından daha kalitelidir (!)" düşüncesi var. Keşke her alanda ülkemizde kaliteli ürünler üretilse de herkes yerli malları kullansa. Ama ben şundan eminim: Bizim insanımızda yabancı marka düşkünlüğü olduğu sürece bu böyle devam eder, bu ülkenin sanayisi, tekstili hep yerinde sayar. Acaba Scott değil de Sıddık Bisiklet olsaydı ve tamamen Carbon kadro ve XTR setli olsaydı Scott kullanıcıları (hepsinden söz etmiyorum, yalnızca markası için alanlardan bahsediyorum) bu markayı tercih eder miydi?

Amaaann yazacak çok şey var da uzun uzun yazınca milletin canı sıkılıyor, okumuyor :) Yeter bu kadar...

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
selam forumu dolanırken en çok yakındığım konuya rastladım ve ilk mesajı buraya yazmak istedim. yaklaşık 1 yıldır salcano astro kullanıyorum aldığım gün arkadaşımla paylaşmak istedim söylediği ilk şey "salcano alınır mı" oldu... sele borumun kısalığından başka bisikletle ilgili şikayetim olmadı.nedir bu önyargı???fotoğrafını çekmeye çalışırken dereye yuvarlandı selede hafif yırtılma var gören salcano deil mi işte diyor. hangi bisiklet sapasağlam kalır ki benim bisikletim salcano olduğu için zarar görmüş olsun

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Arkadaşlar, bu gibi moral bozukluklarını yaşamamak için sadece konu hakkında uzmanlaşmış kişilerin yorumlarına kulak verin.Çoğu insan bir bilgiyi 5 dakika önce bile öğrense, aynı bilgiyi düşünmeden tartmadan, tecrübe edinmeden konuşabilir fakat uzman, tecrübesiyle konuşur.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Can Çimir

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Zamanında Trek 8500 kadroya aluminyum kadroyu zirkonyum diye yutturup satıyolar diyeni de duydum :D Araştırın, doğrusunu öğrenin, bisiklete binen sizsiniz, başkasının düşüncesi moralinizi bozacak kadar önemli değil sizin için.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Şimdi yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Salcano kadroları beğeniyorum, güzeller. Bu sene parçalarını da düzenlediler ve bisikletleri çok uygun fiyatla satışa çıkardılar. 2 Bisikletim olduğu halde bende NG255 SD aldım.

At onu çöpe gitsin diyen kadronun fiziki ve kimyevi yapısını biliyor mu, sorun ona 6061 ne demek 7075,7005 ne demek, kadro geometrisi nedir, neredeki hangi ölçü neyi ifade eder? Bilmiyorsa onun önyargısını ve duyduğu söylentileri çöpe atması gerecektir. :)

• Beğen
Tepkiler: Emrehan TÜZÜN

bayramakgul

Aktif Üye
Tepki
92
bazen aldıgımız cep telefonu markası yada araba konusundada canımız sıkan yorumlar olabiliyor biz isimize bakalım moralimizi bozmayalım

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Forumda bile eşdeğer bisikletler için "Hangisini alayım" diye seçimle ilgili bir soru yöneltildiğinde insanlar Salcano'yu önce eliyorlar.

Salcano ismindeki bu imaj, konuyu ayrıntılı bilmeyen insanlar tarafından böyle görülmeye devam edecektir.

Salcano bu sene ortaya koydukları ile çok yol katetti, harika bisikletler yaptılar. Hiç kafanıza takmayın, o insanlara laf anlatmaya kalksanız dahi bildiklerini okumaya devam edecekler

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Tekrar söylüyorum, Salcanonun kadrosunun fiziki şartlarını ve kimyasal yapısını bilmedikçe kulaktan dolma bilgilerle kötülenmesi hiç etik değil. Önyargılardan sıkıldım ve bıktım.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
adım çıkmıs 9 a inmez 8 e hesabı.:D

valla ben bike and outdoor da bir arkadasla tanıştım yıldız erkekler kategorisinde giriyor yani yaş olarak yakınız.
dedim yarışşlara katılmak istiyorum 303SRD var dedim parçaları saydım gayet güzel bi maşayı değiştirsen olur dedi.:)

yani böyle bir bisiklete sahibiz o yüzden kim ne derse desin hele 255SD veya SRD si olanlar bence hiç takmasın:D:D:D:D:D

çok güzel bisiklet ya:D

Nyo Ykpogl

Aktif Üye
Tepki
72
Salcanoya komple XTR takıp bunlara göstersen beyendiremezsin... Gerçi bu lafı diyen XTR ne onuda bilmezya :):):) En iyisi hiş takmamak ne kadar alınma desekte lafı işiten sen oldun ama bence bu zihniyettekileri hiç takma...

gezgin2

Forum Demirbaşı
Tepki
327
Sana o lafı söyleyen gerizekalıya söylemen için bir laf derdim ama burda olmaz :D

Sayın çok begenmiş çok yemiş beyefendi biraz bisikletten anlasaydın sorardın kompnetleri !

;)

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Sizinle ortak şeyleri yaşamak güzel aslında, kendimi yalnız hissetmedim. Zamanla düzelir bu durum inşallah.