Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkalede bilinmeyen yerlerden biri daha kemerdere

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında İrfan Aşıroğlu tarafından paylaşıldı.

1. İrfan Aşıroğlu

İrfan Aşıroğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Degerli arkadaşlar bugün yaptıgım turu ayagımın tozuyla sizlerle paylaşmak istedim.Bu sabah erken kalktım sabahlara doyum olmuyor güneşin özerime doğmasını hiç istemem. :) Bisikletime atlamadan Önce oturdugum evimin önünden o yeşilligi görüntüledim.Ardından çanakkale beledıyesının yenı yapmakta oldugu özgürlük parkından bogaza hakim olan yerden bır kaç kare ve 250 bin şehıdımız için yapılan şehıdler camıı ve oradan kordondan necıp paşa camıı goruntuleri tabiiki nar simide ugramadan olmaz. :boese157: Simitleride aldıktan sonra cihan hocamla güzelyalıda buluştuk.Birlikte izmir istikametinde bastık pedallara takdir etmek sizlerin arkadaşlar.Sizlerin için,seyredin görüntülediklerimizi.Fazlada tedaya kaçmadan arada kısa yorumlarla anlatmaya çalışacagim.:)

Güzel evim ve önümüzdeki park

Özgürlük parkından bogazın görünümü

Mahallemızdeki 250 bin şehidimiz için yapılan şehidler camii

Kordonda dolgu çalışmaları necip paşa camii ve az önce yukarıdaki tepe özgürlük parkının oldugu yer

Bogaz, arabalı ecaabattan gelıyor ve kılıbahır kalesi karşısı

Turuva atının değik açılardan görünümü

Çanakkale çıkışı istikamet izmir yolu

Cihan hocamla güzelyalıda buluştuk ve hemen yola çıktık.Cihan hocam tanıdıgım kadarıyla çok saygıdeger,çok iyi bir bisiklet binici bisiklet konusunda çok bilgili bana ve tüm arkadaşlara çok iyi davranan onu kırmakta korkuyorum.Böyle degerli bir arkadaşla tanışmaktan gurur duyuyorum.Hiç anlamadık bile turuva kavşagına gelmişik izmir istıkametınde 6 km daha ilerleyip akcapınar kavsagından sola dönecegiz.

Buradan akçapınar oradan tekrar sola civler ve cıvlerın mahallesi kemerdereye ulaşacagız.Buradan kemerdere 8 km çanakkale merkezden 45 km gelecek olan arkadaşlara duyurulur bizde yardımcı oluruz.:in:

Civler köyü 2 km sonra kemerdere fakat 5-6 hane ınsan yaşıyor.Civlerın mahallesı karayolları zahmet edıpte böyle tarıhı turuva şehrıne su götüren kemerlerın oldugu yere bır tabela koymamışlar buradan seslenıyorum.İnşallah bir yetkili duyarda koyar yoksa bır dahakı gıdışte ben yazıp koyacagım.

İşte hayalerımızdeki
    güzelliklerler biz buralara ve sakınlıgıne aşık olduk sizlerde ftf bır inceleyin ama yerinde görmenızı tavsiye ederim.Aslında bu sonbaharın tadı başka bırde öbür mevsımlerde göruntulemek lazım onlar dahada harıka olacagını düşünüyorum.Arkadaşlar bisikletlerı indirme imkanı olmadıgından sarp yerlerden ınmek zorunda kaldık ondan burası bir gizli cennet turızım bakanlıgınada buradan seslenıyorum.Buraların turızme kazandırılması lazım diye düşünüyorum. İşte buyurun bundan sonra az anlatım fotograflar her şeyi anlatıyor.

Dikkatli bakın tatlı tatlı su midyası bende daha yeni gördüm valla :eek:

İşte turuva şehrinin su ihtiyacını karsılayan tarihi kemer degişik açılardan ftf gelecek :)

Dikkatli bakın kemerin ortasındaki kilit taşı artık yılların verdiği yorgunluktan dolayı ömrünü tamamlıyor.Acilen restore edilmesi lazım.Yoksa bu tarihi eseri kaybedebiliriz. :eek:

Konuşmayayım diyorum ama şu tabiatın güzelligine bakın,bizde dogduk,büyüdük,yaşlanacagız ve aynen bu yapraklar gibi ebedıyata göç edip gidecegiz.

