Çanakkale Bisiklet Turu 2017

Çanakkale Bisiklet Turuna Katılacak Mısınız?

• Toplam katılım
    164
  • Anket kapanışı .
Scudo

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@dogancancetin
Teşekkür ederim dostum.

Şimdi aradım ve karşıma ilgili bir bayan çıktı. Bir kaç kamp bölgesiyle görüştüklerini ve kendilerine konuyla alakalı çok isteğin iletildiğini söyledi Önümüzdeki günlerde internet sitesi üzerinden, kamp alanları konusu netleşince duyuracaklarını söylediler. Siteyi takip etmeye devam.

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
@Bozkırlı Tamamdır buraya yazman da iyi oldu. Şirket ilk defa bu iş konusunda bir çalışma yürütüyor ancak Çanakkale Bisiklet Platformu olarak biz de Çanakkale'de bisikleti sevdirmek ve daha güzel çalışmalar yürütmek amacıyla gönüllü olarak destek veriyoruz.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@dogancancetin
Belediyeler yahut şirketler bu tip organizsayonu işin içinden gelen birilerine yaptırmadıkları sürece bir çok aksaklık çıkabilir. Ben de bir kamu çalışanıyım, bugün benim yürüttüğüm projeler kendi kendime deneyimlereyerek öğrendiğim şeyler. Biliyorum ki yarın beni buradan aldıkları anda yerime gelecek olan arkadaş çok bocalayacak ve bir kaç kez büyük hatalar yapacak. Egosuna yenilmeyip destek alırsa benden yahut bu işleri daha önce yapmış kişilerden sorun çıkmaz ama işin doğasında bu pek mümkün olmuyor.

Sizin, Çanakkale Bisiklet Platformu olarak bu işin içinde olmanız sevindirici. Hem bizim gibi katılımcılar açısından hem de şirket açısından. Umarım önerilerinizi dikkate alırlar. Malum yukarıda bazı arkadaşların yol güvenliği gibi endişeleri de var. İyi günler dilerim.

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@Özcan.
Konuyla ilgili görüşme halinde olduklarını söylediler ama böyle talebi olanlar (sizin gibi) arayıp bunu iletirlerse sanırım daha çok ciddiye alırlar. Arz talep ilişkisi var gibi. Organizatör şirketin bunu ilk defa yapıyor olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak bu normaldir.

• Beğen
Tepkiler: Doğancan Çetin

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
@Bozkırlı Çanakkale Belediyesinde çalışıyorum aynı zamanda Çanakkale yerelinde 7,5 yıldır çalışmalar yürüten Çanakkale Koza Gençlik Derneği'nde sosyal medya yöneticiliği yapmaktayım dediklerinize katılıyorum bu işler deneyim kazandıkça oluyor. Platformda olan arkadaşlarımızın bisiklet bilgisi ile şirketin Çanakkale Kıtalararası Yüzme Yarışı, Turkcell Maratonu ve bir çok organizasyonel becerisi bir araya geldiği için şanslıyız. Bisiklet turu etkinliğinin içinde platformdan @Atalay ÇELİK arkadaşımız bir fiil çalışmaların içinde ve düzenlenmesinde yer alıyor, geri kalan platform gönüllüleri de çalışmalarda söz sahibi. :)

O yüzden bir sorunuz olursa çekinmeden şirketi arayabilir ya da buradan yazabilirsiniz.

Çanakkale sizleri bekliyor..

uniteamsah

Üye
Tepki
233
İsim
rmzn
Bisiklet
Cube
@dogancancetin hocam benim otel konusunda talebim doğrultusunda Ece Hanım beni aradı. Fiyatları da kendisi söyledi. Kahvaltılı 70 TL civarı rakamlar söyledi. Ben Bookingten 60 tlye kahvaltı dahil Konak Hotel den rezervasyon yaptırdım. Aradığım tüm oteller ve pansiyonlar da o tarihlerde yerimiz mevcut dedi. İnşaallah sıkıntısız bir etkinlik olur.

