Çalışma sahası Bıçkıdere - Göçbeyli 13 eğimler 6-13-20-27 Ekim

Can Teker

Aktif Üye
Tepki
230
Bisiklet
Diğer
Kudret Abi, foruma uye oldugumdan beri turlarinizi imrenerek takip ediyorum. Sence bu guzergah ilk defa boyle bir tura katilacak birisi icin uygun ve guvenli midir? Bisikletim de mtb degil bu arada, 700*35 lastikli sehir-tur.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Can Teker

700 x 32 ile 10 km offroada girdim son derece riskli tavsiye etmem, tecrübe burada geçerli ,yol inişli ve çıkışlı,çok sert ayrıca çok derin yarıklar var, kumlu toprak yol ,benim teker maxxis over driver su oluklu ,ve yandan çok hafif dişler var iki kez dabıl yaptım burayı bir kez de bıçkıderen geçiş yaptım yani 30 km lik offroadu burada yaptım ,kesinlikle yavaş iniş ve kesik kesik frenleme sistemi ,burada cyclo cross bike yol gidonlu bisikletler bile riskte sayılırki şehirler hayda hayda,,yol bisikletliler ise aynen elinde 60 metre iner burada.bura mtb için..

Can Teker

Aktif Üye
Tepki
230
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe

Tamamdir abi sagol. Baska bir turda gorusmek uzere o zaman. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://www.erdoganlarbisiklet.com/media/catalog/product/cache/2/thumbnail/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_37_9.jpg

operasyon -1

sram-pg 970- 9 lu sistem,,130 lira,,,

operasyon -2,,

http://www.erdoganlarbisiklet.com/media/catalog/product/cache/2/thumbnail/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_128_64.jpg

48-36-26- ayna kol 460 lira -----880 gram,,

operasyon -3

http://www.erdoganlarbisiklet.com/media/catalog/product/cache/2/thumbnail/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_37_94.jpg

48 ayna kol uyumlu önden kelepçeli lx ön aktarıcı,,60 lira ,,
Shımano Deore LX Ön Aktarıcı FD-T661 Üstten Kelepçe

operasyon -4,,

deore zincir 60 lira..genel toplam

710 kağıt evet ya olacak ya olacak,,

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
@Kudret Kurtcebe
evet 6 ekim yataş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pazar
(link)Yağmur Olasılığı. Yüksek: 17C. Rüzgar Hızı: 15-25 KM/S. Rüzgar Yönü: KKD. Chance of Precip. 40%.

Pazar Gecesi
(link)Yağmur Olasılığı. Düşük: 12C. Rüzgar Hızı: 15-25 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.
evet erkan,,

6 ekim ,,,ben formula tarafına yöneleceğim saat 06.00 da karanlıkta çıkarım basarak formula yolu ,,,
kısa mesafe yağmura yakalansak ne olurki erimeyiz kısa mesafe de ,,

(link)

rota,,,,,,,,,,

accuya göre,,
saat 11.00 de yağmur var ve sonra 14.00 -15.00 arası çoktan eve gelmiş olurum,,

(link)

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
tamamdır kudret abi bayram için haberleşiriz 13 ekim de inşallah hava iyi olur ekipte gelir güzel bi bıçkıdere yaparız :)

özer çankaya

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
bugün maşaya kaynat yaptırdım ufak bir tur yaptım silivriye ufak bi oynama var furş takımında iyi oturmamış sanırım şu anda onunla uğraşıyorum halledersem turlara gelmeye çalışıcam :)

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
kudret abi özür dileyerek ben 13 ekime de gelemiyorum. yurt dışında olacağım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kerim A.

