İnceleme Campagnolo'nun yeni seti Potenza hakkında

Scudo

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
10'lu 105 mi takmayı düşünüyorsunuz?

vnarmanli

Üye
Tepki
11
İsim
Volkan
Bisiklet
Colnago
11 li 5800 yada konudaki potenzayı düşünüyorum bütçeyi biraz daha zorlayıp.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@vnarmanli Arkadaşların da dediği gibi bütçenin elverdiği oranda iyi bir jant seti değişikliği tercih edilmeli, sonrasında kalanla uygun bir grupset yükseltmesi yapılabilir. Grupseti Campagnolo alırsanız jant setini de (en azından hub'ı)Campagnolo almak gerekecek; en gözde orta sınıf Campagnolo jant tabi Zonda. Bence önce jant seti seçin, sonra grupset bakın. Ben olsam bisikleti satar, yeni bir bisiklet alırım, sıfır ya da ikinci el, bütçem elveriyorsa; elvermiyorsa önce jant seti, sonra grupset, bütçeme göre.

vnarmanli

Üye
Tepki
11
İsim
Volkan
Bisiklet
Colnago
@Orhan Akarkut Bisikletin kadrosundan memnunum 1995 Look un ilk karbon kadrolarından açıkcası satmaya kıyamam. Ama bütçenin çoğunu hatta tamamını janta aktarıp bir müddet daha elimdeki setle devam edebilirim. Sette memnun olmadığım iki nokta var birincisi arka aktarıcıdaki iki makaradan ses geliyor ve o makaraları bulamıyorum. İkinciside 52/42 aynakol oranına 11/30 ruble kullanıyorum yokuş için. Ruble aralıkları geniş olduğu için iki vites arasında geçiş yaptığım zaman ya ağır geliyor yada çok hafif. Birde şöyle bir seçeneğim var 39/53 aynakol buldum bu sisteme uygun onunla birlikte 13/26 yada 12/25 rubleyede geçebilirim.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@vnarmanli Evet kadronuz iyiymiş. Grupseti ve jantları değiştirmenin zamanı gelmiş. Bütçe elveriyorsa değiştirin, elvermiyorsa grupsette iyileştirmeler yapılabilir. Bu arada arkadaşın Potenza konusunu biraz bulandırdık, özür dileriz.

vnarmanli

Üye
Tepki
11
İsim
Volkan
Bisiklet
Colnago
@Orhan Akarkut Orhan bey çok teşekkür ederim fikir veren diğer arkadaşlarada teşekkür ederim. Konuyu bulandırdığım için özür dilerim :)

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
@Orhan Akarkut hocam fulcrum 3 olabilir. Özel 3 lü örüm zonda tadından yenmez fakat Cole rollen hakkında pek iyi şeyler duymadım.

images (17).jpg

Şöyle bir set kadronuza çok yakışırdı.

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
@Orhan Akarkut
Ne demek esas amaç yararlı paylaşımlarımız çoğalsın :)

@Serkan Mıstınoğlu
Evet haklısınız bende bugün ilk defa potenza grup setli bir bisiklet sürme şansı elde ettim. Açıkçası ultegrayı tercih ederim dedirtti bana. Tabi bu yılların getirdiği shimanoya alışkanlıkta olabilir, campagnololara alışmamışlıkta olabilir :) zaten ellerim küçük olduğu için başparmak sistemi benim için oldukça zorlayıcı. Özellikle ellerim tamamen aşağıdayken. Sram in kollardaki sistemini çok daha seviyorum ama sram mi shimano mu denince de kesinlikle shimano diyorum. Şu an yürütmekte olduğum bir bisiklet yenileme uğraşım var ve potenza takmayı düşünüyordum. Ta ki bugüne kadar. Kesinlikle zonda veya khamsin + 105 yapmaya karar verdim. Bir şehiriçi amatörü için yetiyor da artıyor bile :)

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
@vnarmanli
Aynen öyle. Dediğim gibi ya rahat olduğundan, ya da aşıklın olmadığımızdan dolayı böyle bu durum. Yoksa İtalya'da babalarının campagnolo grupsetli bisikletleriyle büyüyenler için shimano garip geliyordur belki :)

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
campagnolo`nun 165mm krank kolu olmamasi cok kotu (benim gibi 165mm kullananlarin diger markalara yonelmesinin onu aciliyor). 11-32 ruble ve orta uzunluktaki arka aktarici seceneginin olmasi cok guzel. potenza, athena`nin yenilenmis versiyonu. komple setin alu olmasi ultegra`ya rakip oldugunu gosteriyor, fiyatlarida nerdeyse denk.

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
Eğer Campy Potenza, Ultegra'yla eşdeğer bir grupsetse ben böyle f/p bir bisiklet görmedim. Full karbon fulcrum jantlı bianchi 2500 tlcik. Gerçekten:krktm:

(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sadettin Z. Haha yıkarlar orayı :D
Parkur bisiklette 9376TL etiketi var.
Yalnız şöyle bir detay var. Bianchi alman satış sitesinde 2600€ Bizde 2500€.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Güzel hata :D
Super Record EPS'li bisikletin fiyatı da yanlış. 13.859 olamaz bu, sadece grupset o para zaten
(link)