Çalınmaya karşı alarm

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
Unutkanlık durumları için yapılan bir alarm buldum nette. (Anti-Lost Alarm) Bisiklette de işimize yarayabilir sanki. 25 metreye kadar kurulabiliyormuş alarm. Cihaz iki parça. Birini bisiklete monte ediyoruz, diğeri yanımızda oluyor. Eğer mesafe belirlediğiniz alarm mesafesini geçerse alarm çalmaya başlıyor. Siz ne dersiniz, işe yarar mı? Detayları aşağıda yazıyor..

(link)

Yapmanız gereken anti-lost alarmın transmıt parçasını kaybetmek istemediğiniz her ne ise onun üzerine yerleştirmek!!!

Yerleştirmiş olduğunuz parça anahtarlıkla kablosuz bağlantılıdır!!!

Anahtarlık üzerinizde olduğunuzdan yerleştirdiğiniz parça maxımum 25 metre kadar uzaklaştığında anahtarlığın alarmı çalmaya başlar! İsteğinize göre anahtarlığı titreşim modunda da çalıştırabilirsiniz böylece fark etmeniz daha kolay olacaktır

Ayrıca uzaklık ayarı vardır yani alarmın eşyanızın sizden ne kadar uzaklaştığında çalmasını istiyorsanız ona göre mesafesini ayarlayabilirsiniz! Örneğin parçayı telefona monte ettiniz ve mesafeyi 10 metre olarak ayarladınız telefonunuzu unuttuğunuzda ya da birisi çaldığında sizden sadece 10 metre kadar uzaklaşabilecektir mesafe 10 metreyi aştığında anahtarlık hemen çalmaya başlayacak ve siz durumu fark edeceksiniz!

Ürünün boyutları:

Receive : 60 X 36 X 15 mm Ağırlık : 35,5 gr

Transmit : 24,5 X 7 mm Ağırlık : 6,5 gr

1 adet 1,5 volt AAA size kalem pil ile çalışır

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Didem paylaşımın için öncelikle teşekkürler. Cihaza gelince 25 metre oluşu ne derece işe yarar bilemedim, sonuçta bu tarz değerler tamamen açık alan verileridir. Kentlerde duvarlar, binalar, araçları da göz önünde bulundurursak bu mesafe çok daha aşağıya inecektir. Hırsızlar içinde pek caydırıcı bir özelliği de yok denebilir. Sonuçta 25 metre bile olsa çalınan bisiklete o anki panik durumunda nasıl be ne şekilde yetişilebilir?

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
Dogukanaksu, Maksimumu 25, daha düşük ayarlayabiliyorsun. Ama dediğin gibi mesafe ölçümünü net ayarlayamayabilir. Belki yakalayamayız peşine koşup ama müdahale şansımız olur hemen. Geldiğinde bisikleti yerinde bulamamakla, çalındığını anlayıp koşturmak arasında fark olsa gerek. Bize lazım olan şey çalıntı durumlarında araç takip sistemleri. Nereye gittiğini, nerede durduğunu internetten hemen görüp takip edebileceğimiz bir sistem. Bunu araştırsam daha iyi olacak sanırım :)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Hırsıza alarm ya da kilit yoktur, her şey fırsatçılığa ve bir adet demir makasına bakar, lakin kendimi nispeten rahat hissettirmeye yarayan sistem bilek kalındığında baklalardan oluşan zincileri ile bu kilitlerdir. Göz önünde nispeten kimse bunu kesmeyi kolay kolay göze alamaz.

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Takip sistemi güzel olabilir ama bisiklet için uygulanabilir mi bilmiyorum. Araçlarda kullanılanlarda GPRS veya GSM üzerinden ağ oluşturulmakta, yani servis sağlayıcısının etkin olmadığı yerlerde sorun oluşturur.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Bunlar akıllı insanların meydana getirdiği güzel ürünler, paylaşım için teşekkürler...:)

Aslına bakarsanız bir yerde kötü niyetli kişilikler varsa başınıza her türlü şey gelir. Sağlamından da olsa bir kilit kullansanız, atıyorum seleyi götürür veya lastikler kolay sökülen cinstendir ve siz kilide bunu dahil etmemişsinizdir, bir bakarsınız lastikleri olmayan iskelet halinde bisiklet kalır...:(

En iyi çözüm toplumun bilinçlenmesi ve ahlaklanmasıdır. Alın teri dökülmemiş şey haramdır. Bu düstur ile hareket edilse yeterdir. Bir zamanlar Büyükada gibi bazı eski İstanbul adetlerinin geç tükendiği yerlerde kapılar kilitlenmezmiş ya işte gönül ister ki böyle bir güven ile yaşayalım. Ama maalesef bu devirde hırsızı soyan bir hırsız bile var...:)

• Beğen
Tepkiler: Enis AYKUŞ
Tepki
3
(link)

şu alarmı öneririm arkadaşlar. Kendi bisikletimde kullanıyorum, bisikleti biri oynatmaya çalıştığında ilk kısa bir ötüş yapıyor eğer oynatan kişi oynatmaya devam ederse 20saniye boyunca çalmaya devam ediyor. Tek eksiği pilinin çok çabuk bitmesi maksimum 2 hafta falan dayanıyor ama güvenlik için çok çok iyi bir alet bence.

Enis AYKUŞ

Aktif Üye
Tepki
43
bu alarm bence güzel bir fikir paylaşım için teşekkürler didem

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Düşünüyorum da ne güzel denk gelmiş bu iki ileti! Tarayıcımda (browser) yan yana gelmişler ve benzer zamanlarda tartışılmışlar. Bahsetmeden geçersem tüh bana:
(link)

Bence çocuklarımızın çamaşırlarına da bu tür vericiler (bknz. (link)) iliştiriliip benzer kontrolsüz durumlar engellenebilir.

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
bu değilde bi top kilit vardı normal boyutlarda onu diske felan takıyosun harekey anında başlıyo ötmeye

Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
1tl buyuklugunde trakers adı nereye bısıklet gıderse gıtsın bısıkletınızı bulursun

Dosyalar

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@mehmet fikret
Keşke bu kadar basit olsa. Bu cihaz çok küçük bir alan içerisinde çalışır.

• Beğen
Tepkiler: Motorola

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bulunmaz :) iyice araştırın, bende araştırdım zamanında ve çalışma mantıgı şu bluetooth ile telefonla bağlantı halinde oluyor. Bluetooth ile bağlı oldugu surece koordinatları veriyor anca. GPS takip cihazı SİM kart ile çalışan modellere bakmanızı öneririm

• Beğen
Tepkiler: Rocketman