Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamur Deryasında Yüzmek [[ Bol SSli ]]

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında tarık durna tarafından paylaşıldı.

1. tarık durna

tarık durna Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bir çamur konusu da ben açayım dedim.Geçen hafta kardeşimle havanın bulutsuz masmavi olduğu bir gün şehir barajına gidip, barajın yanından 10-12 km dağ yolunu turlayacaktık.
    Toplam tur 35-40 km olacaktı fakat bayağı zorlu ve zevkli bir yol.Patikalar sert virajlar heyelanlar ....
    ;)
    Evdeki hesap çarşıya uymuyor ve barajla beraber havada simsiyah bulutlar yaktım çıranızı der stiliyle gözükmeye başlıyor.
    Kaşınıyoruz ya işte birşey olmaz deyip fotoğraf çekmeye devam edip kendimizi toprak dağ yoluna vuruyoruz :evil:
    Sonra tam tepemizden bulutlardan kağıt yırtılması gibi bir ses geliyor ve kafamıza kafamıza dolu yağmaya başlıyor.kardeşimle dönüp bakışıyoruz.tamam mı devam mı len gibisinden.zira toprak yolun ortasında sayılırız.tahminen önümüzde 7 arkamızda 5km lik bir etap var.eccük daha devam edek derken siz kimle inatlaşıyorsunuz diye bir ilahi mesaj dolunun şiddeti artırmasıyla geliyor.dönüyoz ama artık nafile.her yer çamur yol tutmuyor.son hız virajlarda savrula savrula giderken güç bela bir seyir kamelyasına atıyoz kendimizi.henüz sular toprak altına işlemediğinden bisikletle ilerleyebildik şansımıza.tabi üst baş her yer çamur sanıyoruz ama bu daha hiç birşey:(
    Bir buçuk saat sonra yağmur diniyor.şimdi macera başlıyor.yolumuz yokuş aşağı fakat bildiğimiz bataklık.abartısız söylüyorum ayağımı attığım gibi bileğime kadar battım.tahminim 400 metre gidemeden bisikletler kitleniyor ve ellerde indirmeye başlıyoruz.bu kısmı gerçekten anlatamam yaşamak lazım[sm=bigdance2.gif]
    Ön teker alttan çamuru topluyor maşa arasından kar topu atar gibi atıyor :D
    1x1 de ayakta pedal zorluyorum ama artık attırıcılar çamurla kaplandığından bağımsızlıklarını ilan ediyorlar.vitesler kafasına göre üç aşağı beş yukarı atıyor.
    Tabi zincirde çamur topladığından tahminim 4 devir yapar yapmaz rublede tamamen kitleniyor çamurla.şimdi de bisikletlerin bize binme zamanı :evil:
    Asfalta inince bilanço dehşet :eek:ha:
    Üstteki fotoda arkadaki bisikletin zincirler :evil: ;)

2. Erol Kethüda

Erol Kethüda Aktif Üye

Seviye:
    Bol çamurlu bir tur olmuş :) Sanırım Sivas'taydınız.. Baraj yolları böyle oluyor.. Zonguldak'ta da baraj yolu pek iyi değil.. Asfalt olsa bile geçen kamyonlar yola çok zarar veriyor, yol bildiğiniz mayın tarlasına dönüyor.. Hızınızı artıramıyorsunuz çünkü önünüzde binlerce pusuda bekleyen çukur var ..

3. Samet POLAT

Samet POLAT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Eğlenceli vakit geçirmişinizdir :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. Mehmet Serpi

Mehmet Serpi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tebrikler,fena manzara :))

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Turunuz güzel olmus ama kasklariniz nere de, böyle bir turda kask takilmasi gerekiyor.

Tunakan Önen ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  6. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Valla güzel bir tur olmuş fakat murat abinin dediği gibi kasklarınız nerde sanırım yok :) madem kaskınız yok dikkat etin düştüğünüzde pekmeziniz akmasın :)

ihtiyar bunu beğendi.
  7. tarık durna

tarık durna Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkürler.Daha iyi manzaralar sizin olsun :)

Haklısınız.En kısa zamanda temin edeceğim.