Dikkatli bakın arkadaşlar yaradanım kayanın arasından çam agacının nsl gökyüzüyle buluşmak istercesine yalvarışını

Geldik dinç ve dinamik kalmanın sırrına yine yemiş olmadan bu tur olurmu aç poşeti cihan hocam kuvvet iksirimiz.Seneye nsp olursa geyikliden ahmet akdag arkadaşımıza rica edecez senın yemişler int ünlü oldu önümüzdeki sene biraz daha fazla yapmak lazım dıyecez.Allah bereketını artırır paylaşmak kadar gzl bir şey olamaz. :)

Elimde olsa altına bir dırek koyacam ne yazıkki elımden bir şey gelmedi.Yetkililere tekrar sesleniyorum nolur tarihimize sahip çıkalım.Yardımcı olun arkadaşlar kılıt taşı epey yıpranmış bir gün çökerse yazık olacak. :eek:

Artık dönüş zamanı geldı tekrar buralara gelmek şartıyla ayrılıyoruz.Cihan hocam güzelyalıda kalıyor.Ben çanakkaleye devam.:)

Arkadaşlar bu turumuzuda burada noktalamak zorundayım.Saat 22.15 olmuş gözlerımden uyku akıyor bugun hem bu turu yapıp ve aynı günde yayınlamak zorunda kaldım.Bu güzel görüntüleri sizlerle paylaşmanın huzuru içindeyim.Yapmış oldugumuz km 90 km.Saglıcakla kalın bir başka turda buluşmak dilegiyle hayırlı akşamlar.

erdemis, brol, sporcu71 ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    İrfan hocam, Cihan bey merhaba

Süper geziler yapıp bizleri imrendiriyorsunuz. Ama bu imrenme anında da, bizlere çok güzel olan, yurdumun güzel yerlerini bizlere tanıtıyorsunuz.

Çok teşekkür ediyorum, paylaşımlarınız için. Arkadaşlığınız her zaman daim olsun. :)

Sevgi ve selamlarımla.

cihan aksoy ve İrfan Aşıroğlu bunu beğendi.
  3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İrfan abi,
    konularınızı "bisikletforum"da görmekten çok memnunuz,
    ellerinize ayaklarınıza sağlık.:in:

Ama bilin ki, bu güzellikte fotolar ile bir fotoğraf forumunu,
    ve bu güzellikte anlatım ile bir edebiyet forumunu da doldurmayı hak ediyor paylaşımlarınız.:in: :in: :in:

4. cihazxxx

cihazxxx Üye

Seviye:
    resimlerin hepsi doğa kokuyor.ayaklarıza sağık

5. İrfan Aşıroğlu

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:

Degerli ender hocam yorumunuz için tşk ler:)

Degerli soner hocam güzel yorumunuz için tşk ler.:) Yapmış oldugumuz turları arkadaşlık ortamında paylaşmaktan bizde gurur duyuyoruz. :in:

6. varol bisiklet

varol bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    ya dediğiniz kadar var abi bizim gezecek ve görecek çok şeyimiz var ama sizler bize bu konuda rehberlik yapıyorsunuz ,önce siz gidiyorsunuz bizlerde abilerimizi takip ediyoruz ,gercekten herzamanki gibi harikasınız buna inanın ,ayaklarınıza sağlık ,en yakın zamanda bizlerde oradayız

birde irfan abi şu incirleri biz hiç görmedik yaaaa ne zaman bizlerde yiyeceğiz ????

İrfan Aşıroğlu ve cihan aksoy bunu beğendi.
  7. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Hani bazen sözcüklerin anlatmaya yetmediği anlar vardır ya ,başka birşeyler ararsınız ifade edebilmek için. İşte öyle bir yer Kemerdere. Çok teşekkürler İrfan ağabeye ve turumuzu izleyen,yorumlarıyla katılan tüm arkadaşlarımıza.
    Sevgilerimle.

Hamiş:
    Flash kullanmayınca bu sefer km. saati ne güzel çıkmış hocam.:in:

Nuri Kongur ve İrfan Aşıroğlu bunu beğendi.
  8. İrfan Aşıroğlu

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:

Cihan hocam güzel yorumun ve kemerdereye birlikte yaptıgımız turdan çok büyük bir lezzet aldım.Her şey için tşk ler. :in:

Sizin sayenizde hocam makro çekimlerde baya başarılı olmaya başladım. :in:

Degerli yorumun için tşk ler,murat kardeşim.Emekliligin tadını çıkarmak lazım çok çalıştık yeter artık.Tabiki incirlerden her zaman ikramda bulunuyoruz. :in:

cihan aksoy bunu beğendi.
  9. m.ali mülayim

m.ali mülayim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gezilen yerlerin güzelliği elbette tartışmsız çok güzel.

İnsanın aynı duyguları paylaştığı arkadaşı ile geziyor olması daha bir güzel geliyor bana.

Ayaklarınıza sağlık...

10. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    gerçekten doğayla iç içe bi gezi olmuş.dediğin gibi o midyenin ne işi var orda anlamadım.gezilerinizin devamını dilerim .

11. Erdem Atasagun

Erdem Atasagun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Mükemmel bir tur.

12. alper günak

alper günak Üye

Seviye:
    aklıma kurt düştü şimdi. keşke bir şekilde haberdar olasaydık biz de iki-üç arkadaş katılırdık. bu salı günü bir de ben gidip göreyim. rotayla ilgili tavsiyeleriniz varsa sevinirim. o tarafa hiç sürmedim. en son güzelyalı sahil tarafından truva yaptık ama sizin bahsettiğiniz tarafı bilmediğimden uğramak açıkçası aklımızdan geçmedi.
    bu arada komşu sayılırız:) o parkta köpeğimi gezdiririm sürekli.

İrfan Aşıroğlu bunu beğendi.
  13. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:

Yol notları için bana istediğinizi sorabilirsiniz.

cihanaksoy@yahoo.com
    286 232 00 26

14. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    mükemmel bir gezi olmuş yazın uğramak isterim çok güzel...keşke doğru düzgün tabela da olsa imiş.

15. İrfan Aşıroğlu

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yorumunuz için tşk ler.Çok basit siz gelin yardımcı oluruz.:)

Yorumun için tşk ler alpercım.Parka köpek gezdırmeye gelenlerın hepsını tanırım sizide görmüşümdür muhakkak o kadar zor degil turuva kavsagından ızmır yoluna devam edıyorsunuz.Tigemin karsısındaki akcapınar,cıvler tabelası var zaten ana yoldan 8 km içeride tanısalım her konuda yardımcı olurum alpercım.

16. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    İrfan hocam,gezilerinize her nekadar yorum yapamasamda gün ve gün imrenerek takip ediyorum.Benim gibi imrenerek takip eden birçok kişi olduğunu tahmin ediyorum.Bu sezon kışın gelmesiyle uzun turlara bitirip sadece şehir içi turlara dönmüş bulunuyoruz ama eminimki önümüzdeki sezon biz bisiklet severlere fotoraflarla tanıttığınız Çanakkale ve çevresini birebir tanıtacaksınız diye tahmin ediyorum,yani kısaca sizi bayağı bi zahmete sokacağız.Bu güzel turlarınız,anlatımlarınız ve fotoraflarınız için teşekkürler.

17. İrfan Aşıroğlu

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:

Yorumunuz için tşk ler hocam,nisan ayında istanbuldaydım.Floryadan,sarıyere ,kadıköyden,kartala,bostancıdan prens adaları buyuk ada,heybelı,kınalıada,burgaz doya doya gezdım oraları dönüşüde yenıkapıdan,bandırma,erdek,edıncık,bıga,çan,çanakkale tamamladım.Vaktım oldukça onlarıda sizlerle paylaşacam.Sevgi ve saygılar.

TOYGAR YONTGAN bunu beğendi.
  18. Zerrin

Zerrin Yeni Üye

Seviye:
    Muhteşem... Harikasınız, İrfan bey siz ve Cihan mükemmel bir ekip oldunuz. Cihan'ın yıllardır özlemini çektiği yol arkadaşı sizmişsiniz meğer. Umarım bir gün ben de sizinle birlikte turlara katılabilirim. İnanın, özlemle resimlere bakıyor ve hep umut ediyorum.

Tüm Çanakkale'ye hasretlerimle...

19. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık .. Nicelerini sıhhatle tamamlamanız dileğiyle..

20. CEM ATEŞ

CEM ATEŞ Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel bir tur ve anlatım. Enerjiniz hiç bitmesin.
    4 sene Çanakkalede yaşamama rağmen her yerini gezdim sanırdım. Sayenizde göremediğim yerleri görüp, tekrar Çanakkale gezisi yaptığımda listeye bu yerleride ekleyeceğim.