Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çalıntı Bisiklet??

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında Ender TURAN tarafından paylaşıldı.

1. Ender TURAN

Ender TURAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar, çalıntı bisiklet konusunda aklıma bişey takıldı: Bisikletlerin çalıntı olduğunu anlamamıza veya kanıtlamamıza ilişkin bir ibare veya belge var mıdır? Sonuçta birsürü bisiklet 2. el olarak alınıp satılıyor. Örneğin 2. olarak aldığınız bisiklete bigün biri yaklaşıp "Bu bisiklet benim" diyerek çalınma zamanı için aldığınız tarihten daha eski bi tarih sölese ne yaparsınız? Sonuçta bisikleti 2. el olarak satmış ve sonra böyle bir yola başvurmuş olabilir. Ya da benim böyle bir durumda 0 aldığım bisikletimin faturasını göstermem mi gerekir? Bu konuda uygulanan prosedür nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

2. Mephamd

Mephamd Üye

Seviye:
    Aynakolun arka kısmına denk gelen kadro bölgesinde bir seri numara var.

Ender TURAN bunu beğendi.
  3. Ender TURAN

Ender TURAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ama yine de faturasının olması o kişiye ait olduğu anlamına gelmiyor. 2. el olarak satmış da olabilir.

4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Alabileceği en fazla kadrodur diye düşünüyorum.O da seri numarasından dolayı.

5. sadık1964

sadık1964 Kıdemli Üye

Seviye:
    ikinci el olarak aldığınız bisikleti satanı tanımıyorsanız kimlik fotokopisini birde bisikleti size sattığına dair imzalı bir evrak almanız bence iyi olur aksi halde yolda biri durdurup bu bisiklet benim dese faturasını da gösterse ne yapabilirsiniz direk karakolluk olur bisikletin gittiğine mi üzülürsün yoksa hırsız durumuna düştüğünemi inşallah kimsenin bisikleti çalınmaz