Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çanakkale-Ayvalık Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Hakan Kandemir tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Kandemir

Hakan Kandemir Misafir

Selam Arkadaşlar

18 Haziran tarihin de Çanakkale-Ayvalık arası bisiklet turum olacak; bu güzergahı yada güzergahları kullanan arkadaşlardan hangi yolları kullanmam gerektiği konusunda yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

1. Güzergah

Çanakkale-kumkale-pınarbaşı-ezine-bahçeli-ayancık-altınoluk-edremit-havran-burhaniye-gömeç-Ayvalık 177 km

2. Güzergah

Çanakkale-çan-kalkım-havran-burhaniye-gömeç-Ayvalık 188 km

2. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    burhaniye gömeç arası en son yol çalışması vardı kilometrelerce. 2 senedir var. hala bitiremediler. haberiniz olsun.

3. Hakan Kandemir

Hakan Kandemir Misafir

Sen olsan hangi rotayı kullanırdın

nevrinsarezar bunu beğendi.
  4. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle belirteyim, dediğiniz rotada daha önce bisiklet sürmedim, o yüzden kesin birşey diyemem,

1. güzergah daha iyi gibi görünüyor bana, 2. güzergahtan daha öncelikli bir ulaşım yolu olması asfalt kalitesini arttırır gibi geliyor. Fakat kaz dağlarının ucundan geçiceksiniz ki 30km lik bir tırmanış bu. eğim çok fazla değil ama yine de zorlayabilir.

5. Hakan Kandemir

Hakan Kandemir Misafir

Daha sonra ki günlerde Ayvalık-İzmir İzmir-Aydın Aydın-Marmaris gibi rotalarda devam edeceğimiz için çok fazla efor sarfetmeden en kısa mesafeleri kullanarak gitmeyi planlıyorum. Yolların uzun oluşu değil zorluk koşulları daha önemli.

6. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    1.Güzergah olabilir fakat Yol yapım Çalışmaları var. Yan boşluklar toprak ile dolduruluyor .Trafik tek şerit e düşüyor Çanakkale çıkışından ezine arası ana yollarda bazı kesimlerde senin seçtiğin güzergah iyi bence ana yollara pek girmiyorsun altınoluktan itibaren ana yoldasın asfalt çalışması yok Ayvalığa kadar

7. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çalışma bitmiş durumda işin komiği yeni asfalt kenarlar mıcır dolu.Haziran 2012 de geçtim:)

8. Hakan Kandemir

Hakan Kandemir Misafir

Çanakkale İzmir Aydın Muğla Marmaris

9. Hakan Kandemir

Hakan Kandemir Misafir

Senin de önerdiğin gibi 1. güzergah üzerinden 4 günlük turumun ilk etabına başlamış olacağım...Teşekkürler Semih

semih59 bunu beğendi.
  10. hyigitguney

hyigitguney Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bence 1. güzegahtan git. ayrıca kazdağının rampalarından kurtulmak için ayvacıktan sonra asos yoluna gir rampa aşağıya iniyorsun denize kadar 4 şeritli yol yeni yapıldı ve bir tane araç bile cıkmaz karşına hem rahat hemde hızlı inersin.

11. hasim_hakli

hasim_hakli Aktif Üye

Seviye:
  12. Hakan Kandemir

Hakan Kandemir Misafir