Cancellara'nın bisikletinde motor var iddiaları video.

Tepki
38
Bisiklet
Corratec
Bu şekilde bir video yapmışlar, dışarıdan bakıldığında hiç belli olmayan pilli bir elektronik sistemle pedalların kendi kendine dönerek güç sağladığına dair bir video.
Esas iddia Cancellara bunu Paris Roubaix ve Flanders'de kullandı şeklinde?
Bu doğru olabilir mi? Ben ihtimal vermiyorum gerçi ama çok ilginç bir sistem yine de. :/
(link)

Scudo

Tolga.Yuzuncu

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Geotech
günahını almayalım ama Olabilme ihtimali var. Valla özellikle 5:42 de sag eli ile bir hareket yapıyor harbi kıllandım

Tepki
38
Bisiklet
Corratec
@Bilal Demir
Bildiğim kadarıyla kontrol ediliyor ama bu bulunamayan bir şey diye iddia ediyorlar. Valla başkası olsa bu kadar üzülmezdim Cancellara'yı da severim yaa :)

BF Okuyucusu

Okuyucu
Tepki
65
İsim
Okuyucu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Amoeba
Bende öyle biliyorum yarış öncesi teknik hakemler kontrol edip OK veriyor okey almayan bisiklet katılamıyor sanırım.
Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Edit. Valla ızledım bende kıllandım şimdi :D

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisikletler benim bildiğim yarış öncesi ve yarış sonra kontrol ediliyor motor iddaları olduğu için...

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
son pozisyon bence çok net. arkasındaki adam ayakta,ıkkına ıkkına yetişemiyo
bizimkisi hem oturuyo, hem de ne vücudunda ne de yüzünde bi zorlanma belirtisi yok. sanki düz yolda gidiyo
çok pis kıllandım

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
sanırım bu iddialardan sonra bisikletleri kontrol etmeye başladılar. gözükmeyen bir düzenek var mı diye kontrol ediliyor.

Tepki
38
Bisiklet
Corratec
@Ali Demir

Bu görüntüler çok yeni yalnız. Bu seneki Paris Roubaix yarışı bu ilk görüntüler..

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Cem Özenen

Video 2010 yılından :)

http://www.roadcycling.com/sites/default/files/styles/large/public/field/image/fabian_cancellara_attacks_tour_of_flanders_2013.jpg
Hatta motor var mı diye bisikleti dinleyen bu teyzeye de çok gülmüştüm :D :D

Tolga.Yuzuncu

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Geotech
@Gökhan Toros

Dogru Cancellara kırmızı mayo değil resimdeki mavi-siyah-beyaz formayla yarıstı paris rubeix te . Ama videodaki görüntüler çok kafa karsıtırıcı

Tepki
38
Bisiklet
Corratec
@Gökhan Toros

Hee sallamışım o zaman utandım :utn:

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Çamur at izi kalsın olayı bu başka birşey değil bisiklet sporunda hurafelere yer yoktur fabian'ın zamana karşılardaki performansı ortada sizce bu kadar güçlü bir sporcu neden böyle birşeye gereksinim duysun jeller ne işe yarıyor ?
Takılmayın böyle şeylere

Tepki
38
Bisiklet
Corratec
Takıldığımdan değil tesadüfen videoyu gördüm paylaşmak istedim:)

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Herhangi bir düzenek var mı bilemem ama adamdaki bacak yeter bence :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

evet bu olayı daha öncede duydum ,yalnız soru şu bisiklet kontrol edilmedimi ,
lens 'in doping rezaletini seyretmiş idim ,kendiside sonunda itiraf ediyor idi ,önce çok karşı çıktı yalan söyledi ,açıkçası bu doping olayları benim midemi bulandırıyor, dürüstlük yok işin işinde ,cancellara favorim idi ,ama bu olayı tekrar hatırladım ,şimdi kanıt olmalı yani birileri konuşmalı ,ya da en azından cancellara konuşmalı bizde anlayalım etraf sessiz olursa kafalar karışır ,en doğrusu fabianın konuşması ,

CenkT

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Carraro
Adamın bisikletinde motor varmıdır bilmem ama bir mühendis olarak tasarım gerçekten hoşuma gitti. Düzeneğin yerleştirilmesinde dişlinin montajına kadar... Tek kelime ile şahane.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Vites deiştiriodur abi bayıra girerken ille dügmemi olması lazım.Ayrıca adam okadar basit kontrol edeiblosa ozaman kontrollerdede cıkardı . Cok yarısları takip etmem adamıda bilmem ama böle bişeye imkan vermedim acıkcası bizler bile ufak kondisyonlarla yüzlerce km yol yapabiliosak adamlar günde saatlerce calısarak hazırlanıolar ynai .

Adamında ünlü oldugun sölüosunuz hiçkimse duyulacanı düşüneek bunu göze almaz die düşünüorum ben acıkcası okadar senelik sporcu yakıstırıp kendine yapmaz bence.

Ama sistem güzellmş.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Vites deiştiriodur abi bayıra girerken ille dügmemi olması lazım.Ayrıca adam okadar basit kontrol edeiblosa ozaman kontrollerdede cıkardı . Cok yarısları takip etmem adamıda bilmem ama böle bişeye imkan vermedim acıkcası bizler bile ufak kondisyonlarla yüzlerce km yol yapabiliosak adamlar günde saatlerce calısarak hazırlanıolar ynai .
Adamında ünlü oldugun sölüosunuz hiçkimse duyulacanı düşüneek bunu göze almaz die düşünüorum ben acıkcası okadar senelik sporcu yakıstırıp kendine yapmaz bence.
Ama sistem güzellmş.