Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Campagnolo büyük rubleye geçiş

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında İbrahim Gürkan GÜL tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Gürkan GÜL

İbrahim Gürkan GÜL Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle herkese merhaba, bisiklet binmeye yaklaşık 3 ay önce başladım ve mesafeler uzadıkça bisikletimi sürüş tarzıma göre kişiselleştirmek istiyorm. Şu an sorunum yokuşlar ve 12-25 rublem:). Xenon set ve fsa aynakol takılı bisikletimde(aynakol 50/34 diye biliyorum). Ben uzun mesafe ve rampa çıkmayı seviyorum fakat 80. Km de 2 km rampa geldimi bitmek bilmiyor, bu set için kullanabileceğim en büyük ruble nedir? Forumu araştırdım fakat bir sürü fikir var, biraz acemilikte olunca pek birşey anlayamadım açıkçası. Şimdiden teşekkürler.

2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Campa Centaur'un 12-30 luk bir kaseti var. Fakat arka aktariciniz buna yeter mi bilemiyorum. Arastirmak lazim. Bir dostumun da benzeri sorunu vardi ve 12/ 28 lik ruble dislileri ile cözdük.
    DAha önemlisi eger 50/34-12/25 yetmiyorsa sadece antrenman eksikligidir. Aramizda nerdeyse 35 yas fark var, ayni dislileri ben de kullaniyorum ve %20 nin üzerine kadar biraz zorlasa da yetiyor, hem de 15-20 km. uzunlugundaki yokuslarda.

Biraz arastridim. Birisi Ötztal maratonunda 50/34-13/29 takmis ve 29 a gecince tarlamaya baslamis. Yani zincire ruble ile makara arsinda yer kalmiyor demektir. En iyisi 28 de birakmak veya aktariciyi degistirp zinciri uzatmak.

Nuri Alper Ulupınar bunu beğendi.
  3. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Buraya yazayım dedim aynakol yapraklarını çıkarmak için aynakolu komple kadrodan ayırmak gerekmez değil mi

4. İbrahim Gürkan GÜL

İbrahim Gürkan GÜL Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim öncelikle,
    Başta da belirttiğim gibi çok yeni yol bisikleti kullanıcısıyım, bisikletimi de nisan ayında bu forum aracılığıyla almıştım hatta. Tabi hal böyle olunca dediğiniz gibi antreman eksikliği bir hayli fazla. Ben antreman eksikliğimi yoldan kısmak değil de süreyi artırmak olarak gidermeyi düşünmüştüm. 13-27 gibi bir orandı yanlış hatırlamıyorsam, bir ruble buldum ama bu rublenin ne kadar fark ettireceğinden şüpheliyim açıkçası. Bir nebze olsada rahatlatacaksa ve arka aktarıcım kurtaracaksa bu rubleyi alıp denemek isterim doğrusu, arka aktarıcım tam emin olamıyorum ama %90 şu model: Campagnolo Xenon RD7-XE 10s. yorumlarsanız sevinirim.(Kısa bacak diye tabir ediliyor yanlış bilmiyorsam.)