Çanakkale Geçilmez Bisiklet Turu (Muğla-Çanakkale)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ...!

Osmanlı ordusu, İngiliz ve Fransız donanmalarına karşı Çanakkale Boğazı'nda aylar süren bir dizi deniz ve kara muharebeleri yapmıştır. 300.000 askerimizin şehit olduğu bu savaşlar sonucunda, düşman donanmaları ağır kayıplar vererek geri çekilmişlerdir. Çanakkale Savaşlarının denizle ilgili bölümü, 18 Mart 1915 tarihinde, düşman gemilerinin geri çekilmeleriyle sonuçlanmıştır. Bu nedenle, her 18 Mart'ta Çanakkale Zaferini anmaktayız.

Bizlerde 18 Mart günü orada olmak istiyoruz. Muğla'dan yola çıkarak 94 yıl önce kazanılan bu zaferi kutlamak için Çanakkale'ye kadar bisikletlerimiz ile gitmek, şehitlerimizi ve savaş alanını ziyaret etmek istiyoruz.

Plan;
  • 12 Mart 2009 : Akyaka-Milas = 90 Km
  • 13 Mart 2009 : Milas-Kuşadası = 103 Km
  • 14 Mart 2009 : Kuşadası-İzmir = 120 Km
  • 15 Mart 2009 : İzmir-Dikili = 106 Km
  • 16 Mart 2009 : Dikili-Altınoluk = 118 Km
  • 17 Mart 2009 : Altınoluk-Çanakkale = 104 Km
  • 18-19-20 Mart 2009 : Çanakkale Merkez, Truva, Gelibolu Yarımadası
Elimizde olmayan nedenlerle planda uyuşmazlık olabilir.

Güzergah;

Akyaka - MUĞLA - Yatağan - Milas - Söke -Kuşadası - Seferihisar - Güzelbahçe - İZMİR - Menemen - Aliağa - Dikili - Ayvalık - Gömeç - Burhaniye - Edremit - Ayvacık - Ezine - ÇANAKKALE

Katılım;

-Bisiklet ile uzun yol deneyimi olan,
-18 Yaşından büyük olan,
-Grup ile uyumlu bir şekilde yol alabilecek olan,

Projeye, yukarıda belirtilen özelliklere sahip herkes katılabilir. Bunun için aşağıda verilen telefon numarası ile iletişim kurulabilirsiniz.

0535 513 58 53 - Serkan TAŞDELEN

(link)

Scudo

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@AYTEKİN ERZAN
Merhaba Aytekin Bey,
Çok güzel bir fikir. Çok mutlu oluruz. Daha önce yapılan yorumlar dolayısı ile biz 18 Mart günü Gelibolu Yarımadasına geçmeyi planlamıyoruz.

Tam olarak belirlemek gerekirse, 18 Mart günü Çanakkale Merkez'deki Truva Anıtında toplanabiliriz. Aklımda olan saat ise 12:00 - 14:00 arası. Herkes için uygunsa olabilir. Eğer farklı bir teklifi olan varsa da uygulamaya hazırız.

http://i479.photobucket.com/albums/rr159/dogaci24_400d/P8110010.jpg

Sevgiler...

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
dostum serkan

ne yollarda olmak seni yıldırabiliyor nede herhangi bir sebep bisikletine binip doğa ile iç içe olmanı engelliyebiliyor.

hayalini kurduğun ve nihayetinde gerçekleştirme şansı bulduğun anlamlı ve güzel turunda,
yanında olamamanın üzüntüsü içinde olmama rağmen kısmet başka gezilere diyerekten bu turunuda sağ salim bitireceğine inanıyorum.

dostum yolun açık olsun ,dualarımız seninle

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@Nedret Günaydın
Merhaba Nedret Abicim,
Değerli yorumun bana güç kuvvet veriyor. Çok teşekkür ederim.
İnşallah birgün seninle bu yollarda pedallama imkanımız olur. Ben inanıyorum, mutlaka birgün bir yerlerde pedallayacağız.

