Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamurluk ve Port Bagaj Hakkında Fikir Lazım da

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında A.Taha TERCAN tarafından paylaşıldı.

1. A.Taha TERCAN

A.Taha TERCAN Aktif Üye

Seviye:
    :utn:
    Selamlar arkadaşlar. Çamurluğu MTB bisikletlere çok yakıştıramıyorum. Ancak yağmur çamur kar... inmeyeceğim üzeriHenüz fotoğraflarını foruma yüklemediğim Rockrider 5.3 bisikletim var. Hem orta uzunlukta turlarda bagaj bağlayabileceğim hemde yağmurda çamurda koruyacak bir ürün müdür sizce şu aşağıdaki? Kullanan bilen var mı? Ne dersiniz iş görür mü? Yoksa gidip Topeak marka adam gibi çamurluk alıp ayrıca bir de bagaj mı alayım? Çok maliyetli olmasın?
    www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,2351,OdesisMc

2. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu bence pek çamurluk işlevi görmez zaten bnce ne kadar çamurluk takılırsa takılsın kötü hava şartlarında bisiklet binerken üstünüzün batmaması pek mümkün olmuyo bundan tek kurtuluş yolu o şehir bisikletlerinde olan uzun çamurluklar :D

3. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben hem bagaj hem çamurluk takıyorum. Çamurluk mtb'ye yakışmaz diyenlerde çok yanılıyorlar.

Ucuz ürün alırsanız tabiki yakışmaz ve hiçbir işlevide olmaz.

Ben bugün yaptığım turumdan size bir resim gönderiyorum.

Sırtımda 1 damla su veyahut çamur olmadı. Sadece ayakkabılarım ve pantolonum az çamurlandı. Buda pis sulara hızlı girmemden dolayı.

Bunlarda ayakkabılarım ve pantolonum. O hızda giripte çamurlanması normal.

Ayrıyetten ön çamurlukta yüzüme çamur atmasını engelledi.

Çamurluk yakışmaz diyenler yanılıyorlar :) (Hava soğuk olduğu ve taytımın kirli olması nedeniyle pantolonla çıktım:D)

Nikola.gulucan bunu beğendi.
  4. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yakışmış gerçekten de fakat fiyatı pahalı be hocam .

Berksan bunu beğendi.
  5. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Evet fiyatı biraz tuzlu, ancak tam koruma sağlaması için bunlar şart. Halkımız ne yazık ki 5-10 liralık çamurlukları alıyor, görüntüsü ve işlevi bir işe yaramadığı için mtb'ye çamurluk yakışmıyor, yakışsada işlevi olmuyor diyor...

6. emre gülaydın

emre gülaydın Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Nerden aldınız arkadaş fiyatı pahalı denmiş ama ben bir link yada fiyat göremedim.

7. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben internet üzerinden almadım, bayiden aldım. Ancak markalı bir ürün, az önce baktım ancak markasının üstü çamurla kaplıydı bende pek ellemedim. Yarın yıkadıktan sonra size özel mesaj ile marka modelini verebilirim.

8. A.Taha TERCAN

A.Taha TERCAN Aktif Üye

Seviye:
    Herkese cevaplar için teşekkür ederim. Pek faydalı oldu. Hocam bisiklet gerçekten yakışıklı olmuş. Marka ve fiyatı buradan yazarsanız bende fikir edinmiş olurum.

9. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Banada camurluk lazım da abim mtb camurluk ları kısa kalıyor alma dedi su birikintilerinde kötü oluyor muş arka lastik aldığı suyu arkadan değilde ayna kolun araya çarpıp üzerine sıcratıyormuş tam anlamı ile koruma yok hiç bir şekilde. bisiklet bu aralar tavan arasında yatıyor işe servisle gidip geliyorum malesef

10. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çamurluk olarak kötü marka mı seçtim yoksa yanlış mı kullanıyorum bilmyorum ama sırtımın çamurla sıvanmış gibi kalmasından bıktım. Ön ve arka çamurluğum Polisport X-Fighter, ne pozisyonda ayarlarsam ayarlayayım ne kadar yavaş sürersem süreyim çamurdan kurtulamadım.. MTB için çamuru tamamen kesecek bir çamurluk varsa lütfen söyleyin.
    [​IMG][/IMG]

11. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tam çamurluklar hariç diğerleri hiç bir zaman yeterli koruma sağlamaz. Tam çamurlukla bile fazla yağışlı havalarda ayakkabılarda ve paçaların en aşağı kısımlarında bir miktar kirlenme oluyor ama çok rahatsız edici düzeyde değil. Bisikletiniz uygunsa şehir bisikleti tarzı tam çamurluk takmanız lazım. Yukarıda fotoğrafı olan tipteki çamurluklar hiç çamurluk olmayan bisikletlere göre biraz daha korunaklıdır ama tam koruma sağlamaz.

12. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    taha bey kocaelide hava kötü olduğu için şuan yıkayıp bakamıyorum malesef. Size özel mesajla dönüş yapacağım :)

Sırtımın ve bacaklarımın resimlerini paylaştım. Sırtımda nokta çamur yok, hızlı kullandığım için paçalarım sadece çamurlandı.

Bilal bey, buyurun inceleyin http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=123983 . O kadar çamura girdim pis sulara çukurlara girdim, sırtımda nokta çamur yada pislik olmadı. Sadece hızlı kullandığım için paçalarım çamurlandı buda gayet normal. Ayrıyetten ön çamurluk yüzümüze pislik atmasını engelledi.

13. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Son çare bu, bu da olmazsa komple pleksiglas kaplarım arkayı :D