Çanakkale, İzmir Seferi (Giriş)

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Çanakkale, İzmir Seferi

Demir atımı karşıma alıp sordum “Sen gördün mü, Çanakkale’yi veya İzmir’i?” diye. Gitmediği, görmediği sessizliğinden belliydi. İçimde bir boşluk vardı. O boşluktan gelen haykırış atalarımın bana “Gel!” seslenişiydi. Haykırışa bir son vermeliydim, yoksa sürekli zihnimdeydi, her dakika, her saniye…

Dillere destan olan Çanakkale Savaşı’ nı defalarca dinledik, okuduk, öğrendik. Ancak gözle görmeden ne kadar okusak da dinlesek de hissedemeden, tüylerimiz diken diken olmadan, askerlerimizin, atalarımızın, insanımızın orada soludukları havayı solumadan anlamak imkânsızdı hepimiz için. Onlar, bize ait olan bu topraklar için canlarını verdiler, bizim onlar için ellerimizi açıp bir dua etmemiz çok muydu?

Gene yükledik demir atlarımıza taşıyamayacakları kadar yükü. Bu sefer gıkı bile çıkmıyordu. Çünkü ne için, kimin için nereye gideceğini biliyordu. Heyecanlıydık. O destanlaşan savaşta gözlerini kırpmadan ölüme giden insanlarımızla tanışmak için heyecanlıydık…

Endişelerim eskisi kadar yoktu. Zaten yaşayarak öğrenilen tecrübelerle bu turu, ekip ile düzgün bir şekilde planlamıştık. Gelibolu Yarımadası’na vapur ile geçiyorduk. Derin bir nefes aldım. Heyecandan elimdeki simidi bile yiyememiş yarısından çoğunu boğazın dalgalarında yem arayan martılara vermiştim. Kafamı karşı tarafa çevirince dağda meşhur “Dur Yolcu” yazısını görüdüm. Sağ adımımla vapurdan iniyorum atalarımın kanıyla yıkanan topraklara ve başlıyorduk Çanakkale - İzmir Seferine…

Daha fazlası ilerleyen günlerde sizlerle...

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Görkem,

Bunu 16 yasında hissediyorsun.Yaşamı boyunca hissetmeyenler belki uyanırlar ve utanırlar.
İnsanlar Avusruralya, Yeni Zelandadangeliyorlar.Atalarını anmak için.

Bursa da sabah sporu için parka giden bir vatandasımız kalp krizi gecirip oldugu yerde ölüyor.Spor yapanlarda devam ediyor spor yapmaya.Terorde onlarca sehit veriyoruz.Alt yazı ile son dakika haberi olarak veriliyor.Televizyonlarda ve her yerde eglence programlarına devam.Televizyonlarımız bu programları bir sureliğine iptal etme geregini bile duymuyorlar...His kalmamış....

Duymazlar Görkem.Seni alnından opuyorum.Ülke şu an TECE diye alay edenlerle,BOP projesinin işbirlikçiliğini yapanların kuşatması altındadır.Unutma oglum.Sana unutturmak isterler,ama sen asla unutma.

Alnından opuyorum.

• Beğen
Tepkiler: HAYRO35

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@EXTASY

Sevgili Erdem,

Artık ulkeler topla tufekle degilde,içerden işbirlikci taşaronlarca yok ediliyor.

Kutlyorum.Sayınızın artması dilegim.Görkemin niyeti ve çıkış felsefesi mükemmel.Bir karede her seyi anlatırsıınızya. Bu oyle bir sey.Hepinizin alınlarından opuyorum.

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@myant

Teşekkür ederim. Tanışmak dileği ile saygılarımla...

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Ömer hocam, biz de tesekkürlerimizi bir borc biliriz. Sensiz bu tur bu kadar güzel olmazdi, emin ol. Allaha emanet ol.....

• Beğen
Tepkiler: omerkabul

Orkun ÖZDEN

Forum Demirbaşı
Tepki
285
girişi bile çooook güzel görkem,ağzına sağlık...bu turu gerçekleiştiren tüm arkadaşlarında da ayaklarına yüreklerine sağlık...daha nice anlamlı turlara...

• Beğen
Tepkiler: Görkem Kılınç

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
@omerkabul@ttnet

Ömer hocam, iyiki katıldın. Valla sensiz bu tur eksik olurmuş.

nice turlarda görüşmek dileği ile.

• Beğen
Tepkiler: omerkabul

stheaven

Aktif Üye
Tepki
356
@omerkabul@ttnet

Arkadaş canlısı, vefalı Ömer..

Biz sana teşekkür ederiz, tura çok büyük katkıların oldu, duvarları yıktık, engelleri birlikte aştık..

e bisikleti de kırdık.. :)

İrtibatı kesmeyelim.

Hacı Murat ŞAHİN

Forum Bağımlısı
Tepki
777
Ben kaç haftadır iş stresinden gerim gerim gerilirken siz iyi eğlendiniz anlaşılan. Neyse kendinize saklamayın da çabuk çabuk yayınlayın. :).

• Beğen
Tepkiler: aurora79