Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çalınmaya karşı önlem

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında Ufuk ÇAPRAZ tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk ÇAPRAZ

Ufuk ÇAPRAZ Yeni Üye

Seviye:
    Ben forumda çalıntı haberlerini okurken aklıma birşey geldi dedim madem bu kadar kişinin başı ağrıyır buna bi çözüm bulabilmeliyiz çünkü bugün sizin çalınır yarın da benim projem şu mesela lastiğinin altına bir buton bağlı olsa bu buton da 3310 gibi eski bir telefona proje şu buton lastiğin altına gizlencek tabiki telefon da (ama çok gizli)buton ters olacak bisikleti aldığımızda anahtar telefonun aratuşuna basayarak bizi arayacak (ya da polisi falan) ama biz alırken telefon çaldığında meşkule alıp kapatmak ama buton mesela soketle olacak birileeri alırsa butonu telefona zarar vermeden çektiklerinde gelecek zaten vakitleri olmadığından bakamayacak bu sadece bir fikir sizlerle paylaşıyorum ki hem siz faydalanın hem de ben ayrıca geliştirilmeye açık bir proje mesela kapı alarmı gibi de olabilir o zaman butonu falan görmez ayrıca kapı zili de lastiğin hareketi ile çalışır yani hırsız çalar ama bizim farkettiğimizi anlayamaz ayrıca polis de telefondan takip edebilir

2. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    çalınmaya karşı en iyi önlem bisiklete binmek,dışarıya park etmeden işin bitince bisikleti evinin içine koymaktır.

3. Mustafa İlişe

Mustafa İlişe Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    dostum bu kadar kasacağına al bi tane gps takip sistemi sele içine ya da ses borusunun içine felan gizle :) aklıma ilk gelen garmin GTU 10 oldu. bundan çok daha ucuz 100 usd seviyesinde çin malı markasız cihazlara da rasladım nette. biraz araştırarak sen de bulabilirsin.

4. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    forumda daha önce paylaşılan ve sık kullanılanlarımda tuttuğum şu linki paylaşayım sizlerle... biraz pahalı

5. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben hologram teknolojisi ile bisikletin bie tuşuna basarak eski püskü paslı bir bisiklet gibi görünebileceğini düşündüm çalışmalara tez zamanda başlıyorum :D

6. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Hocam bence hemen başla daha nanoteknolojiyi icat edeceksin :D :D

7. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    phardon bunu beğendi.
  8. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Hocam hayırlı olsun ne kadara aldınız acaba ? Bolu da bisikletimi kilitlememe gerek bile kalmıyor aslında ancak yarın bir gün büyükşehire okumaya gidersem inş. böyle bir şey lazım olacak :)

9. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    282 TL'ye geldi bana. Furş borusunun içine yerleştiriliyor. Pili 1 aydan fazla gidiyor(muş.) Ayrıca pili azaldığında sms ile bilgi veriyor.

10. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hala kullanıyor musunuz cihazı acaba? Bilgi verebilir misiniz?

11. Cemil Ceyhun ÖĞÜTMEN

Cemil Ceyhun ÖĞÜTMEN Üye

Seviye:
    şehir içinde bırakacaksanız, iş hanı vb yerlerin içine bırakın. güvenlik vb oralarda ise bir rica edersiniz. arada derede yerlere kesinlikle bırakmayın . resmi dairelerin otoparkları vb yerler de olabilir.

en önemlisi çok göze batan bisiklet konusu ki... ona bişey diyemiyorum.

12. kartal erdoğan

kartal erdoğan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar disk frenli bir sedona 741 çaldırmıştım. Çalındıktan sonra aklıma gelen bir caydırıcı çözüm sunabilirim belki. Çok da güvenli değil ama caydırıcı olabilir. Bauhause gibi mağazalarda 4lü veya 5li asma kilit seti var. 5i de tek anahtarla açılıyor. Bu kilitten çantada bulundurup bir yere bisikleti park ettiğimizde disklere birer tane takabiliriz. Ayrıca bisikleti de zincirli asma kilit ile kilitleri. 5 kilit ama tek anahtar ! Bisikleti çalmak isteyen zinciri koparsa bile diske zarar vermeden o asma kilitleri çıkaramaz. zaman harcar ve gürültü çıkarır diye düşünüyrum. Ben bunu uygulayacağım :)

Bahadır Ulusoy bunu beğendi.
  13. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba, bisikletten hiç ayrılmama konusu tuvalet ihtiyacı hasıl olduğunda mecbur kalınıyor.

Birde şöyle yapabilirsiniz. Ön tekerleği sabit bir yere kilitlediniz. birde ön tekerlek ile kadro yu da ayrı bir kilit ile kilitleyin. Bir yukarıdaki arkadaşın dedikleride yapılabilir ayrıca.

14. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Tuncay Üner konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama aldıgınız cihaz bisikletinize uydumu aktif bir sekilde kullanabiliyor musunuz ürünü kullanıyorsanız kullanımı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler