Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkale Geçilmez Bisiklet Turu 4.Gün (Kuşadası-İzmir-Aliağa)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:

14 Mart 2009

Sabah çalan telefon ile uyanıyoruz. Muğla’dan Murat Sakal hava raporunun iyi olmadığından bahsediyor. Şimdilik yağmur yok ama hava kapalı. Kamp alanımızdan birkaç görüntü...

Çadırlarımızı topluyoruz ve kahvaltı yapıyoruz. Hava biraz açılır belki diye beklerken daha da kapanıyor. Yine yağmura karşı önlemlerimizi alarak yola çıkıyoruz.

Kuşadası çıkışındaki rampayı tırmanmaya başlar başlamaz bir yağmur bastırıyor ki görmelisiniz. Havada bir nokta bile açıklık yok. Sığınacak hiçbir nokta yok. Sırılsıklam oluyoruz beş dakika içinde. Ekibe Kuşadası’na geri dönmeyi teklif ediyorum ve rampa aşağı yağmur altında girişe kadar varıyoruz. Çalışmayan bir petrol istasyonuna sığınıyoruz. Ama bakıyoruz yağmur duracak gibi değil. Hep birlikte otogara giderek İzmir’e bilet alıyoruz. Saat 11’de kalkacak otobüsümüz. Saat 10:45 hava hala kapalı. Otobüse biniyoruz ve yola çıkıyoruz. Yola çıkınca havadaki manzara bize deli etmeye yetiyor. Bir tane bile bulut kalmamış, hava dağılmış gitmiş. Kafaları yiyoruz. Nasıl olur böyle bir şey…? Biran inip devam etmeyi düşünsek de çok zaman kaybettiğimiz için yolculuğa devam ediyoruz. İzmir otogarına iniyoruz ve bisikletleri topluyoruz.

Biz bisiklet biner binmez hava yine kapanıyor. Konak meydana varıyoruz ve hatıra fotoğrafı çekiliyoruz.

[​IMG]Fotoğraf: Oktay Tiryakioğlu

Devamına Karşıyaka’ya geçerek Seda Bisikleti ziyaret ediyoruz. Bu sırada dışarıda tekrar yağmur başlıyor. Seda Bisiklette öğle yemeklerimizi yedikten sonra izin isteyerek ayrılıyoruz.

Seda Bisikletteyiz hala ve Orhan'ın uğuru gidonunda dönüyor...

Hava yine açık, ama beş dakika sonra ne olur onu bilmiyoruz. Aliağa yönüne doğru asılıyoruz pedallara. Hava birden açılıyor. Güneş bizi yakmaya başlıyor ve eşofmanları çıkartarak formaları giyiniyoruz.

Bir günde 4 mevsimi yaşamak böyle bir şey olsa gerek. Düz yolda tempolu bir şekilde ilerliyoruz ve saat dört dolaylarında Menemen’i geride bırakıyoruz.

Yol üzerindeki reklamdan uygun fiyata 10 kişilik pizza alıyoruz. Aç değiliz ama akşam yemek için iyi olur diye düşünüyoruz. Tabi sıcak sıcak gelen pizzadan birkaç dilim almayı ihmal etmiyoruz.

Mola sırasında sevgili Orhan Tozun...

Oktay Tiryakioğlu ve Tırtıl'ı... :)

Düz ve akıcı yolda hızla ilerliyoruz. Bu nedenle durup daha fazla fotoğraf çekemiyoruz...

Saat 6 dolaylarında Aliağa’ya varıyoruz. Jandarma’ya çadır kurmak için güvenli yer için danışıyoruz ama aldığımız olumsuz cevaptan dolayı merkeze doğru yollanıyoruz. Tam bu sırada yağmur yine bastırıyor. Ne yapacağımız şaşırarak hemen bir yere sığıyoruz. Hava yine kapandı. Uygun otel bulma niyetindeyiz. Kötü geçen günün finali de bu denli kötü oluyor. Kısıtlı bütçe ile yola çıktığımız için çadırda kalma taraftarıyız ama uygun bir yer bulamıyoruz. Hava da iyice bozdu. Nihayetinde bir otele yerleşiyoruz. Kişi başı 20 lira vererek. O kadar pazarlıktan sonra tabi. Otelde ne su var, ne da klima, kalorifer. Çadırım bile buradan bin kat konforludur. Siz siz olun Aliağa’ya yolunuz düşerse “Yıldız Otele” sakın ola gitmeyin. Sahibi de tam bir fırsatçı. 10 lira etmeyen otele, zorda kaldığımız için 20 lira istedi.

Gün Toplam: 82.19 Km | Ort.Hız: 16.5 | Max.Hız: 52.0 | Bisiklet Kullanımı: 04:57:08

4.Gün Harita ve Yükselti Tablosu (İzmir-Aliağa); Haritayı büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız…

Sevgi ve Saygılarımla...

2. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Helal olsun yazılarınızı ve gezilerini takip ediyorum!Denizli'den saygılar ve selamlar!

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  3. Kenan ARPAÇ

Kenan ARPAÇ Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok Güzeldi yaw :D:D:D

4. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hani insanın 'ah keşke bende orda olsaydım 'dediği olur ya işte bu gezi öyle,ne yapalım fotoğraflarla yetiniyoruz,teşekkürler.