Sevgi ve Saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: orhantozun

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@precipice
Merhaba Ramazancım,
Çok teşekkür ederim, eğer müsait olursan senide bekleriz..

Sevgiler...

@Feyyaz Alaçam
Merhaba Feyyaz,
Sağlık olsun kardeşim. Daha nice turlar bizi bekliyor. Yollarda buluşmak dileği ile...

Sevgiler...

Battalcan

Aktif Üye
Tepki
171
Daha önce sadece Gelibolu yarımadasını bisikletle turlamıştık.Eskişehir'den otobüsle gitmiştik.Süper olmuştu.Bu ise bambaşka olacak.Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum.Pedala kuvvet.

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Nedret Günaydın

Şimdi bende konuştum saat 19.oo .Kuşadası'nda çadır kuruyorlarmış.Serkan'ın sesinden anladığım kadarıyla gayet iyiler.Herkese selamları var.Programları planlandığı şekilde sürüyor arkadaşlarımızın.Sonuna kadar sürmesi de en büyük dileğimiz.

lemagro

Üye
Tepki
39
aytekin erzan geçirdiği soğuk algınlığından dolayı turunu ertelemek zorunda kalmıştır eğer pazartesi gününe kadar kendini hazır hissederse salı sabaha karşı yola çıkmayı düşünüyor dolayısıyla eğer turunu aynı gün içinde tamamlayabilirse bu grupla buluşabilir yani gurupla nasıl kontağa geçeilir acaba burada yazarsanız kendisine iletebilirim....

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@lemagro

Serkan Taşdelen ve arkadaşları Çanakkale'ye varmadan 15 km. kala Güzelyalı'da misafirim olacaklar.Buradaki üç günlük gezi programını birlikte yapacağız.Dolayısıyla onlarla buluşmak,irtibat kurmak isteyenler bana mail yazabilir ,hatta telefon edebilirler.

cihanaksoy@yahoo.com
cihanaksoy@hotmail.com
0532 315 26 26

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
Arkadaşlarla az önce görüştüm. Çanakkale - ayvacık,ta bi otele yerleşmişler,sağlık durumları da iyiymiş. Kısmetse yarın, 80 km sonra Çanakkalede olucaklarmış.

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Selay Yaman

Biraz daha ayrıntı vereyim.Yarın öğlen saatlerinde Truva sapağında buluşuyoruz Truva,Kumkale şehitliği,Turgutreis tabyaları ziyaretleri ile Güzelyalı'ya varıyoruz.Arkadaşlarımız burada dinlenip güç topladıktan sonra 18 Mart'ta Çanakkale anadolu tarafını sonraki iki günde ise Gelibolu yarımadası ve şehitlikleri ziyaret etmeyi birlikte planlıyoruz.Yol notlarım,köy yolları haritalarım ile grubu karşılamaya hazırım artık bende.
Sevgiler.

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sevgili arkadaşlarımız Serkan,Oktay ve Orhan ile Truva'da buluştuk hepsi çok iyiler.Truva ve Kumkale şehitliği ziyaretimiz ile Güzelyalı'ya biraz da yağmur altında vardık.
Turgutreis tabyaları ve 18 Mart.Çanakkale şehir içi programını bugün uygulayacağız.Benim yüklü bisikletler ile Gelibolu yarımadasını turlamak yerine boş bisikletlerle dolaşıp akşamları birlikte Güzelyalı'ya dönme teklifimi kabul ettiler.Bu onlara hergün 15+15 km.fazladan yol yapmak olacak ama hem Güzelyalı'daki ortam hemde yüksüz dolaşmak bu yolu yapma zorluğunu düşündürmüyor bile.
Bol bol fotoğraf çekmişler çekmeye de devam ediyorlar şu ana kadar çekilenleri gördüm sizler de görünce bayılacaksınız.
Herkese sevgiler.