Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamurluk kullanıyor musunuz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Melike S. Ünver tarafından paylaşıldı.

1. Melike S. Ünver

Melike S. Ünver Aktif Üye

Seviye:
    Bugün yağışın başlamasıyla birlikte, su molasında bana yöneltilen sorular çamur üzerinde yoğunlaştı :)
    Buna çamurluk taktır kızım bak sırtın kirlenmiş şeklinde tavsiyeler aldım :D
    Ben bisiklette o çamuru da seviyorum diyemedim tabi. (Zaten uzaylı muamelesi görüyoruz, iyice garipleşmesin)
    Bazı dağ bisikletlerinde görüyorum, arka çamurluk takılmış ama havada ve çirkin görüntülü oluyor. Sanki bisiklete saplamışlar gibi :D
    Çamur konusunda ne yapıyorsunuz, düzgün görünümlü çamurluk var mıdır, fikirlerinizi duymak isterim.

Bisikletim şu:http://www.bikeandoutdoor.com/urun/urunresimgor.php?resimid=4816

2. nime

nime Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslına bakarsan görüntü olarak iyi çamurluklar var piyasada ama %100 bir verim almak çok zor :) Ama normal bir şehir bisikleti çamurluğu takarım diyorsan %100 bir temizilik sağlamış olursun. Ben çamurluk kullanmiyorum ?
    Zira yanımda devamlı alt üst 3m yağmurluk taşıyorum :) Ama bazen gerçekten lazım çamurluk :)

Melike S. Ünver bunu beğendi.
  3. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Mtb lere pek uygun bulmuyorum çamurluğu,şehir içinde kullanmak için bir bisikletiniz varsa taktırabilirsiniz ama normal bi mtb ye hiç yakışmıyor.itici bile duruyor.Yağmur yağdığında dışarı çıkmıyor veya yolda sürüş sırasında başladıysa yapcak bir şey yok devam ediyoruz.

Asilzade ve Melike S. Ünver bunu beğendi.
  4. Ali Kader Erol

Ali Kader Erol Aktif Üye

Seviye:
    ...merhaba, ince tekerleklere uygun bontrager plastik ancak hafif ve şık görünümlü çamurluklar var. ben kullanıyorum ve çok memnunum. mesele çamurdan kaçmak değil asfalttaki yağ ve benzeri kokteyller kıyafetleri mahvediyor.

sevgiler

Bülent Oğuz ve Melike S. Ünver bunu beğendi.
  5. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    yağmurluk giymenizi tavsiye ederim takıcaksanız eğer polisport çamurlukları takın derim bana göre mtb ye çamurluk takılmaz

6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bence görüntüsünün yakışıp yakışmayacağı bir yere kadar. Asıl önemli olan işlevi. Ve denildiği gibi; ancak şehir bisikletlerine takılan çamurluklar gerçek anlamda koruma sağlıyor. Ötekilerin üstünden yanından falan çamur ve su sıçrıyor sürekli. En azından hızınızı arttırınca...

Yağmurluk kullanmanız daha iyi olacaktır bence; amaca hizmet edecektir. :)

7. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    merhaba :)
    çamurluk kışın gerekli.
    Gezi amaçlı kullanıyorsanız çok gerekli.
    Her mahalle arasındaki bisikletcilerde 5 tl eplastik çamurluklar var.onlardan takabilirsiniz.
    Metal çamurluklar (sac) ucuz ve tam koruma sağlar, ama ekstra ağırlık.
    PVC ler var, 45 dolara kadar çıkıyor.
    Ben corratec motion da şu çamurluğu kullanıyorum. Kötü değil.
    http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?git=9&urun=15433

dostlukla.

8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Melike hanım, ıslak ortamlarda çamurluk kullanmanız çok uygun olur, Ben sele borusuna ve alt boruya takılan Zefal marka çamurlukları kullanıyorum öneririm, benim kullanıdığım sportif modeller, bunların daha iyi koruyan daha büyük modelleri de var, benim kullandıklarım da %70 oranında koruma sağlıyorlar bu da benim için yeterli geliyor.