5. ibrahim Kızılkaya

ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Serkan dostum..
    Havanın azizliği biz turcuların ortak kaderi.Turların da tuzu biberi.2008 aralığında Kayhan'la yaptığımız Ayvalık-İzmir-Manisa turunda Sabuncubeli rampalarında yakalandığımız yağmuru unutmam mümkün değil.3 saat hamamda ancak ısıtabilmiştik kendimizi..Aynı turda Aliağa'da konaklamada aynı sorunu yaşadığımı hatırladım yazdıklarını okuduğum zaman.Yıldız otel konusunda da yerden göğe kadar haklısın.
    İmrenerek takip ediyorum turunuzu. Oktayla da tur daha da keyifli.Diğer etapları sabırsızlıkla bekliyorum.Görüşmek üzere..

Anıl MÜLK ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  6. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Çok çok teşekkürler Ali Bey,
    En kısa zamanda diğer günlerde bu sayfalarda olacak...

Sevgiler...

Devamı çoook yakında....

Sevgiler...

Sevgili İrfan Abicim,
    Çok teşekkür ederim değerli yorumun için. Pedallamayı arzu ettiğim kişilerin başında geliyorsun. Diliyorum birgün birlikte yollarda olabiliriz...

Sevgiler...

Merhaba İbrahim Abi,
    Yağmuru hiç sevmem ama turlarımda beni hiç yalnız bırakmıyor maalesef... :) Sizleri çok iyi anlayabiliyorum... Ne kadar kötü bir durum olduğunu. Parmaklarımı dahi kıramadığımı ve kolumu çekerek fren sıkmaya çalıştığımı unutmamın imkanı yok.
    Otel konusunda aynı kaderi paylaşmışız demek ki... Allah bir daha düşürmesin abi ne diyeyim. :)

Tekrar tekrar sizlerin huzurunda tur arkadaşlarım; Oktay Tiryakioğlu, Orhan Tozun ve Cihan Aksoy'a çok çok teşekkür ediyorum.

Ve siz bizleri yalnız bırakmayan gerçek dostlara sonsuz teşekkürler...

Sevgiler....

ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  7. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    fotograflarınız yine çok güzel, teşekkürler güzel paylaşımınız için...

8. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sizi Yagmur çamur falan yıldıramaz sevgili Serkan.Yola devam.
    Yolunuz ve bahtınız acık olsun. Hepinizin alınlarından opuyorum.

9. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    jandarmayada kızdım sözde asayiş nerde kamp yapılacak söylesene turist olsak aynı şekildemi davranacak hiç mi uygun yer yok aliağada teksas mı aliağa güvenlik sebebiyle mi istemiyorsun kalmalarını!:boese157:
    maalesef fırsatçı ülkemizde bol bu sözde otelcide onlardan biri sanırım!:boese157:
    moral ve motivasyonuzu bozmayın zorluk olmadan güzelliğin kıymetinide anlayamayız yanılıyormuyum yolunuz açık olsun!

10. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    birden anılar canlandı gözümde... kısa bir süre önce gectigimiz yerlerden simdi sizler geciyorsunuz.... bol şans dilerim bu macera dolu gezide... heyecanla takip ediyorum konuyu...

11. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Çok çok teşekkürler sevgili arkadaşım...

Sevgiler...

Aynen öyle oldu zaten sevgili abicim,
    Amaç Çanakkale, düşmanda olsa durduramaz... :)

Sevgiler...

Bizde çok kızdık o an... Yaptıkları kimlik kontrolü de cabası... Kendi ayaklarımızda gidiyoruz, birde bize güvenmiyorlar... Yaşanıyor bazen böyle şeyler, ne yapalım...

Sonuna kadar haklısınız...

Sevgiler...

Anıları tazelemek bazen iyi oluyor... Teşekkürler takibiniz için...

Sevgiler...

Anıl MÜLK ve lindemann bunu beğendi.
  12. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Ve ben sabırsızlıkla bekliyordum Çanakkale'de . Hava raporlarını izliyor ,akşamları telefon ile günün gelişmelerini alıyordum arkadaşlarımızdan o günlerde.

13. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Aynen öyle sevgili abicim,

Bizlerde seninle tanışmak için sabırsızlanıyorduk... Asılıyorduk pedallara var gücümüzle... İyi ki varsın sevgili abicim...

Sevgiler...

cihan aksoy bunu beğendi.
  14. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    abi gezi güzel olmuşta bu şartlar biraz zorlamış sizi galiba. inşallah diğer günleriniz iyi geçmiştir.

15. baranakdağ

baranakdağ Yeni Üye

Seviye:
    yolunuz aliağaya düşerse bana söyleyin doğduğumdan beri aliağadayım bilmediğim yer yok :D

16. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhaba Sevgili Abdullahcım,
    Evet kardeşim, yağmur bir hayli moralimizi bozmaya yetti.

Sevgiler...

Merhabalar,
    Aliağa bizde pek iyi bir izlenim bırakmadı. Özellikle fırsatçı Yıldız Otel nedeni ile. Daha önce sizinle tanışmış olsaydık mutlaka bir merhaba derdik.

Sevgiler...