Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Camelback türevi su tankı temizliği ve bakımı hakkında yardım!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ercan Bayram tarafından paylaşıldı.

1. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar

2 litrelik camelback türevi bir su haznesi var elimde ama plastik kokusunu nasıl giderebilirim bir fikrim yok deterjanlı su ile temizlik yaptım ama hala plastik kokusu var anlayamadım:)

Resim büyük olduğu için resmi küçükltmek istemiyorum resim linkini veriyorum..
    http://img136.imageshack.us/img136/3627/pict0106vo2.jpg

kolay bir yolu var mı?
    Sanırım koku borudan kaynaklanıyor haznede birşey yok boruyu sökmeye uğraştım ama yok çıkmıyor...

yardımlarınızı bekliyorum:in:

Ginger Fergus bunu beğendi.
  2. Ginger Fergus

Ginger Fergus Aktif Üye

Seviye:
    bu tip durumlarda kullanılacak tek şey bence sirkedir.. bildiğiniz doğal üzüm sirkesi...sirkenin temizlik konusunda yarattığı mucizeleri çok kişi bilmez... öncelikle antibakteriyeldir... uygulandığında bakterileri öldürür... Organik maddelerden kaynaklanan tüm kokuları büyük bir hızla nötralize eder ... ben butip işlerimde çok kullanıyorum.... tavsiye ederim... yapacağınız tek şey yaklaşık iki litre hacim için yarım çay bardağı dolusu sirkeyi hazneye koyup sonrasında su ile doldurup biraz çalkalamak... sadece bir kaç dakika bencce yeterli olur... iki defa tekrarlamak daha da iyidir...

bir deneyip sonucu bildirin lütfen...

Ercan Bayram bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Selam Ercan Koku borudan kaynaklanıyor, boru güneş gördüğü için içinde bakteri ve yosun oluşuyor ve bu da suyun tadını bozuyor, bunu temizlemek için misinalı tel fırçalı bir ip kullanılıyor, ben Yeşil bisikletten almıştım sana da tavsiye ederim, boruyu temizleyince içinden bir ton pislik çıkmıştı ... Onun dışında torba temizliği içinde sodalı su, kola vs ile bekletme yöntemleri mevcut, borudaki oluşum ise çok daha yoğun bunlar işe yaramıyor mekanik fırçalı iple temizleniyor...

4. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Beni su kaplarımı her kullanımdan sonra ağzı açık şekilde kurutuyorum çünkü eğer içinde su kalırsa hem koku yapıyor hemde yosunlanma oluyor, ayrıca ilk cevapta bahsedilen sirke uygulamasının da işe yarayacağını düşünüyorum.

5. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    önce sirke uygulamasını deneyeceğim (en düşük maliyetli olan...)
    bir sonuç alamazsam da fırça olayını kendim çözmeye uğraşacağım...

Cevaplar için teşekkürler ;)