Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Campagnolo Chorus / Shimano Ultegra 6800 Hangisini tavsiye edersiniz?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Osman SUNEL tarafından paylaşıldı.

1. Osman SUNEL

Osman SUNEL Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar toplamayı düşündüğüm yol bisikletim için bu iki grup set arasında kararsız kaldım.
    Campagnolo Chorus
    Shimano Ultegra 6800

fiyat olarak Chorus biraz daha pahalı, ama örneğin frenlemede Ultegra'dan daha iyi olmadığını okumuştum. Benim için performans kadar dayanıklılık ve hafiflik de önemli. Özellikle her iki seti de kullanma fırsatı bulmuş arkadaşlar hangisini tavsiye edersiniz?

2. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Fiyat olarak baktığımda bu setin eş değeri dura ace 9000 .

3. Osman SUNEL

Osman SUNEL Yeni Üye

Seviye:
    Aslında fiyatı tam ultegra ile dura ace 9000 arası. yol bisikleti için campagnolo yabancı forumlarda oldukça övülen bir ürün. Ancak Türkiye de pek kullanıldığını görmedim. Gönlüm Campy almaktan yana ancak kullanıcı tavsiyesine ihtiyacım var..

4. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Osman, kadro olarak ne aldınız?

5. Osman SUNEL

Osman SUNEL Yeni Üye

Seviye:
    Seti aldıktan sonra elimdeki bütçeyi kadro ve jant set için bakacağım modeller arasında makul bir şekilde değerlendireceğim. Karbon kadro önceliğim.. Merlincycle da baktığım bir kaç model var.

6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  7. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    At henüz ortada yok, önce nallari ariyorsunuz! :) Bu tabii isin espri tarafi.... Bahsettiginiz bütün donanimlari degisik bisikletlerde kullandim ve kullaniyorum. Bir Shimano 105 ile Ultegra arasindaki farki kullanici olarak göremezsiniz. Ancak cok zorlu yarislara giriyorsaniz, cok uzun seneler kullanmayi düsünüyorsaniz bir fark görmeniz mümkün, ama kosulu ikisini de paralel kullanmak. Chorus ile Ultegra arasindaki farki da ayni sekilde görebilirsiniz. Herseyden kullanimlari farkli, Ultegra cok daha yumusaktir, Chorus daha fazla güc gerektirir..( Vites degistirme konusunda... Fren konusuna gelince, sadece ve sadece kullandiginiz jantlar ve pabuclar belirler aradaki "belirgin " farki.. yoksa yine bir fark göremezsiniz. Hangisini kullanmak derseniz, tamamen sizin aliskanliginiza kalmis bir sey...Bence biribirine üstünlüklerini anlamak cok güctür, her seyin cok iyi ayarlanmasi, tam olmasi gerekir bu kiyasi yapmak icin. Ben sahsen Chorusu secerim, ama size Ultegrayi tavsiye ederim, hem kullanilan ruble ve zincir fiyatlarinin iktisadi olmasi dolayisiyla, hem de Türkiye piyasasinda rahat bulabilmeniz acisindan...

8. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tüm setleri kullanmış biri olarak SRAM FORCE demek durumundayım.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. sgazel

sgazel Misafir

campy athena EPS kullanıyorum, tavsiye ederim. chorus EPS'yi de çıkardılar yakınlarda. EPS için kadronun ona uygun olması gerekiyor ancak.

10. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yeni 11'li Campagnolo'yu bekleyeceksen onu tavsiye ederim. Fakat şu anki mevcut sistemde 6800 daha üstün.