Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Campagnolo zincir. Campagnolo kullananlar acil yardım.

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ahmet Fidancı tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Uzun süredir (2 Yıl) Campagnolo Veloce setli yol bisikleti kullanıyorum.
    Taa ki bisikletçi bisikletin zincirinin bitmeye yakın olduğunu söyleyene kadar bakım haricinde hiç bir parçasını almadım. Sitelerden araştırmamda Erdoğan Bisiklette bir zincir buldum. Ancak Uyumluluk bölümünde Campagnolo, Sram, Shimano yazıyordu. Ben Campy zincirinin farklı olduğunu düşünüyordum. Yanılıyormuyum acaba bilgilendirir misiniz. Farklı ise link ve tavsiye bekliyorum. Zincirin linki aşağıda.
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/kmc-x10-zincir.html

2. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam,

KMC zincirleri yabancı forumlarda seviyorlar. kullanmadım ama olumsuz yorum görmedim. Ayrıca 3 sistemde de sorunsuz çalışıyormuş.

Diğer bi sorum ise, bisikletinizi kaç bin kilometre kullandınız?

3. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    3000'i geçti dostum. Ama malum izmir yollarında çok yorduk aksamı. Bisikletçi bana Campagnolo zinciri olmadığı için takmadı. Üstelik zamanında Bisanda usta başı imişmiş. Ne iş anlamadım. O halde elimde olan XY zincir uyar. Onu kullanmamda sakınca varmıdır sizce.

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Campy ve Shimano zincirlerde 10'lu zincir ölçüleri birbirine çok yakın. O nedenle hangisi olduğunun pek önemi yok. KMC gibi bir marka zaten Campy uyumlu yazıyorsa sorun çıkmaz.
    Marka olarak da oldukça iyidir KMC. X11SL kullanıyorum. Çok çok memnunum.

5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    eBay'de bahsettiğiniz fiyata (veya az biraz fazlasına) KMC X10SL alabilirsiniz.
    eBay'e de bir göz atın bence :). Genelde 1,5 hafta içinde ulaşıyor siparişiniz elinize.

6. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Campagnolo zincirler diger zincirlere göre genellikle daha saglamdirlar. Ama zincirinizi 2 sene degistirmediyseniz büyük olasikla ruble dislileri, belki ayna disliler kismen sizlere ömür olmustur. takinca hemen cok kuvvetli yüklenin ve bakin zincir kalkip atliyor mu veya cok ses yapiyor mu! KMC filan farketmez, onlu ise hepsi olur..

30 liraya bulsam da ben de alsam!

7. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ben de yeni zincir degiştirdim aktif pedalda. (11li campy) sadece tek bir viteste rampada atlama yapıyor. bu neden olabilir? bir de omru biten zincirde daha az ses oluyordu simdi zinciri hep hissediyorum.

8. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ayna dişlileri ve ruble dişlilerinin en uzun süre dayanması için zinciri kaç km de bir değiştirmeliyiz?

9. Ahmet Fidancı

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Öncelikle Gökhan Arkadaşım belirttiğin model için teşekkür ediyorum. Daha önce yol bisikletimin zincirini hiç değiştirmediğim için bu iyi oldu. Edip arkadaşım, zaten ebaydan bir kaç sefer alışveriş yapmış biri olarak neden bu da olmasın diyorum. Bakınıp aynı fiyata daha iyisini almak varken. Teşekkürler.
    İhtiyar delikanlı amca, ne kadarda 3000 km yol yapsam da bisikleti ve zinciri hiç bakımsız, yağsız çevirmedim ama yaptığınız yorum ve beğeni sayısı sizin yorumunuzu çok dikkate almama neden oldu.
    Zincir her ay en az 1 sefer temizlenip özel yağı ile yağlandı. Hiç kurumadı. Diğer aksamlarda aparatla ölçme imkanım olmadığı için net bir şey söylemem zor. Ancak bu donanımı yoracak kirlilik ve yıpranma olmadı diye bilirim. İnşallah olmamıştır :) Ayrıca Almanya'da bu fiyatlara campy bulursunuz sanıyorum.
    Önder kardeşim ben bisikleti aldım alalı vitesle alakalı hiç bir sorun yaşamadım. Geçişini bile çok az hissediyorum desem yeridir. Lık lık sesinden başka bir ses yok. Evim rampa üzerinde ve eve kadar giriyorum bisikletle. 1x1'den 2x10'a kadar kullanmadığım dişli yok gibi. Kadansı sabit tutmak için sürekli vites değiştiriyorum. Senin sorunun farklı gibi geldi bana.
    Hepinize teşekkür ediyorum.
    Dedeye uyup orjinal camp alacağım ebaydan.

10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yeniden ayar yaptır. Ayarsızlık da ses yapıyor.