Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

campagnolo set arayış

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında cihat iyidiker tarafından paylaşıldı.

1. cihat iyidiker

cihat iyidiker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Campagnolo set satan ülke içinde 'pedal bisiklet' ten başka bir yer var mıdır?

2. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Campagnolo için Türkiye' de Aktif Pedal resmi ithalatçı konumunda.

3. CenkT

CenkT Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Campagnolonun Türkiye temsilciliği olduğunu zannetmiyorum. Zira sitelerinde böyle bir bilgi göremedim. Yakın bir dış ülkede bulma umudu ile aradım geçen hafta hatta ama malesef. Komşularımız ya da yakın balkan ülkelerinde de yok. En kolayı bir hafta sonu gesizi organizasyonu ile İtalyadan almak ya da Almanyadan bir tanıdık bulup getirtmek.
    Ülkemizde de getirenler var tabi. Herkes bu işten ekmek yiyebilir sözümüz yok fakat sanki bizim esnafımız ekmek işini biraz abartıyor gibi.
    Genel olarak devlet politikasını da yanlış buluyorum. Elektrikli arabanın çevre duyarlılığını göz önüne alarak vergi ingirimi planlayacaklarına bisikletteki gümrük ve/veya KDV yi kaldırsalar olmaz mı?

Çok dolmuşum. Yazsam roman olacak. Konuyu saptırmanında alemiy yok. Cihat Bey farklı bir alternatif bulur ya da üretirseniz bana da haber vermenizi rica ederim.

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Campagnolo setler genelde İngiliz sitelerinde en ucuz bulunuyor.

Onun dışında Aktif Pedal satıyor campy setleri. Ellerinde Athena set var, ona eminim. Gerisini bilmiyorum fakat. Arayıp sorarsanız daha iyi olur.

5. cihat iyidiker

cihat iyidiker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    ben centaur almak istiyordum ve en mantıklı yolu kendimce buldum. pedalbisiklet' te bütün setler olmamakla birlikte setlerin içindeki parçalar da ayrı ayrı bulunmuyor. masrafları azaltmak amacıyla ruble dişli ve aynakolu veloce, setin diğer malzemelerini centaur almaya karar verdim. merlincycles.com' dan fiyat karşılaştırması yapınca pedalbisiklet' te bulunan parçaların bazılarını almak daha mantıklı geldi. geri kalanını da düşük fiyatlı olanları 75 euro luk gruplar halinde, fiyatı tek başına 75 euro yu geçenleri de beraber merlincycles' ten sipariş etmeye karar verdim. centaur 10 lu red/black karbon kollu vites kolu misal olarak gösterebilirim. bunu merlincycles' tan sipariş edecem çünkü ülkemizde yok. aynı şekilde veloce aynakol. bunu da merlincycles.com' dan sipariş edeceğim. mümkün olduğunca chainreaction cycles'i kullanmamaya çalışın. zira kayıtsız kargolama yapıyor ve ürün takibi yapamıyorsunuz. merlincycles takipli kargo hizmeti kullanıyor. chainreactioncycles' tan 2 kere alışveriş yaptım, birisi 14 iş günü diğeriyse 4 iş gününde geldi. şimdi de 4 gün önce kadro sipariş ettim bakalım durum ne olacak. bu ürün 75 euro üzeri fiyata sahip. ptt ye gelirse kaybolmadan ki öyle umuyorum gümrüğünü %18 olarak ödeyip alabileceğim. günlerdir araştırıyorum ve daha mantıklı bir seçenek bulamadım. üstelik hsbc kredi kartınız varsa yurtdışı alışverişlerinizi de taksitlendirebiliyorsunuz. bu da aklınızda bulunsun. zira 500 tl lik alışveriş yapıp ödemeye herkesin durumu müsait olmuyor.