Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamurluk ön amortisor sorunsalı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında serefisikhan tarafından paylaşıldı.

1. serefisikhan

serefisikhan Yeni Üye

Seviye:
    Iyi akşamlar arkadaslar araştırma sonucu polisport georgia camurluk almış bulundum tabi bisikletim mosso 771 smv amortisor olan model camurluklari monte edecekken bir baktım on amortisorde tek tarafta telleri bağlayabilecegimiz vida yerleri var diğer taraf malum boş bunun icin çözüm öneriniz var mıdır ? Tesekkurler şimdiden

2. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    plastik kelepçe :rolleyes: Ben oyle yaptım benim çatalın iki tarafında da yer yoktu takmak için plastik kelepçeyle sabitledim gayet sağlam oldu. :eek:

3. apeironur

apeironur Aktif Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aynı sorun bende de var. Bu vesileyle baya bir araştırdım. Boru ya da hortum kelepçesi diye geçen bir zımbırtı var. "Lastikli P kelepçe" diye de geçiyor. "Rubber Lined P Clips" ya da "pipe clamps" diye de aratabilirsiniz. Ön ve arkada çamurluk ve hatta bagaj sabitleme yerleri olmayan kadrolar için tercih edilen bir çözüm. Maşa kalınlığına göre bir seçim yapmak gerek. En işlevseli ve sağlamı buymuş gibi geliyor:

ebicycles.com'da ön ve arka bagaj montaj alternatiflerini görsel olarak açıkladıkları güzel bir makale vardı. Bu kelepçelerin nasıl kullanıldığına dair ayrıntılı bilgi ve resimler mevcuttu ama sayfa şu an açılmıyor. Geçici bir sorun sanırım. Adresi şu: http://www.ebicycles.com/article/front-and-rear-bicycle-racks.html

Aliexpress'te boy boy takım halinde satılıyor. 6-25 mm aralığında. Çap olarak 35 mm gerekiyor benim maşa için. O yüzden henüz satın alma işine giremedim. Bu aralar benim de çözmem gerek bu sorunu. Hırdavatçılarda, yapı marketlerde bulunabilir illa ki ama ben yaşadığım yerlerin civarında denk gelemedim. Örnek olarak aliexpress'teki bu ürünü inceleyebilirsiniz.

Türkiye için şuraya da bakabiliriz: CC Kablo ve Boru Bağlantı Kelepçesi
    Sanırım boyut olarak daha geniş seçenekler tedarik edilebilir. Bir arayıp sormak lazım.

Fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Ömer Fatin bunu beğendi.
  4. Bahadır Aktaş

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tam net görünmesede elimde olan foto

5. apeironur

apeironur Aktif Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hiç fena durmuyor. Madem sağlam diyorsunuz kelepçeyle hiç uğraşmadan bu şekilde monte edeyim. Kadro özelliklerimiz hemen hemen aynıymış. Teşekkür.

Gözüme carpmışken; korna olarak air zound da şart. Yurtdışından mı aldınız? 40-50 dolarlık bir tanesi aliexpress'teki sepette duruyor. Aldım alacağım ben de. Öneriniz var mıdır?

6. Bahadır Aktaş

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bana sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar çantamda herzaman kelepçe olduğu için kopma vs olsa tekrar bağlayabılırım :)
    airzound u ebay dan aldım kargo dahil 80 tl ye gelmıstı tüpü metal olan model, sanırım diğer model plastik.

apeironur bunu beğendi.
  7. serefisikhan

serefisikhan Yeni Üye

Seviye:
    Aldigim yer teker göbeğinin mandalina sabitleyebilirsiniz dedi

8. apeironur

apeironur Aktif Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eyvallah. Teşekkür ettim.

Benim maşa pek uygun değil. Teker göbeğine takabilmek için çamurluk telinin vida deliğinin olduğu yeri baya bir eğip bükmek lazım.

Maşa kalınlığına göre farklı seçeneklerde P kelepçe sipariş edilebilecek bir yer buldum: Würth Türkiye - Profesyonel Montaj Çamurluk işini plastik kelepçeyle hallederiz de benim gibi ön bagaj olayına girmeyi düşünüyorsanız lazım olacak.