13 ekimde mtb çiler toplanacak bostancıda saat 08.30 tam zamanı offroadun,
bu günleri çok ararız kasımda ,,
13 ekim fena değil ,aşırı soğuklar gelmeden devirelim offroadu ,,

@özer çankaya

kaynağı adam akıllı kontrol ettir ,sağlam olsun bi dahaki sefere çatlar ise hepten dağılır ,,

13 ekim pazar,,,,

gidiş rotası,,

(link)

offroad rota ,,

(link)

1- kudret
2- çetin güzel
3- sinan çakır ,,
4- kerim,

iç lastik pompa kask gerekli

(link)

dönüş rotası,,

kerim ,direk bostancıya gelecek adalar iskele önüne saat 08.30 çıkış...

evet kurtdoğmuş offroad ,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet eski kadrodan eylül yaprakları gibi dökülmeler görüyorum benim için farketmez anında yeni kadro oluştururum ve kış topiğinde etaplarımızda oluruz ,bu iş maymun iştahlılığa bakmaz ,mevsim bisikletçiliği başkadır 12 ay bisiklet sürmeye talip olmak başkadır çalışacak ve spor yapacak ve emek sarfedecek yeni elemanlar ile aynen yola devam ederim ,,bu gün avrupadada çalışan insanlar ,boş vakit ayırmaktalar bisiklet sporuna ,norveçte küçüçük bergen kasabasında 40.000 kişi yaşıyor idi 1980 de tabi ,orada tanıştığım yol bisikletlilerin karşısına en iyi adamlarınızı dikin tozunu yer hepsi, tabiki buradakiler ,avrupada bir çok amatör bisiklet sporcusu var ,,bizim bu memlekette bu anlayışa gelebilmemiz için önce bisiklet sporunun ne olduğunu oturup öğreneceğiz, ekip halinde çalışmanın ne olduğunu öğreneceğiz , fren mesafesinde sürat yapmanın ne olduğunu bileceğiz rüzgarın yönüne bakarak ona göre partnerimiz ile uzun yollarda savunma yapacağız
en kötü rüzgar yanlardan esendir ikili savunma gerektirir ,ama gelin görünki bu ülkede çok cahil sürücü olduğu için en geniş yollarda bile niye ikili gidiyor bu bisikletliler diye hayıflananlar vardır ve de tabiki korna çalanlar vardır ,,3 lü çalışmalar yapmış idik o vakitler 26 var idi altta,
ama rüzgara karşı savunmayı çok iyi başarmış idik 3 adam birbirini vakumlamış idi..

evet riskli etaplarda performans olmaz ,bunlardan biride garipçe dönüşüdür ,sabah pek sorun olmuyor trafikte ,ama dönüş sakat bu nedenle çoğu zaman dönüş maslaktan olmuştur ,orada sürat olmamıştır ,serbest sürülmüş ,adım başı kavşaklara dikkat edilmiştir,,
en tehlikeli yollar bence avrupa yakada nispeten anadolu yaka daha iyi ,karaburunda sabah erken saatte bir kaç kamyon sirkülasyonu olmuştur,ama dönüş kesinlikle berbat olmuştur,,,canımızı sokakta bulmadık,,
evet anadolu yaka -bıçkıdere -kurtdoğmuş etabı çok yapılacaktır sabah en erken saatte çıkılacak 08.30 ve şile rampaları ve bıçkıdere rampaları , piştiğimiz zaman tabi,,
helva olunca ,helva olmadan önce, aynen kurtdoğmuş pendik bağlantısı ve oradan kurdoğmuş offroad girişi ve dönüş göçbeyli -istanbul bulvar yolu ve pendikte bostancı ,,
şile -darlık beklemede -200 km ye eşdeğer ora ,oradan önce etap olarak tavşanlı -boyalıca istanbul sınırları dışında gene bizi bekleyecek nisana olur anca,,,,,,

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/11507_651627908203120_794830351_n.jpg

önden sağdan sola 3 sıra harun bisikleti bıraktı,,,ortada aytekin erzan halen devam ,yanda gözükmeyen , evet volkan akboga almanyada devam yarışlara,arka üç sıra sağdan sola ali emre akcan aslen maratoncu ama devam ediyor hem maraton hemde bisiklet,, ve ortada müdür evren tuğutlu aynen devam, ve yanında koray o da bıraktı,evet en arka sağdan sola iki kişi
izmit li dostum fatih ne yapar ne eder haber yok ,,,en sağ siyah scoot olan ben ,,,

sene 30 ağustos -2009- 270 km lik kartepe turu ,,,evet suhada burada idi ,oda maratoncu idi, bisiklet durdu herhalde ,ekipte hakan var idi o da bisikleti bıraktı,,ve sado var idi o da bıraktı,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
13 ekim pazar,,,,liste güncelleme,,

