Çalınan bisikletin ispatı?

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@afidanci66

İlandaki telefon numarasını arasanız, sorsanız ; merhaba ilan için arıyorum bisiklet satıldı mı? kusurları var mı? faturası var mı? ne kadar süre kullandınız? niçin satıyorsunuz? bu soruları sorup kayıt altına alırsanız işinize yarıyabilir.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletin çalıntı olduğu kesinleşti mi? Bu durumda satın alan kişiye ulaşılır bir şekilde ve geri alınabilir rahatlıkla.

exen

Daimi Üye
Tepki
44
ilanı bende şikayet ettim hatta ilanı yazanada mesaj attım yargıya intikal etmiş bir bisiklet nasıl satabilirsiniz diye

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Moralini bozacak bir cevap gelebilir. Denemesen daha iyi olurdu. Bisikletin çalıntı olduğuna dair bir belge yada bilgi yok. İddia eden şahsın verdiği güvenlik kamera görüntüsü var. Ancak onda da çalan kişi ve bisiklet net değil. Zaten net olsa Polis çalan kişiyi mutlaka 1.5 sene içerisinde yakalardı. Birde km. faturası olduğu iddia edildi ama dosyasında göremedim. Sanırım kişi ile tanış olan polislerin kişinin mal varlığını göz önünde bulundurarak yalan söylemeyeceği kanaati hata yapmalarına sebep oldu. Çünkü savcılıktan memur suçları bölümüne de dosya bilgisi iletildi.

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Bugün ben de facebook ikinci el bisiklet gruplarında gördüm ilanı.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
konuyu açan arkadaştan ses seda yok.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Konunun burada yer aldiĞi haberİ konusunda yenİ bİlgİlendİm.bİsİkletİn Çalinma tarİhİ 16.09.2011 bİsİkletİn Çalinma vİdeo gÖrÜntÜlerİ alsancak karakoluna, İzmİr delta bİsİklet turgut beye,ve tÜm tÜrkİye genelİnde ayni camİİyadakİ kuruluŞlara, topluluklara,saticilara bİlgİ verİlmİŞtİr. Bİsİkletİn aliniŞi,kİmden,hangİ deĞerde alindiĞi v.s bİlgİ,Şahİt ve belgelerlede kanitlacak delİller mevcuttur.bİsİkletİ aliniŞina oldukÇa yakindan Şahİt olan mİllİ bİsİkletÇİ arkadaŞim bİsİkletİn sahİbİnden .com'da satildiĞi haberİnİ bana verdİ.yukaridakİ haksizliĞa uĞradiĞini İfade eden a.fİdan adli ŞahiŞla tlf.baĞlantisi kurup mÜŞterİ gİbİ davrandim.Öncelİkle amacim Çalinan bİsİkletİmİn sahİbİnden.com da satilan bİsİkletİn olup olmadiĞi İdİ.henÜz polİse mÜracaat etmemİŞ İdİm.a.fİdan adli ŞahiŞ bİsİkletİ diŞari Çikardi ve gÖrdÜĞÜmde bİsİklet bana aİt bİsİklet İdİ. TÜm malzemelerİ ÜstÜnde sadece delta bİsİkletten almiŞ olduĞum pedallar ÜstÜnde yok İdİ.kendİsİne bİsİkletİ nereden aldiĞini sorduĞumda bİr tirci arkadaŞi vasitasiyla amerİkadan getİrttİĞİnİ ve 6.000,00.tl.aldiĞini sÖylemİŞtİ.var olan km.saatİnİ kendİsİnİn aldiĞini,bİsİkletİn ÜstÜnde bakkal bİsİkletİndekİ pedallarin yakiŞmadiĞini sÖyledİĞİmde delta bİsİkletten aldiĞim pedallari Çikarip ÜstÜne takti.bİsİkletİn kendİsİnde bİrbuÇuk yildir kullandiĞi İfadesİne ve dİĞer İfadelere polİs olmaksizin yanimizda taksİ sÖfÖrÜ ve bİr bayan Şahİttİr.Çalinan bİsİkletİmİn a.fİdandanin kullanimindakİ bİsİklet olduĞundan emİn olduktan sonra Çalinti kaydim olan bİsİkletİmİn a.fİdan tarafindan satildiĞi bİlgİsİnİ polİse bİldİrdİm.polİsler Şahisi,bornovadakİ bİr karakolda sorguya aldilar.

