Çamurluk kullanıyor musunuz?

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
maşadaki ön çamurluğu maşanın ortasındaki deliğe nasıl sabitliyebilirim. elimde kalan parçaların resimleri (link)

Scudo

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Bahadır Ulusoy

ön çamurluğu yukarıya almak istiyorum, elimde parçalar mevcut ama alamıyorum sorun orada :D

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Elimde kalan parçaların resimlerini koydum, lütfen yardım edin arkadaşlar :)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
yukarıdaki parçaları maşa borusuna nasıl monte edebilirim arkadaşlar? yardım edebilicek yokmu ?

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar, salcano insomnia bisiklet için nasıl bir çamurluk takabilirim? Bir çamurluk aldım ancak hiçbir aparatı insomnia ya olmuyor. Tavsiyeler için teşekkürler.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Aparatlari ve bisiklete takmak istediginiz noktayi gosterirseniz yardimci olurum. Ben takmayi basardim

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@alp değer tanrıverdi

(link) bu linke girin son resimdeki bisiklet eski bisikletim. Bu sekildemi takmak istiyorsunuz

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@alp değer tanrıverdi

takipteyim

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Merhaba;

MTB için çamurluk kelimesini telaffuz ettiğiniz anda, size gerekli olan, lastiği tam kapatan yarım daire şeklinde kıvrık
şehir bisikleti tipinde çamurluklardır...

Ne kadar kaliteli marka olduğu, ne kadar şık durduğu vs. falan hikayedir. Çamurluk, fonksiyonalitenin estetiği neredeyse tamamen yendiği belki de tek parça.

Çamurluğa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, çamuru olabildiğince çok tutan modele bakınız.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Çetin ŞAHİNÖZ

Yardım istiyen arkadaşın, klasik tarzda metal çamurluk yani C şeklindeki çamurluğu mtb'ye takacağını sanmıyorum.

Çok saçma olur ve alay konusu olur.

Eğer ıslak zeminde gidiyorsak ya hızı düşüreceğiz ya ona göre lastik alacağız yada plastik çamurluk ile bir nebze azaltacağız.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Valla benim tavsiyem, o tarzda ama metal değil plastik de var, takar takmaz bilemem o sormuş bizde fikrimizi söyleriz
o arasından seçer kafasına uyanı uygular.

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar, işin açığı ben de nasıl bir şey istediğimi tam bilmiyorum ama sadece yerdeki pis suyun arka tekerden tepeme kadar, ön tekerden de göğsüme kadar gelmesini önlemek istiyorum. Bunun için estetiği şimdilik ön planda tutabilirim. Yine yağmur başladı ve ben bugün de bisiklete binemeyeceğim sanırım. İlginiz için çok teşekkürler. Elimdeki çamurlukların fotoğraflarını akşam yükleyeceğim. O zaman bir çözüm bulabiliriz belki.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Dostum;
senin çamurluğun benim kilerden,
ama tabii iyice bak karar ve geleceğin nokta benimkiler gibi olacak.

Ama tabii azcık çamur olsun (ne kadar azıcık tartışılır tabii) sorum olmaz dersen bilemem..:in:

@alp değer tanrıverdi

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Ben SSE için (link) aldım aktifpedal'dan ve montaj için de uğraşmadım orada 10 tl karşılığında hazır ettiler. Daha önce mtb kullanıyordum ve sportif çamurluk kullanıyordum ancak bu şekilde bir çamurluk tercih edecek olan arkadaşlara önerim şudur ki boşuna almayın çünkü işe yaramıyor işe yaramasını istiyorsanız c çamurluk yani lastiği tam örten çamurluk alın bunun adı da tam boy çamurluk olarak geçiyor bunun haricinde aldığınız çamurluk sadece görüntü ve ağırlıktan başka işe yaramaz. Bu tam boy çamurluklar ise kadroya bile çamur sıçramasını kısmen önlüyor çamur sadece orta göbeğin altına ve çevresine azıcık sıçrıyor o kadar da olacak şöyle söyleyim % 90a yakın koruyor çamurdan. Ama benim param var bir de ben deneyim derseniz siz bilirsiniz. Ben zamanında sizin yerinize denedim :)

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Bazı bisikletlerde görüyorum arkasında F1 araçları benzeri spoiler gibi duruyor. Downforce a ihtiyacımız olmadığına göre öyle çok havalı bir şey zaten yaş itibari ile de garip durur. Zaten yeteri kadar dikkat çekiyoruz bari o eksik kalsın. Çetin Bey,sizin çamurluklar çok sade ve güzel görünüyor. Eğer metal ve fazla ağır değilse ve bunlardan bulabilirsem alayım. (kilo 119 olunca insan hafif olsun istiyor :))

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Dostum bu çamurluklar çok güzel doğrusu benimkilere sadece benziyor ama çok daha kaliteli..

@Salih Eroğlu