Camel?

Frankaabi

Üye
Tepki
11
Yıllardan beri sahibi olduğum bir bisiklet var, markası Camel. Şu an için bisiklet ile ilgili teknik bilgim zayıf olduğu için ayrıntı veremeyeceğim. Camel ismine internette pek rastlamadım. Böyle bir markayı bilen biri beni bilgilendirirse sevinirim.

Yavaş yavaş öğreneceğiz...

Not: Yakında resimlerini ekleyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: mamak061628
Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ilk kez Camel markasini bisiklet üzerinde görüyorum. Acikcasi böyle bir cok marka var, kisa bir süre (kimi zaman bir yaz dönemi) üretim yapmis, sonrasinda ise kaybolmus. Muhtemelen sizin bisikletiniz de böyle bir marka/modele sahip.

Biraz bakim, bir iki ufak degisiklik ile aksam üstleri sakin sahil gezintileri icin gayet tatmin edici bir bisiklet haline gelebilir. Ancak uzun yol, arazi binisi veya hareket yapmak gibi bir hedefiniz varsa pek fazla is görmeyecektir.

Frankaabi

Üye
Tepki
11
Bu bisikletle 20 km yol yapmıştım. Amacım da aslında bu bisikletle daha fazla yol yapmaktı. Uzun yol bisikleti olarak iş görmez mi?

ve muhtemelen bu bisiklet işe yaramazsa iyi bir bisiklet olmayı düşünüyorum, Salcano NG 650 iyi bir modelmidir?

cevaplar için teşekkürler...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Daha uzun yoldan kastin nedir o önemli, günlük 50-60 km yapilir, ancak muhtemelen agir bir bisiklet oldugu icin %100 konfor olmayacaktir.

Tabi dedigim gibi titiz bir genel bakim, yola uygun lastiklerle baslangic icin yeterli olacaktir.

Salcano hakkinda bir cok yorum forum arsivinde mevcut, oradan bakabilirsin.

Frankaabi

Üye
Tepki
11
1-2 sene için beni idare etse iyi olur. Uzun mesafeden kastım ise, şu bir iki sene içinde bir kaç tane şehirler arası yolculuk yapmayı planlıyorum. Mesela Bursa-Yalova mesafesi kadar, çok uzun değil.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Agirligini dert etmedigin sürece seni o yollarda tasir. Ancak göbeklerin ve cekis sisteminin bakimini iyi bir ustaya yaptirip kontrolden gecirtmen sart.

Erdi Buyuran

Aktif Üye
Tepki
40
6 aylık ng 650 kullanıcısıyım ve şu ana kadar en ufak sorun bile vermedi fiyatına oranla kaliteli sağlam alüminyum hafif ve görünümü ho şbisiklet her gün en az 1-2- saat yol yapıyorum 30-40 km civarı hafif arazi ve asfaltta çok rahat gidişi var.fiyatına göre ng 650 iyi bisiklet

• Beğen
Tepkiler: Frankaabi

apache46

Üye
Tepki
1
ya arkadaslar aynısı bende var bu bisikletin de ben fırun boyasını yaptırdım siyah renge boyattım aynakolu değiştirdim shimano almıstım fren kolllarını da değiştirdim acaba bunu ben satsam ne kadar satabilirim ?

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Bende rengini beğendim.Bence yeni bisiklette alsanız bunu elden çıkarmayın.