Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Campagnolo Xenon set

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Herkese merhabalar diyerek konuya gireyim hemen.

Bu aralar bu sete sahip (aynakol ve fren bacakları hariç - onlar da fsa) bir velespite göz dikmiş durumdayım. Dolayısıyla bu set hakkında fikri, deneyimi olanların görüşlerini almak istedim.

Bu da setin fotoğrafı

Selamlar, sevgiler..

2. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Aydın ; Campa olsun çamurdan olsun.

Hayırdır?

3. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aybars merhabalar,

Ya bitim kanlandı, maddi durum sallantıda da olsa bir yol bisikleti edineyim artık diyorum (hala alsam mı almasam mı diyorum ya) İşte böyle bir durum var.

4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar. www.bikeradar.com sitesinde xenon setin bir kaç parçasıyla ilgili kullanıcı yorumları var. "Campy olsun çamurdan olsun" fikrine katılıyorum. Ayrıca yol bisikleti alma konusunda da aynı fikirdeyim. Kesinlikle bir yol bisikletine sahip olunmalı.

Aydın ve hız bunu beğendi.
  5. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Serdar hocam teşekkürler.

http://www.roadbikereview.com/cat/drivetrain/groupos/campagnolo/PRD_367053_2497crx.aspx

Yukarıdaki linkten de bazı bilgiler edinmek mümkün. Genel anlamda memnun olunan bir set. Genel olarak setin ağırlığı ve campy araçlarının zor bulunurluğu (zincir aparatı vs.) dışında şikayet olunan bir nokta yok. Ağırlık takıntım yok, o bakımdan sorun teşkil etmiyor. Zati düşündüğüm bisiklette de muhtemelen daha hafif bir aynakol var. (FSA CK-C400 Vero Compact 34/50)

Ergopower kollardan herkes çok ama çok memnun görünüyor.

http://www.whistle.it/index.php?option=com_sgicatalog&task=view&lang=en&id=577&Itemid=754

6. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Aydın eBay var abi artık herşey bulunuyor :)

7. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Campagnolo markasının giriş seviyesi seti olmasına rağmen emin olabilirsin Shimano 9 lu Tiagra setten daha iyi bir set bu. Shimano 8 li Sora yı ise bunun yanında fasulyeden bile saymıyoruz. Xenon un en iyi yanı 10 lu sistem olması. Ancak Campagnolo 2009 senesinde artık bu Xenon seti üretimden kaldırıyor. Çıta direk Veloce setten başlıyor artık. Yani kısa bir dönem sorun yaşamayacak olmanla beraber ileriki dönemde Xenon parçaları bulmak sorun olabilir. Ama buda aslında bir sorun değil çünki diğer 10 lu üst seri Campy setlerin hepsi ile uyumlu. Sadece yedek parça olarak biraz daha tuzluya gelecektir bu yüzden ama set çok kaliteli bir set.

8. bryant

bryant Kıdemli Üye

Seviye:
    Aydın abi sende benim takıldığım bisiklet ile ilgileniyorsun anladığım kadarıyla güzel hafif bir bisiklet vites sistemide giriş seviyesi olmasına rağmen fikrine çok saygı duyduğum (almanyada campagnolo kullanan) serkan abim tarafından güzel kaçırma dediği bir bisikletti konakta sardada görebilirsiniz bisikleti alırsanız şimdiden hayırlısı olsun

dinamo_35 ve Aydın bunu beğendi.