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
@uniteamsah 1 Marttan itibaren Çanakkale'de yer bulmak imkansızlaşabilir bilginiz olsun. 18 mart dolayısıyla karşılara gelenler vs doluyor oteller, pansiyonlar bilginiz olsun. :)

• Beğen
Tepkiler: uniteamsah

Selocu_aziz

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Aziz
Bisiklet
b'Twin
Şimdi kayıt yaptırdım
Tek sorun nerde kalacagım
Garaj sıcakmıdır ki koltukta yatarım bari bisikleti kendime zincirlerim

• Beğen
Tepkiler: omer07tr

Doğancan Çetin

Aktif Üye
Tepki
184
İsim
Doğancan
Bisiklet
Merida
@Selocu_aziz Garaj sıkıntılı pek büyük değil sıcakta değil :)
Alternatif olarak couchsurfing mantığını kullanabilirsiniz.

Tepki
150
İsim
Mehmet Ünal Demirel
Bisiklet
Scott
Sakaryada yaşıyorum anne tarafım Çanakkaleli.Kepezde dedemler yaşıyor.Geçen sene haberleri olmadan 6 arkadaş Çanakkaleye geldik.Çanakkalede heryeri az çok bilirim.Geçen sene 18 mart cumaya denk gelmiş ti.Biz 18 mart cuma akşamı Sakaryadan yola çıktık bisikletleri transporter araca yükledik.Niyetimiz sürmekti ama izin sıkıntılarımız vardı iş yerlerinden.Cumartesi sabahı ordaydık merkezde(iskeleye 50 mt) As pansyon ile görüştük(40 tl gecelik) bisikletlerimizi terasta muhafaza ettiler.Biraz dinlendçik hava yağmurluydu öğlen kalktık hava açmış yerler kurumuş.giyindik bastık pedala.Daha önce yayan yada araba ile gezdiğim yerleri 2 gün bisiklet ile gezecektim.Bir arkadaşımız gece boyunca araba kullandığı için ilk gün dinlenmeği tercih etti.ilk olarak kordondaki truva heykelinde bi fotoğraf aldık ve inceden kepeze doğru sürdük.IMG_5258.JPG

kepez sahili üzerinden dardanos ve güzelyalı sahili üzerinden karanlık limana ulaşan bir sürüş yaptık ve dönüşünde izmir yolu üzerinden pansyona vardık. IMG_5258.JPG IMG_5286.JPG IMG_5311.JPG IMG_5319.JPG IMG_5314.JPG IMG_5556.JPG IMG_5535.JPG
.Çünkü ertesi gün büyük gündü abideye gidecektik.Yemekten sonra ufak bir kordon ve aynalı çarşı geçzisinden sonra uyumaya çekildik.
Pazar sabahı 7 gibi kalktık giyinip pansyonun karşısında çorbacıda paça çorbalarını içerek(bu arada içtiğimiz en güzel paça çorbasıydı)feribota binip karşıya geçtik ve alçıtepe tarafından abideye doğru pedalladık.
IMG_5353.JPG IMG_5363.JPG IMG_5541.JPG
Zamanımız kısıtlı olduğu için ilk hedef abideye gidip ziyaretimizi yapıp pansyonu dönüp 1-2 saat dinlenip yola çıkmaktı.yolda 1-2 yerde fotoğraf çekilip abideye vardık.IMG_5561.JPG IMG_5374.JPG IMG_5563.JPG IMG_5564.JPG IMG_5565.JPG IMG_5576.JPG IMG_5578.JPG IMG_5467.JPG IMG_5581.JPG

Daha önce araba ile ziyaret ettiğim yerleri bisiklet ile gezmek benim için çok güzçeldi.Ormanların içinde ufak ufak bayırları tırmanıp bisiklet sürmekte harika idi.Şimdi birkaç bçişey söyleyeceğim böyle festival falan işlerini sevmem,sadece şunu söyçlemek isterim buraya 100 kişi ile pdal çevirmek yeçrine en fazla 5-10kişi ile pedal çevirip gezmek daha mantıklı.
Bu senemi? şimdiden planlar yapıldı,pansyon ayrıldı.
17 mart gecesi yola çıkacağız 18 mart çanakalle-kepez-dardanos-güzelyalı-karanlık liman-çanakkale.
19 mart abide.
IMG_5344.JPG

serhataltay

Aktif Üye
Tepki
109
(link) 2 sene önceki turda Çanakkale menşeili bi org. firması üzerinden yapılmıştı belli ücret ile forma ve bandana verilmişti hatta bayrak küçük oldu diye baya bi tepki vardı çimento şirketi sponsor oldu diye sıkıntı oldu geçen senede sonraki senede de Eceabat ta toplanıp ülkemizin çoğu yerinden gelen gruplar ile bi etkinlik olmuştu 18 inden sonraki haftaydı başı sonu olmayan gruptu

