Çamur Tıkaması.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Bazı çamur kıvamları özellikle çamurluk kullananlar için kabus oluyor. Çok yapışkan ve birazda koyu oluyor. Özellikle ön lastik bir süre sonra işlemez hale geliyor ve temizlik için elimizin biraz! kirlenmesi söz konusu oluyor.

En iyi yöntem çamurluk hiç kullanmamakmış aslında.

Salı günü İzmit SEKA Parkı ile Plajyolu Mahallesi arasında yol yenileme çalışması yapılan yerde medeniyetin ortasında bu tıkanmayla tekrar karşılaştım. Yeni aldığım asfalt lastiklerim çamurdan görünmez oldu. Mecburen SEKA Parkında bir çeşme bulup temizlik yapmak zorunda kaldım. Yoksa şehir içine o halde girseydim, tarladan çıkan traktörlerin saçtığı gibi ortaya çamur saçıp dururdum. :)

Scudo

uqur133

Üye
Tepki
15
Kadroya falan çamur yağışmamasını istiyosanız,kadroya ince yağ sürün.2005 Yalova yarışına gelenler bilir.Çamurda gitmek işkence gibiydi.Ama yabancı sporcular yarıştan önce bunu uyguladılar.İşede yaradı.Tavsiye ederim.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@uqur133

bunu denemeyi düşünüyorum...

ama baymineral'in dediği gibi lastiklere de çok yapışabiliyor bazen. zaten 2.0 olan lastik hepten büyüyüp ağırlaşıyor. daha da büyüyünce dönmez oluyor. mecburen elimiz biraz! batıyor, sonra da hadi çeşme vs. aramaya... üstelik çamurluk kullanmazken oluyor bu:mad:

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@maosxs

Selam..
Ben de yıllardır bu yüzden çamurda/arazide kalın lastik kullanmayın diyorum..1,75-1,95 iyidir..

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Aklıma şöyle bir fikir geldi:

Gidona bir şişe monte etsek. Şişenin altından ince bir hortum uzatılsa ve gidon borusunun altında tekerin ortasına su akıtacak şekilde ayarlansa. Hortumda serum şişesi vanası gibi plastik bir vana olsa, tıkanma yapacak kalitede çamurla karşılaştığımızda lastiği daha ıslak tutarak işe yarayabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@baymineral
Malesef o kadar az su işe yaramaz..Ona yangın hortumundan çıkan su lazım:)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@uqur133

Aynı etkiyi azda olsa içilen cinsten kola da sürmek gösteriyor.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu işe bir çözüm bulabilen var mı. Özellikle benim çamurluk ile lastik arasındaki mesafe çok az en ufak bir çamur geçişinde tıkanıyor ve bisiklet gitmiyor. Çamurluğu da çıkarmak istemiyorum çanta ve kıyafetlerin çamur olmasından dolayı.