Çanakkale Bisiklet Turu 2017

Çanakkale Bisiklet Turuna Katılacak Mısınız?

• Toplam katılım
    164
  • Anket kapanışı .
Scudo

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gelibolu etabında bir kaza olmuştu yetkililer durmayin demişlerdi her hangi bir bilgi alamadık kaza nasıl olmuştu? Kaza yapan arkadaşın durumu nasıl? Bir bilen varmı?

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
93
İsim
MURAT
Bisiklet
Fuji
@Hayatikiteker Bizim arkadaşımız da kaza yaptı. Ben olayı görmedim ama kaskı kırılmış, ve kafasında kanamaya neden olmuş. Ama neyse ki bir şeyi yok. Başka bir kaza daha duydum o biraz daha kötü diye biliyorum, virajlı kısımda yol dışına çıkmış Aliağa grubundan bir arkadaş.

• Beğen
Tepkiler: Fatih.acar

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
bende duydum virajı alamayıp uçtu dediler aşağıya bilgisi olan varmı özellikle abide dönüşü iniş kısmında keskin virajlar vardı kontrollü girmek gerekli yoksa ciddi kazalara yol açabilen virajlar bunlar

Emre Semerci

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
b'Twin
Yüksek katılıma rağmen pek aksaklık yaşanmayan bir tur oldu, organizatörlere, emeği geçenlere ve sponsorlara, jandarma ve acil yardım ekibine çok teşekkürler. Bu yüksek katılımda "ücretsiz katılım" seçeneğinin olmasının büyük payı olduğunu düşünüyorum.
Kamp yeri konusunun seneye daha iyi gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum, mesela spor salonu gibi kapalı mekanlar ayarlanabilir. (bkz. 2. gün gece yarısı spor salonuna sığındık) :D
Kamp yerinin şehir dışında olması dezavantajlı oluyor bazı konularda, ilk günün akşamı yemek yemeye gitmeye üşendik otostopla gittik :D Ama eğitim hayatının 3 yılını Çanakkale'de geçiren biri olarak daha iyi bir yer olduğunu da düşünmüyorum..
Mola ve molalardaki ikramlar güzel düşünülmüştü. Yemek konusunda iki gün aynı yemeği yemek biraz sıkıcı olsa da bu kadar kişiye ne yapılmalı sorusuna verecek bir cevabım da yok :D
Yorumlarda gördüğüm kadarıyla şansımıza çok güzel bir havada tur yapmışız.
Çok fazla çocuk ve aile vardı pedallayan, seneye daha fazlasını görmek ümidiyle..

Tepki
23
Organizasyonun sitesinde genel bilgilerde yol asfalt yazmasina rağmen ilk günkü etapta yolun yarısı parke taş yarısı bozuk asfalt olması nedeniyle bizim gibi yol yarışçıların avuç içleri ve başka yerleri epey ağrıdı sanırım.... :) Birde ilk günku virajlı dik rampada öncüler veya vali (bilmiyorum hangisi) önde çekmeyince grubu hemen arkada yigilmalar oldu.... Pedallama potansiyeli yüksek arkadaşlar isyan etti duruma rampa çıkarken fren basmak durumunda kaldık ve bayan bi arkadaş uçurum tarafına düştü sırf bu yüzden.... Seneye bu konulara biraz daha dikkat edilmesi güzel olur..... Bunun dışında herşey güzeldi.... İkinci gün parkur çok güzeldi.... Emeği geçen herkese teşekkürler....IMG-20170327-WA0011.jpg

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Gelecek yıl Dardanos yolu bir ihtimal parke taş olabilir. Bu durumda yol yarış bisikletleri için bir parça daha uygun olsa da, Güzelyalı ve oradaki gençlik kampı sonrasındaki kısım için yine sıkıntı devam eder.

uniteamsah

Üye
Tepki
233
İsim
rmzn
Bisiklet
Cube
20170326_141857.jpg 20170325_081457.jpg

FB_IMG_1490598785420.jpg

Turun eksi yanlarına değinecek olursak;
1- Otobüslerle Çanakkale'ye ulaşımda bazı aksaklıklar oldu. Hatta turdan vazgeçip biletini yakanlar bile oldu. 8-10 adetten fazla bisiklet almadı firma.
2-İlk gün yemek dağıtımının tek noktadan yapılması kuyrukta saatlerce boşa vakit harcanmasına sebep oldu.
3-İlk günkü turun kolay olarak belirtilmesi (!!!özellikle mıcırlı ve topraklı rampadan oluşan yol) hatalıydı. Kaza yapıp jantını bile yamultanlar oldu. Ve yolda yürüyenlerden dolayı yığılmalar ve kazalar meydana geldi(kilitli pedalını çıkartamayan biri benim üzerime devrildi, gidon böğrümü zedeledi) :confused:

Tur yinede muhteşemdi, kaldı ki 3500 insanın isteklerine cevap vermeye çalışıyorsunuz. Ben şahsen memnun ayrıldım. :D
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Ahçısından temizlikçisine, başkanından valisine, hizmetlisinden kolluk kuvvetine.. ayrı ayrı teşekkürlerimi iletirim.:)
Allah nasip ederse seneye görüşmek üzere :harika:

Selocu_aziz

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Aziz
Bisiklet
b'Twin
IMG_9407.JPG
IMG_9407.JPG IMG_9510.JPG
Tek kelime harika ve nefis diyebilirim eksiklikler olsada normal karşılıyorum heleki jandarma ekipleri helal olsun hepsi rütbeliydi
İfade edilemez yaşamak lazımdı bazen etramı süzergen bile o kalabalıkta duygusal anlar yaşamadım degil
Kazasız ve belasız bir şekilde 2 gün tamamladım
Kamp ⛺ imkanı harikaydı

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
İlk gün yarış bisikleti olan arkadaşların sıkıntılarını gördüm, ancak ikinci günkü etapta ise onlara gıpta ile baktım. Görüşüm değişti. Normalde dağ bisikleti üzerinden lastik değişimi yapmayı düşünüyordum ama şimdi yarış bisikleti almaya doğru gidiş başladı :D

• Beğen
Tepkiler: Bugraacik