• Beğen
Tepkiler: BF Okuyucusu

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
Konyadan katılmayı planlayan kimse var mı? Varsa benimle iletişime geçebilir mi. Bir yakınım konya'dan gelmeyi düşünüyor.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
İstanbul'dan gidecek arkadaşlarla bir otobüs tutsak. Hem firmaların otobüs saatlerini beklememiş oluruz hem de bisikletler daha güvende olur. Dönüşte programın bitişi 18.00 diyor mesela. Oradan karşıya geçip otobüse binmek falan çok geç olacak. İstanbul'a dönüş gece 2-3ü bulacak. Otobüs tutulabilirse dönüş yapmadan şehitlikten binilebilir. Akşam İstanbul'da olunur.

BF Okuyucusu

Okuyucu
Tepki
65
İsim
Okuyucu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Amoeba
@serhataltay

Serhat Bey merhabalar Gelibolu rotasında Güney yolu tamamiyle trafiğe kapatılacak, endişeniz olmasın :)

@Özcan.

Trafiği kapatıyoruz, Gelibolu Güney yolu tamamiyle kapalı olacak. Türsab'a bildirim yapıldı o rota kullanılmayacak.

@murat serbet

Pazar günü rotası asfaltı cidden çok iyi keyif alırsınız, Cumartesi Truva turunda birazcık toprak bir yol var ama asfaltlanması için çalışılıyor.

@NewStyle

Hiç hatırlatmayın, hala acısını yaşıyoruz. Bir yerlere gittiğimizde telefon açtığımızda o olayın yankıları halen devam ediyor.

@Özcan.

Özcan Bey bana sorularınızı yukarıdaki numaralardan iletebilirsiniz.

O form üzerinden konaklama talepleri toplanıyor, size bilgi vermeden, konfirme yapılmadan rezervasyon yapılmayacak elbette :)

Yol güvenliği konusunda endişeniz olmasın

@uniteamsah

Size verilen fiyat çift kişilik odada tek kişilik fiyatmış anlaşılan, eğer çift kişilik odada kalırsanız kişi başı 55TL'ye düşen oteller var ki, kötü oteller değil. 17 farklı otelden organizasyona özel fiyat alındı.

O konuda bir yanlışlık olmuş sanırım, Bir pansiyon haricinde tüm oteller bisiklet muhafazası için yeri olduğunu bildirdi. Burda otel bisiklet alır-almaz şeklinde bir mevzu değil, otelın yeri var-yeri yok konusu.

Çanakkale'nin durumu zaten belli her yer daracık yollar sokaklar. Otoparkı, bodrumu olan oteller zaten bisiklet için yer açtılar :) O siz aradığınızdaki belirsizlik arkadaşımıza soru ilk kez sorulmuş olabilir. O an bir tereddüt yaşamış olabilir ama o konuda herhangi bir sorun yok.

Dediğim gibi otellerin kardeşim ben bisiklet almam diye bir söylemleri yok, o sebepten herkes almalı diye bir yaptırımda yapılamıyor :)
Tek bir pansiyon harici her otel alıyor :)

Organizasyonu Belediye değil GTP Events yapıyor.

Detaylı bilgi;(link)

@Bozkırlı

Selamlar, kamp yerini hem organizasyon firması hem biz ÇABİP olarak çok istiyoruz. Gerekli yerler ile görüşüldü, ne gerekiyorsa yaparız'ın sözlü teyidi alındı lakin halen ortada bir imza yok. Belirsizlik biraz resmi makamlardan. Yoksa kamp alanına seyyar duşundan tuvaletine herşey düşünüldü.

@Bozkırlı

Organizasyon şirketi GTP Events Turkcell Gelibolu Maratonu, Hellespont & Dardanelles Swim organizasyonlarını düzenleyen şirket organizasyon konusunda çok iyiler ama bisiklet konusunda zayıflar oradaki zayıflığı da biz ÇABİP olarak doldurmaya çalışıyoruz.

@Özcan.

Kesinlikle olacak :)

• Beğen
Tepkiler: dorukgencel17

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@murat serbet
Biz direk biriskletlerle yola çıkmayı planlıyoruz. Bir aksilik yahut değişiklik olursa irtibatta kalırız.

• Beğen
Tepkiler: murat serbet