Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Campagnolo & 105

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında murat beyaz tarafından paylaşıldı.

1. murat beyaz

murat beyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,

Üzerinde 105 set ve SRAM ruble olan yol bisikletime Campagnolo jant ve ona uygun Campagnolo ruble takmayı düşünüyorum. Sadece bu iki parça Campagnolo olursa sorun çıkar mı?

2. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Kesinlikle çalışmaz.

Campagnolo 10 lu rublelerin diş arası çalışma mesafeleri ile, Shimano 10 lu rublelerin mesafeleri birbirinden farklıdır, bu yüzden Shimano ve Sram sistemler campy ler ile uyumsuzdur. Sadece ön aynakollarını KMC 6.2mm 10 lu zincirler ile ortak kullanabilirsiniz. Bunun dışında ne vites kolları ne rubleleri birbirine uymaz.

Cycleone, murat beyaz ve Bora bunu beğendi.
  3. bianchiultra

bianchiultra Bisikletkolik

Seviye:
    Aytaç abiye katılıyorum hem rublelerin diş araları farklı ve ek bilgi olarak campagnolo vites kollarının vites kablosunu çekme payı shimano ile birbirinden tamamen farklıdır yani rublede 1. vitesi ayarlarsın ama 3 te ses yapar 4 te olur 6 da ses yapar.her markanın vites kolu ürettiği rubleye göre çekme payını ayarlar ve üretir en iyisi siz 105 set alın benim tercihim shimano dan hem görsel olarak hem performans olarak shimano tercihimdir.

Fırat Dizman, murat beyaz ve Bora bunu beğendi.
  4. murat beyaz

murat beyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

5. barış harmancı

barış harmancı Yeni Üye

Seviye:
    campangole çok farklı bir sistemdir dünyada hiç bir ürün ona yakın çalışmaz çünkü indeks aralığı diğerlerine göre daha kısadır ama sram rubleyi kullanabilirsiniz

6. ali albut

ali albut Aktif Üye

Seviye:
    Aytaç kardeşime kulak vermeni tavsiye ederim bence setin ne ise bisikletinde komple o seti kullan derim 105 set şıkır şıkır çalışır rublen de 105 olsun 2011 shımano katoloğuna bakarsan 105 set ile kullanacağın zicirin numarasını bile yazıyor yola çıktığın zaman vites geçişlerinde problem yaşarsın canın sıkılır ben 105 setin tadını ultegrada bulamadım doğrusu
    saygılar
    ali baba
    say

7. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    muhammed shimano ya görsel olarak birşey söyliyemem,çokta ilgilenmiyorum ama işlev ve hafiflik olarak campagnoloya yetişmesi için biraz zamanı var diye düşünüyorum.