Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

campagnolo mu shimano mu

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Bedreddin Vardar tarafından paylaşıldı.

1. Bedreddin Vardar

Bedreddin Vardar Kıdemli Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar önümüzdeki yaza bir yol bisikleti toplamak istiyorum kompenent seçimi konusunda tecrübeli abilerimin tavsiyelerini ve tüm bisiklet severlerin yorumlarını bekliyorum

Centaur 2008 Yaris Seti
    Fiyatı : 1.266,08 YTL

VELOCE 2008 Yaris Seti
    Fiyatı : 945,70 YTL

Shimano 105/ 10 Grup
    Fiyatı : 1.071,15 YTL
    Shimano Ultegra 10 lu
    Fiyatı : 1.449,43 YTL

sizce fiyat ve performans oranla hangisi en ideal olur bu setlerden birini almak istiyorum bütçemi zorlayacağı için fiyat önemli bi faktör prof yarış koşmayacağım işten artakalan zamanlarda gezi ve antrenman işte ama genede insanın gönlü olabildiğince en iyisine sahip olmak istiyor centaur ve ultegrayı kıyaslarsak seçim ne olmalı kadro olarak scott düşünüyorum zaten türkiyede yol kadro çeşidi çok az bu konudada yardımcı olabilirseniz sevinirim tecrübeli abilerimden yardım lütfen şimdiden teşekkür ederim

(ürün çeşitleri ve fiyatlar kaynak www.pedalbisiklet.com )

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  2. Serkan Kes

Serkan Kes Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence centaur. başka bi seçenek sorarsanda sram rival onunda set fiyatı 1000 lira gibi.

Bedreddin Vardar bunu beğendi.
  3. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    bencede campagnolunun bi setini almalısın bence yol bisikletinde liderdir.

4. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Şu seçeneklere ve fiyatlara bakılarak kesinlikle CENTAUR. Tartışmaya bile gerek yok. Süper bir set. Dikkatimi çeken ultegradan daha ucuz olması...

5. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Kesinlikle Campagnolo Centaur' u tavsiye ederim, yol komponentlerinde Campy'den şaşma.
    Bir önerim varki: mümkünse ön ve arka göbeği Chorus al, böylece ömürsüz bir set olur.:)

Bir adım ilerde jant setinide soracaksan eğer:

Mavic open pro ( silver finish), 32 delik. Bu jantlar double eyelet yani içdış yüksüklüdür, 425gr. ağırlıktaki bu jantlar şu an piyasanın sunabileceği an hafif ve sağlam clincher ( açma) jantlarıdır. ( süs jantlarını hesaba katmıyorum).

Bir diğer jant alternatifi ise DT Swiss R1.1 olabilir. Bunun iki modeli vardır,
    single eyelet olanı 415gr., double eyelet olanı 465gr. ben double eyelet olanı tavsiye ederim. ( single eyelet jantlar ayardan sıkça kaçar ve darbelerde çatlamaya daha yatkındır.)
    Her iki markanında jantları 70$ civarı yurtdışı fiyatı ( tane olarak)

Jant teli olarak DT Swiss Competition double butted teller, brass nipples ile bence Türkiye şartlarına çok çok uygun.( 3X, 3 çapraz örgüden şaşma:D )

Eğer bulabilirseniz Sapim jant telleri ise en iyisidir.

sonEr´´, brol, brksyhn ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  6. Bedreddin Vardar

Bedreddin Vardar Kıdemli Üye

Seviye:
    mustafa abi yazılarınızı takip ediyorum harika bilgiler veriyorsunuz kendimi derste gibi hissediyor ve dikkatle anlamadığım yerleri tekrar tekrar okuyorum özellikle jant örümü ve kadro modelleri hakındaki yazılarınız çok hoşuma gitmişti tecrübelerinizi bilginizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim