Çanakkaleden başlayıp Muğlada bitecek turumuz için tur bisikleti öneriniz nelerdir?

alikan_55

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Giant
Ekim ayı ortasında iki arkadaş tura çıkmayı düşünüyoruz. Giant Escape 2 City şuan için en çok ilgimizi çeken bisiklet. Yanlız sizin görüşleriniz ve deneyimlerinizden faydalanmak istiyoruz.

Önerebileceğiniz modeller ve giant escape 2 city hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

Scudo

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
Arkadaşım aynı bisikleti satın aldı hiç sıkıntı yaşamadı.

alikan_55

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Giant
Çok şık ve kendine ait bir havası var Giantın. Deneyim konusunda biraz eksiğimiz var bisiklet sevdamız yeni yeni başladı sayılır o yüzden yanlış bir seçim yapmaktan korkuyoruz.

Giant şık duruşu kadar üstünde ki setler konusunda da tatminkar mıdır acaba onu merak ediyoruz?

alikan_55

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Giant
Bir sitede bulduk 2015 di orada. Escape 2 city 2015 nakit fiyatı 1750'ye düşmüştü telefonda konuştuğumda. Samsunda bayi de sorduğumuzda en son 1900'e veririm demişti başka bi satıcı.

Fiyatı en uygun şekilde bulduk diye tahmin ediyorum.

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
(link)
Bu bisiklet den bahsediyorsunuz sanırıım.Giant kadro kalitesi olarak üst seviye bir üreticidir o konuda sıkıntınız olmaz.Üstündeki komponentler de siz onlara iyi baktınız sürece sizi üzmez.:harika:

Uzun bir tur olacak sanırım bisiklet tamiri konusunda tecrübeniz var mı?

alikan_55

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Giant
@ikitekerbirdünya
Biz aynı zamanda bisiklet kiralama işi yapıyoruz yazları. Tamir işlerinde fena sayılmayız yani :)

Tur bazı bölgelerde konaklama yapacağımız için 15 gün civarı sürecek diye tahmin ediyoruz. Sonrasında Muğlaya vardığımızda kendimizi iyi hissedersek Antalyaya kadar da zorlayabiliriz belki :)

Ama tabi ki bunlar yazınca kolay oluyorda uygulamada ne kadarını başarbiliriz bunu biz de merak ediyoruz [emoji3]

Merida Speeder 100 önermişti bir arkadaşımız ama aklımız Giantta bakalım ne olacak :)

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
Süper o zaman sıkıntı yaşamazsınız:harika:
İlk defa bu kadar uzun yola çıkıyorsunuz herhalde forumda uzun turlar ile ilgili yazılar videolar var onları inceleyin bence:)
Merida da güzel dir sizin tercihiniz artık.

alikan_55

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Giant
Sağol ilgi ve alakan için :) Forumda konuyla alakalı bilgi verecek başka arkadaşlar varsa onlarında yazmasını isterim görüşlerini :)

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
Merida'ya Bakmanızı İsterim, İnternette Bir Kaç Bayi eLinde KaLan BisikLetLeri Satıp ÖdemeLerini Yapmak İçin Çok Uygun Fiyata KoymuşLar .. Crossway 300 ModeLi 1930 TL MeseLa .. Sizde Speeder Ya Da Crossway SeriLerine Bir Bakın İsterseniz ..

alikan_55

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar bugün itibari ile (link) model bisikleti aldık arkadaşımla :) Ege turumuz ve bunda sonrası için bize eşlik edip yol arkadaşımız olacak kendisi :) Uzun turlar hakkında araştırma yapıyorum ama neler yapmamız gerektiği konusunda fikir vermek isteyen deneyim sahibi arkadaşlardan bilgi almak isterim :)

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Ben de Escape 2 (2015) kullanıyorum. Siz çamurluklu ve bagajlı versiyonunu almışsınız anladığım kadarıyla. Donanımını incelemedim ama kadro iki bisiklette de aynı. Hayırlı olsun.

Ben de aynı amaçla almıştım bu bisikleti ama henüz tura çıkmak nasip olmadı.

Bugüne kadar bisikletle ilgili yaşadığım tek sorun, fren pabuçlarıyla ilgili oldu. Bir gün gece sürüşü sırasında yanlışlıkla çamurlu asfalta girmişim. Bisiklet kaydı ve düştüm. O dakika itibariyle bisikletin ön ve arka freni borazan gibi ötmeye başladı. Pabuçları söktüm temizledim, zımparaladım, olmadı. Jantları çıkartıp sildim, temizledim, yine olmadı. Sadece arka fren biraz kendine geldi, artık çok nadiren ötüyor. Ama ön fren hâlâ facia. Toplum içerisinde freni sıkamaz oldum :) Ne sorunu var bir türlü anlamadım ama son çare olarak pabuçlarını değiştirmeyi deneyeceğim. Düşmemle frenlerin bi anda bozulması arasında nasıl bir ilişki var hâlâ anlamış değilim.

Demem o ki, yanınıza yedek fren pabucu alın. Bir de yaz günü çamurluk çok da lazım olmayabilir. Özellikle arka çamurluk.. Zaten bagajınız olacak, çamur sıçraması neredeyse imkânsız. Ben olsam sökerdim.

alikan_55

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Giant
@Birhan K. Arka çamurluğu bende çıkarmayı düşünüyorum. Fren konusunda eğer ki yeni pabuç almadıysan bir şey denemeni rica edicem senden.

Ön fren çok fazla ses yapıyor diyosun; ön fren de ki pabuçları tam zıt olacak şekilde iki farjlı yöbe doğru hafif belirgin eymeyi denersen ses muhtemele gidecektir. Görsel olmadan anlatım pek kolay değil ama biraz daha açıklayım. Mesela pabucun birini hafif sol yukarı doğru çapraz olacak şekilde kaldırıp sık, sonra tam karşısında ki pabucu da sağ aşağı doğru hafif çapraz olacak şekile getir ve sık.

Bakalım ses sorunu hala devam ediyor mu :)?

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@alikan_55 Denemediğim şey kalmadı. Arka pabuçları söktüm öne taktım, sonra sağ-sol pabuçların yerini değiştirdim, zımparaladım, vs.. Bir de bunu deneyeyim. Teşekkürler.