100 km ,,,,

gidiş rotası,,

(link)

offroad rota ,,

(link)

1- kudret
2- çetin güzel
3- sinan çakır ,,
4- kerim,

(link)

dönüş rotası,,

evet kurtdoğmuş offroad ,

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/p206x206/11487_605063696192875_1554409218_n.jpg

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
tavşanlıdan sonra beraber tur yapamadık polenez ve bıçkıdere orada bizi bekliyor daha ölmedik dün sahilde turladım kondisyonumu koruyorum görüşmek üzere

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bahtiyar közen

evet bahtiyar ,raporlar geldiği müddetçe sorun yok ,,bu iş bırakılmayacak ya yapılacak ya yapılacak ,,bahtiyar 13 ekimde sen erkan ile saat 08.30 da bostancıya gelin ve bu sefer yapılacak etap kurtdoğmuş offroad olacak ama siz direk göçbeyliye gidin biz offroada kurtdoğmuş köyün oradan girip göçbeyliye geleceğiz ,dönüş sahil olacak..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet orta kanaldan, avrupa yakasının kara şövalyesinden mesaj geldi içtimaya çağırıyor beni, boynumuz kıldan ince ,ya salı ya çarşamba, tavşanlıda beni birisi fena dövecek,,:rolleyes:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ever erkan sesin gene çıkmıyor,tamam teşekkür ediyorsun sayfaları takip ediyorsunda , eyvallahta bi mesaj at derim, bu pazar sen tek kalacan ,4 adam direk kurtdoğmuş offroad yapacak ve sahilden gideceğiz ,,
bu arada diğer arkadaşlardanda ses yok,,bura boşlandı galba,,kerim gelmez ise sinanda gelmez ise ,çetin arkadaşta gelmez ise ,bu pazar ferdi takılırız,,çarşamba tavşanlı var benim avrupa yakadaki kara şövalyeye bakıyor, eğer ora olursa bu pazar ben bıçkıdereyi şileden almam ,evet hiç mesaj yok herkes vazgeçti galba,,

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi şunu öğreteceğim bunu öğreteceğim diyorsun. Bence bunların hepsini bırak biraz felsefe öğret. Bu işi başarabilecek yegane adamda sensin üstelik. Şimdi buraya nerden gelsin Mehmet birader diyebilirsin. Kudret abi toplum olarak en açık fikirli, en aydın insanımızın bile dna sına karamsarlık ve kadercilik işlemiş. yani ne kadar söylemde itiraz etsede aslında durum böyle. içimizde kendini farklılaştırmış bir kaç cengaver dışında diğerleri bisikleti spor olarak çok sevsede kış olunca, yağmur çamur olunca hemen mazeretlerin arkasına sığınıyorlar: şimdi soğukta hasta olurum, yağmurda ıslanırım, karda kayarım, konu komşu kışın bisiklet üzerinde bana ne der.Bisikletten şeytan görmüş gibi uzak duranları hiç düşünmüyorum bile. Aramızda ne yazıkki gürkan genç gibi kaderciliğin getirdiği korkunun üzerine çıkabilenler çok az çıkıyor. Norveçten bahsetmişsin, o karanlık, soğuk İskandinav ülkelerinde insanlar nasıl bilimde, teknikte başarılı oluyorlar sanıyorsun. Doğaya başkaldırma gücünü göstererek. Doğaya uyum sağlayarak değil.(doğa her türlü doğayı kapsıyor insan doğası gibi)