9. nime

nime Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben geçen Kosova bisikletten aldım ama tam olan çamurluktan city bike gibi oldu bisikletim üstelik %90 verimli :)

10. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Zefal'in XXt modelini kullanıyorum.Hem görüntüsü güzel hemde iyi koruma sağlıyor.Tabi modeli zevkinize kalmış ama Zefal'in çamurluklarını öneririm....

11. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    ben çamurluk kullanmıyorum küçüklüğümden beri çamuru zaten çok seviyorum hatta size bir sır vereyim gezim bittikten sonra banyoya girip bisikletimle yıkanıyorum :D:D:D:D:D hatta çamura bilerek daldığım bile oluo:D

KaanDurgut, nime ve Melike S. Ünver bunu beğendi.
  12. ekrem_karahan

ekrem_karahan Üye

Seviye:
    çamurluk itici durduğu için de yağmurlu havada bisiklete binmemek garip doğrusu. nasıl durduğunun ne önemi var ki?

13. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    "MTB'lere camurluk takilmaz" iddiasina takildim dogal olarak. Dag bisikletleri bisiklet dunyasinin "Jeep" idir. Eger onlara gerektigi yerde camurluk takmayacaksaniz, camurlugu nerede kullanacaksiniz merak ediyorum. Sadece sirtiniza gelen camurdan veya sudan sakinmak icin degil on tekerin altindan yuzunuze, gozunuze gelen camur ve sudan (veya yag, vs'den) korunmak icin camurluga ihtiyaciniz var. Ben bes senedir Polisport kullaniyorum. Arka camurlugu seleye basit bir sekilde takip cikarabiliyorsunuz. On camurlugu alin borusunun altina takilan ve orada surekli kalmasinda bir sakinca olmayan bir parcaya 10 saniyenin icinde takip cikarabiliyorsunuz. (Kolay geliyor ama tasarim muhendisliginin ellerinden opmek lazim tabii.)

selcuks, swat ve nime bunu beğendi.
  14. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kim demiş mtb ye çamurluk takılmaz diye. Sizin galiba yolda çamurda giderken gözlüğünüz çamur olmadı. Birde yağmurlu havada asfaltın o pis kokusu üstünüze siniyor. Eğer ortada yarış v.b durum yoksa çamurluk kullanılır. Gayette yakışır:

Ben çamurluklu ön maşaya hasta oluyorum daha vahşi duruyor gibi:)

selcuks, mustafa akman ve swat bunu beğendi.
  15. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çamur cildi güzelleştirir kavramı neticesinde çamurluk kullanmıyorum.
    Fakat çamurluk yakışmıyo diyennlere de katılmıyorum.
    Yol arkdaşım Polisport çamurluk kullanıyor ve bana göre çookta güzel gözüküyor. Kros bisikleti gibi güzel duruyor bence. Tabi çamurlukta polisport çamurluk olunca daha bi güzel duruyor.

16. sedat balkız

sedat balkız Yeni Üye

Seviye:
    evet çamurluk konusunda gerçekten eren abiye katılıyorum çok güzel duruyor

17. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    bmw 1200 gs gibi duruyor valla :) ama tabi minyatürü hoş bmw gs tipinde bisiklet yapsa 20 milyar olsada alırım

Eren AYDIN bunu beğendi.
  18. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    Evet işte çamurluk dediğin budur.Ama süratli sürüşlerde gene çözüm olmaz bence.Yağmur altında yaptığım sürüşlerde tam çamurluklu city bike ım olmasına rağmen ön tekerleğin üzerinden fıskiye gibi 1 m. önüme su tutarak gidiyorum.:)

19. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    benim city bike full çamulruklu şimdiye kadar hiç çamur su gelmedi hertürlü havadada bindim tek sorun ayakkabılara suyu atması onunda çaresi ayakkabı kılıfı.hoş yukardaki bisiklette illaki ıslanırsınız bilhassa bacagnızın arkası ıslanır çünkü açık oralar.Ama hiç yoktan iyidir zaten fazla agır da değiller.Hoş benimkisi nerdeyse 1 kilo :)

20. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende de bunlar var görünüş bakımından hoşuma gidiyor. Fakat hızlı durumlarda hangi çamurluk olursa olsun mutlaka çamur sıçratır bundan kaçışınız yok. Ama hiç olmassa markete, dersaneye sağa sola giderken üstüm çamurdan korunuyor.