Cam şişeleri kırmak

havatemiz

Üye
Tepki
2
Ankara'da Birlik Mahallesi ile Oran Şehri arasında bulunan ve genişliği 40 metre civarında olan ve yaklaşık 9 kilometre uzunluğunda yeni açılan bulvarın her iki tarafında da beşer metre genişliğinde beton yay yolu var.Bisikletle ODTÜ Ormanına giderken bu yolu kullanıyorum. Araba ile yoldan geçenlerin bu kadar şişe kırmaya meraklı olduklarını ben şahsen bilmezdim. Çünkü, yolun her iki tarafı kırık cam parçaları ile dolu.Kahve renkli camlar ve koyu yeşil renkli camlar çoğunlukta. Belediye günlerce yaya yollarını süpürerek temizledi.Ancak, İnanılmaz bir şey oldu ve yay yolu bir hafta on gün içinde tekrar cam parçaları ile doldu. '' Türk insanının Araba ile giderken, pencereden şişeyi fırlatıp kırmasının, psikolojik değerlendirmesini ne olabilir? '' insan, düşünmeden edemiyor.

Scudo

doğuş

Üye
Tepki
41
aynı sorun istanbul anadolu yakası sahil bisiklet yolundada var.. bunları yapan insanları anlamak imkansız..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
neyse ki eyüp'te yürüş parkurunda öyle şeyler yok güzel bir anterman yapabiliyoruz Allah'a şükür

hijack

Üye
Tepki
1
Bunları yapanlar bence de insan olamaz arkadaşım, hele hayvan! hiç olamazlar bence birer ucube Olarak kalacaklar.

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Züğürt eğelencesi bence bara,ocak başına,resauranta gidip içki içemeiyorlar.Arabada iki bira içip aslan kesiliyorlar.Kısacası pisikolojik deliler ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün halâ devam eden hede. Ankara'da şu an bu konuyla ilgili durum nedir, onu da Ankara'daki bisikletçiler söyler artık fakat İstanbul'da devam etmektedir.

(link)

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha geçen gün dış lastiğim gitti şehrin 20 milyonluk veya 1 milyonluk olması farketmiyor insan suretinde mahluklar her yerde

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sebebini söylüyorum. Alkol 25 promili geçince, sadece şişeyi tutanların okuyabildiği kocaman "İÇTİKTEN SONRA KIRIN!!!" diye bir yazı okunur hale geliyor. Sen ben gitsek raftaki şişelerde okuyamayız, çok denedim okunmuyor. İçip de denemedim ama kesinlikle eminim sebebi bu ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Olayın alkolle, kafa bulmakla bir alakası yok. Adamlar parazit ruhlu, sigarasını da içip camdan atıyor. Az mı orman yangını çıktı bunlar yüzünden...

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Metin Levent
Alkolden değil eğitimsizlikten başka birşey değil bu durum. Dünyaları içmişimdir, hiç sokağa şişe attığımı hatırlamıyorum. Hiç bir arkadaşımda yapmadı bunu. Çünkü içince empati yeteneği kaybolmaz, yere attığınız şişenin sonucunu bilirsiniz. Tabi alkol öncesinde de bunun bilincindeyseniz...
Zaten bunun en büyük kanıtı lastiğimden çıkan sayısız soda şişesi ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben, bunun, insanın kendisine olan ya da olmayan saygısından kaynaklandığını düşünüyorum. Kırk yılı geçti araç kullanıyorum, hiç bir şartta aracımdan dışarı kibrit çöpü dahi atmadım. Bu tip insanların...? sığ karakterli oldukları ortada. Bunlar asla düzelmezler...

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Süper Dede
İşte bu sebeple eğitim önemli... Sonraki nesilleri kurtarmak için. Yoksa şuan arabasının camından şişe, çöp, çocuk bezi (evet şahit oldum) atan biri eğitilmez. Anca cezalandırılabilir...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben hep büyük bir saygı duymuşumdur şişeleri kırıp yerlere atanlara(!) Zira yedikleri küfürün hakkını verdirmek de takdir edilesi büyük bir başarı olsa gerek.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Takdir edersiniz ki, kara mizah yapıyorum. Benim anne baba memur idi. Ayda bir tane gofret alınırdı. Yaşım ya 5 ya 6 tam hatırlamıyorum artık. Disk dolu, tarih sütunlarını sildim. Gofret i aldım, hızla ambalajı açtım ve ambalajı yere atmamla ayaklarım yerden kesildi. Babam sağ kulağımdan tutarak benim ayaklarımı yerden kesmiş meğerse. Dedi al o ambalajı neden attın, etraftaki bir sürü çöpü gösterdim ama dedim bak heryer çöp. Sen onlardan olmayacaksın dedi babam. Şimdi elimde bir çöp oluşsa, ben çöp bidonu bulana kadar onu, ya elinde ya cebimde gezdiririm. Kültür bazen bir kulak mesafesinde. Evet günümüz çocuk-erkil ana babalar, babamın yaptığını vahşice ve canice bulacaklardır ama elimizdeki kıt imkanlarla bu kadardı o zaman eğitim. Öncellikle ana babalar için yazılı kitap yoktu, internette blog yoktu zira internet daha darpa da vitamindi.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Hepimiz biliyoruz ki ''küfür etmek'' de hoş bir şey değildir.Böyle bir durumda hep aklıma Can Yücel'in sözleri aklıma gelir:''Bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usülsüz, lan bu kadar .......... nu nasıl anlatayım küfürsüz?''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006 bazen gece yarısı saat 2-3 gibi motosikletle böyle sokağın ortasından olağanüstü seviyede ses yaparak insanları rahatsız edenlere denk geliyorum ve şunu düşünüyorum:

"Elbet bu sesleri duyan, çoluğu çocuğu aniden uyanan-korkan, ağlayan ve rahatsız olup çok fena söven vardır. Peki bu terbiyesiz, ahlaksız ve saygısız herifler elbet kendilerine çok fena sövüldüğünü biliyorlardır ve bunu bildikleri halde buna rağmen hoşlarına mı gidiyor ki? Gidiyor demek ki."

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
Bisiklet yoluna o kirik siseleri bilerek atiyorlar gecenin lastigi patlasin diye. Tamamen hasetten, cidden safsiniz!

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nasıl bi hastalık insanlara zulmetmekten zevk aldırır. Bu eğitimsizlik değil, iyi kötüyü ayırt edecek yaşa gelince kötü olmayı seçmek.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu ve bunun gibi toplumu rahatsız eden kişiliksizleri içerisinde fare olan şişeye oturtup karşılarında sigara yakıp izlemek istiyorum. Biraz acımasızca oldu ama bu insanlar başka türlü muameleden anlamazlar. Bu arada şişeyi ısıtmak lazım ki fare gideceği yolu bulsun.