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

takipteyim abi önceden söz verip de gelmezsem onun için susuyorum cuma-cumartesi netleşir iştirakim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

bu kadercilik nedir ,kader nedir böyle bi şey yok herkes bi yol izler ,herkes kendi çizgisini yaratır buna kadermi diyeceğiz adamın biri sinirlenir diğeri öldürür kadermi bu hayır ,insan denilen varlık son derece aciz bi varlık ne açıdan kendi kafatasının içindeki et parçasına hakim olamaz, bütün mesele budur ,eğerki üstün ve de yetkin insan olmak istiyorsak önce kendimizi iyi analiz etmemiz lazım ,evet kendini tanımak ,ama en korkuncu ne biliyormusun ,bu çarkta yaşayabilmek için birilerinin diğerlerine yalan söyleyip kullanması bu hep midemi bulandırmıştır ben ticaretten anlamam ticaret ile işim olmaz ticareti hiç ama hiç sevmedim,ticaret dediğin insanları kullanmak ise alinin külahını veliye giydirmek ise ,vay anasını buna yetenekmi diyeceğiz ,heh,onun için kokuşmuşluk var, ben felsefe okumadım ama yüzeyden kitaplar inceledik, şu nice delinin teki ama severim onu, nicenin en güzel sözü kendi benliklerinizi okuyun başka insanların benliklerini okumadan önce ,der,papağan gibi okumuş marx ı bana ondan bahsediyor kardeşim senin dünya görüşün yokmu niye bi başkasının dediğine hemen sarılıyorsun sen kendini tanı önce ha bu insan ömrünün tamamıdır ,öbür tarafta birisi liberal ekonominin kitabını yazmış, adam ona hayran ,sen önce kendine hayran ol aşırı şekilde değil tabi,,

70 gençliği heba oldu gitti ,kitaplar okundu papağan gibi oradan buradan konuşuldu ama hiç birinin kendi dünya görüşü yoktu işte en kötüsü budur,bu dünyada ne kadar insan var ise hepsinin bence bi dünya görüşü olmalı evet bu da kendini tanımaktan geçer ,tabiki tam olarak tanıyamayız ama kendimiz ile barışık yaşamasını en azından başarmak için çaba sarfetmeliyiz kendini tanımanın ilk kapısı budur ,,kapıyı açtınızmı içeri gireceksiniz ohhhhhhhhh ne alem var burada hemde ne alem ,iç içe iç içe çöz çözebilirsen ,kainata bak ,ne sırlarla dolu düşün o sırrın ne olduğunu kafa patlat araştır oku irdele ,kendi sorularına cevap vermeye çalış gittikçe derinleş derinleş ama asla boğulma ve kafayı yeme,,astronomiyi severdim epey kitap devirdim astronomi hakkında ve de carl saganın kozmosu esas ilgi odağım hep gök bilim oldu ,hala soru sorup duruyorum ,bu kainatta varoluşum nedeni nedir..cevap yok ..bunu bir gün cevaplayacağım bakalım ,,burada bulunmamım bi nedeni olmalı ve de koskoca kainat bir patlama ile meydana gelmiş ise bu patlamaya sebebiyet veren güçler olmalı ve hala bunları biz bilmiyoruz
insan komik bi yaratık nasıl var olduğunu bilmeden nasıl yok olacağını bilmeden yaşama devam ediyor bence biz aciz yaratıklarız..gene ağır konuştum,,:rolleyes:

doğanın gücüne baş kaldırma doğaya biçim verme bence medeniyetin bi çelişkisi,evet batı uygarlığı bizden ileri ama muasır medeniyetin üstüne çıkmak ne demekti acaba ,,bu önemli bence batı medeniyetin düşmüş olduğu durum,doğaya karşı yaptığı hunharca tavırdır halbuki, doğaya bedel ödetmeden yeni bir uygarlık yaratmak idi mesele,
böyle bir uygarlık dünya üzerinde yaratılamadı , herşey topraktan çalındı ,sömürüldü ve dünya kirletildi ,tabi bedel ödenecek, hepimiz ödeyeceğiz.. onun için dostum bakacağız ve göreceğiz neler olacak..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
13 ekim pazar,,,,liste güncelleme,,

100 km ,,,,

gidiş rotası,,

(link)

offroad rota ,,

(link)

1- kudret
2- çetin güzel
3- sinan çakır ,,
4- kerim,

(link)

dönüş rotası,,

evet kurtdoğmuş offroad ,

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/p206x206/11487_605063696192875_1554409218_n.jpg