Campagnolo için el aletleri

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Selamlar,

Yol bisikletimde Campagnolo kullanıyorum fakat bu konuyla ilgili kafama takılan birşey var. Campagnolo'nun arka kaset ya da BB ve aynakol sökmeye yarayan takımları standarttan farklımı? Yani özellikle Campangolo için üretilmiş olmaları zorunlu mu?

Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: hız
Scudo

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
hangi seriden bahsediyorsunuz? resimleri atarsanız daha iyi olur ama genelde hepsi aynı oluyo bunların. Ben görmedim en azndan.

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Selam, kullandığım parçalar
Arka göbek Mirage, geri kalan kısımlar Xenon, tam olarak kodlarını bilmiyorum, resim eklemeye çalışırım fırsatım olduğunda

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
@mcanb

Bu arada bir soru daha, Campagnolo set ile başka markanın zinciri kullanılabiliyor mu? Yapmış olan var mı? Genelde Sram ve KMC, Shimano da kullanılabiliyor sanırım ama bununla ilgili birşey bulamadım.

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@mcanb

İlk sorunun cevabı olarak: evet campagnolo için kendi takımlarını kullanmak zorundasın. Hele üst düzey campy kullanıyorsan Park tools vs. kesinlikle malı bozar, kullandım biliyorum. Gerçi yinede kullanan mekaniğin becerisine kalmış birşey ama Park tools campy tools yanında beş para etmez.

Zincir olarak: Şöyleki 11 speed zincirlere kadar birçok zincir kullanabilirsin.
8 -9 -10 speed için Sram, Whipermann ve Rohloff ( the Best) zincirler mükemmeldir , hepsini kullandım campagnolo için ( hatta sedi ).
Campagnolo için özellikle Whipermann tavsiye ederim, nedenmi çünkü onlar camp nin zincirlerini üretiyorlar ( veya üretiyorlardı, 2009 a kadar)
Rohloff ise zincirlerin kralıdır, 10 speed e kadar campagnolo da OK.

11 speed için hiç şansın yok( maalesef) sedece ve sadece campy zincir kullanacaksın. hatta şöyle bir süpriz de var, 11 speed zinciri takmak için campagnolo nun 250$ civarındaki aletinede ihtiyaç var ( şaka değil).
Eğer bu zinciri normal tool larla takmaya çalışırsan kopma ihtimali çok yüksek.
Gerçi Park tools campy 11 speed zincir için takma aleti yeni üretebildi ve 70$.
fakat bu aleti sadece zincir baklalarını takarken kullanıyorsun ( mıhlama yapıyor). Ama sökmek için bir diğer alet daha gerekiyor oda 60-100$ arası.
Campy zincir aleti her ikisinide yapıyor.
Campy 11 speed kullananlar için Chorus zincir tavsiye ederim.

hız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.985
@mcanb

konum olarak,bilemediğim bir yer,yazmışsın,,,:)
campagnolo,iyle,sorun yaşarsan ve istanbuldaysan,gel hallederiz,sevgiler

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
@hız

Çok teşekkürler :) 1 seneliğine uzaklarda olacağım ama döndükten sonra mutlaka uğrarım, yerinizi biliyorum önceden gelmiştim. Döndükten sonra antrenmanlara da sizinle katılabilirim umarım. Tekrar teşekkürler
Can

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
@Mustafa İçdağ

Teşekkürler cevap için, beklediğimden daha ayrıntılı bir cevap yazmışsınız :)
9 speed kullanıyorum şu anda, ve chorus veya record değil. Ama yine de orjinal Campy almaya çalışırım. Istanbula dönene kadar bazı aletlere ihtiyacım var, döndükten sonra da "Hız" gibi nazik üyeler yardımıyla gerek kalmayabilir. Burdan teşekür ederim tekrar kendisine, zamanında tanışmıştım kendisiyle ama adını hatırlayamıyorum şu an bayağı zaman geçti üzerinden özür dilerim.

Zincir için Whipermann'ı tercih edebilrim o zaman,çünkü benim set 2007, büyük ihtimalle daha mantıklı olabilir.

Çok teşekkürler

Burak Güngör

Daimi Üye
Tepki
19
Campy 2009 ve sonrası için super record, record. chorus.centaur da record zincir kullanıyor resmi sitelerinde öyle yazıyordu yanlış anlamadıysam.

• Beğen
Tepkiler: mcanb