Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkale yolu için acil yardım...

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Erdem Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Yıldız

Erdem Yıldız Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar ben henüz aranıza yeni katıldım...yarın bandırma üzerinden çanakkaleye gidicem...ancak hangi yol üzerinden gitmem gerktiği ile ilgili kararsız kaldım...yolla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum...2 alternatif var...ya biga-çan üzerinden yada lapseki yolu üzerinden...ne dersiniz?yollarla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:)hangi yol daha düz yollara sahip hangisi çok inişli çıkışlı???şimdiden teşekkürler herkese:) :)

2. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Lapseki yolu üzerinden gelmeni öneririm. 180km. Yol düz,fazla yokuş yok hele şu günlerde esen Kuzeydoğu (poyraz) fırtınasını da arkandan alacağın için hiç zorlanmayacağını düşünüyorum. Yerleşim yerleri çok sık istediğin yerde dinlenebilirsin.Ben bu yolu birkaç kez yaptım İstanbul'dan Güzelyalı'ya gelirken . Feribottan 09.15 gibi inip akşam hava kararmadan evime varabiliyorum rüzgar da uygunsa.
    Çan yolu çok virajlı,dik iniş ve çıkışlıdır.düşünme bile. Kolay gelsin. Sevgiler.

Erdem Yıldız bunu beğendi.
  3. Erdem Yıldız

Erdem Yıldız Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhabalar Cihan bey verdiğiniz bilgiler için çok saholun.bende aynen sizin anlattığınız gibi yapmayı düşünüyordum ama yinede bi fikir almak istedim..tekrar teşekkürler :):)

cihan aksoy bunu beğendi.
  4. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aramıza hoşgeldiniz. Bahsettiğiniz güzegahtan 10 gün kadar önce geçtim. Biga - Lapseki arası yol çalışmalarından dolayı 25 - 30 Km. boyunca tam bir felaketti. Bu kısa süre zarfında bitmiş olabileceğini hiç sanmıyorum. Kilometrelerce bisikleti taşımaya hazırlıklı ol. Büyük bir kısmında emniyet şeridi sıfır. Diğer yolu araştırmanı öneririm. Eğer ilk turunsa yazık olacak. Azminin kırılmasını istemiyorum. Henüz tur bilgilerimi yükleyemedim, ama benden 1-2 ay öncede Birkaç arkadaş Edirneden Bursa yapmışlardı. Bende onları dinlemedim. Biga-Lapseki arasında iflahım kesildi. Selamlar.

5. Erdem Yıldız

Erdem Yıldız Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İbrahim bey mesajınızı ç.kaleye vardığımda gördüm...lapseki üzerinden geldim hakkaten yolçalışması olmayan yer yoktu ama inat ettim hiç inmedim pedala devam ettim:)bir tek emniyet şeridi olmayan yerlerde yandaki toprak alanlara çıktımm....akşam 19,00 gibi ç.kaleye vardım...hakkaten zor bi yolculuktu ancak ç.kale aşığı olduğum için o son tepeden ç.kaleyi görünceeee daha orda değdi beeeeeee yaaaaa dedimm:)))bende trakyalıyım anlıycanız üzree:))

6. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Erdem hocam tebrik ederim, Bandırmadan Çanakkaleye kaç saatte vardın? Molalar hariç-dahil? Aynı yolu tersten katedecem Ramazandan sonra, feribota yetişmek için program yapmam lazım, kılavuzum ol. Pedalına sağlık...

7. Erdem Yıldız

Erdem Yıldız Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    teşekkürler:)şöyle anlatayım size...sabah 9 da deniz otobüsünden inip yola koyuldum 12.30 da bigadaydım..1 saat mola verip yola devam ettim 17.30 da lapsekiye vardım...orda da 15 dakka mola verdip yola koyuldum.akşam 7 de ç.kale ye varmıştım...molalarla birlikte 10 saat sürdü yol...ancak şunu önemle belirteyim dönüş çok daha zorlu olur rüzgar olayından dolayı...benim yolculuğumda kuzeyden esiyodu şanslıydım ancak aynı rüzgarla karşılaşırsanız işiniz çok zorlaşır...o yüzden yolculuk 2 -3 saat uzayabilir...umarım yardımcı olabilmişimdir:))

mtsemiz bunu beğendi.
  8. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sizi bir kez daha tebrik ediyorum.