Campagnolo Xenon değişimi

sonalp

Üye
Tepki
22
xenon arka değiştiricim kazada aldığı darbe ile kırıldı, daha 20 günlük olmasına rağmen dayanıklılık konusunda da bir hayli soru işaretleri oluşturdu, yeniden xenon takmak yerine veloce takmayı düşünüyorum, istanbulda ve izmirde buldum yaklaşık fiyatları 100 TL yalnız yurtdışındaki sitelerde ver alan ürün resimleri farklı, yurtdışı fiyatları 100 dolar civarında kargo ile falan 150 doları bulacak, ne yapmalı yeni modelini mi almalı yoksa türkiyeden eski modeli mi ? ilgilenen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

son olarak kırılan middle cage di, short cage taksam çok sorun olur mu ? veya ne fark eder ?

Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Arka rublenin büyük yaprağı 25 diş üzeri ize Middle Cage kullanmak durumundasın. Short Cage 25 e kadar uyumlu. Rublen 11-25 veya 12-25 ise kısa bacağı kullanabilirsin ancak.

Arka vitesin kırılmasına gelince, sağlamlıkla falan bi alakası yok. Kazada darbe alıp kırılması normal, kadro kulakçığının kırılmadığı veya eğilmediği, sözkonusu enerjiyi emmediği durumlarda malesef olan vites makinesine olur. Muhtemelen yerde sürüklenme durumu sonucu olmuştur. Benimde arka vites makinem kırılmıştı bu şekilde. Şanssızlık, geçmiş olsun.

Bahsettiğin eski model xenon yine 10 lu sistem uyumlu 2009 veya üstü bir model ise hiç bir sorun yaşamazsın.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
(link)
Fiyatları kıyaslama açısından!

sonalp

Üye
Tepki
22
İlgilenen tüm arkadaşlara birkez daha teşekkür ederim. ebike sitesinden sipariş ettim. 11-25 ruble olduğundan veloce mid cage almak zorunda kaldım oysaki gözüm contaur daydı fakat mid cage bulamadım yanında birkaç aksesuar da aldım hazır sipariş vermişken kısa günün sonunda 135 € cepten çıktı :) umarım gümrüğe takılmadan gelir. :)

Tepki
34
Bisiklet
Carraro
@sonalp

Hocam ne yaptınız 75€ üstü gümrüğe tabi tutuluyor. Umarım Ptt kargo ile gelir ve %18 vergi ücretiyle kurtulursunuz.

sonalp

Üye
Tepki
22
@Egehan.Yılmaz
ptt kargo ile geliyor... açıkcası gümrüğe bile tabi olsa gümrüğü vs herşeyi üstlenmeye hazırım burdaki fahiş fiyatlardan sonra herşeye hazırım...