Şahis bİsİklete aİt bİr evrak gÖsteremedİĞİ gİbİ bana verdİĞİ beyanlarin diŞinda polİse beyanda bulundu bİsİkletİ bucadan bİr bİsİkletÇİden 2.000,00.tl'ye aldiĞini ve bİrbuÇuk aydir bİsİklete bİndİĞİnİ beyaninda bulunmuŞtur.bunun Üzerİne polİsler nezdİnde kendİsİne bİsİklet gİdon boynunun hangİ anahtarla aÇildiĞi konusunda soru sorduĞumda bİr yanit alamamiŞtim.ÇÜnkİ gİdon boynundakİ alen anahtarla aÇilan somun yalama İdİ.yİne baŞka bİr ÇelİŞkİ :bİr bİsİklet sever İkİbİn tl.verİp aldiĞi bİr bİsİklete yenİ kİlİtlİ pedal bulunduĞu halde hİÇ lastİk pedal takarmi.? A.fİdan atli ŞahiŞ İkİncİ el bİr bİsİklet ayakkabisi 100,00.tl verİp alabİlİrdİ.ama a.fİdan adli ŞahiŞ bİsİkletİ 2.000,00.tl verİp almadiĞi gerÇeĞİnİ ortaya koymaktadir.ŞahiŞ bİsİkletle ÇeŞmeye 35-40 tempo İle gİttİĞİ karakolda İfade ettİĞİ zaman kendİsİne sen 35-40 tempo İle ÇeŞmeye gİt bİsİkletİ sana vereceĞİm dedİm.ama ŞahiŞ devamli yalan sÖylÜyordu.a.fİdan adli ŞahiŞ bİsİkletİ İkİbİn tl.ye aldiĞini İfade ederek benden para kopartma peŞİndeydİ,kendİsİnİ bİraz araŞtirdiĞimda devamli Çalinti bİsİkletlerİ ucuza alip bİr mÜddet kullanip tİcaretİnİ yapan bİr Ünvana sahİptİr.yukarida bİlmeden cahİlce İtham ve yorumlarda bulunanlar Önce tek tarafli bİlgİlere gÖre tarafli davranmamayi ÖĞrenmeĞe ÇaliŞsinlar.ne 70.yaŞindayim,nede emnİyetle yakin İlİŞkİ İÇersİndeyİm.ben bİsİkletİ seven ve bİsİklet sporu yapmiŞ ve karİyerİ olan bİr bİsİklet sporcusuyum. Bunamayi bİlenler,kanama devrelerİnde bulunduklari aŞİkardir.konunun mahkemeye İntİkal etmesİ İÇİn hİÇ bİr engel yok eĞer a.fİdan adli kİŞİ hakliliĞina İnaniyor ve gÜvenİyorsa yollar aÇik ve sİzlerde konuya destek vermek İÇİn Şahİt ve mÜdahİl olunuz kİ davanin sonucundan Çikacak tutari mehmetÇİk vakfina baĞiŞlayacaĞim.

Bisikletin çalındığı gün Alsancak Karakolu müracaatı ve video kaydı bulunmaktadır. Km Faturası değil pedal faturası İzmir Delta Bisikletten adıma kayıtlı fatura bulunacaktır. Şuçlamalarınızı isnatsınız yapmaya devam etmeniz halinde hakkınızda dava açacağım.

Hakkımdaki yanlış beyanlar henüz bilgilendim ve hodri meydan bakalım şimdi ne olacak? Yeni kararımdır: Konunun yargıya intikal etmesini bekleyip bisikleti hangi hırsızdan mal kaçırıyormuşum gibi bir profil çizmek istemediğimden bisikleti satmayacağım. Bekleyeceğim sonuçlansın görelim.:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
E.KORKMAZ, sakin olun ve size verilecek cevabı bekleyin. Konu yargıya intikal ettiği için çok şey konuşulamayacak burada belki ama en azından bazı sorularınıza cevap gelir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu arada bisikleti önce birbuçuk sene daha sonra birbuçuk ay elinde bulunduran a.fidan adlı şahış bisikleti bol,bol suyla yıkamış.:) göbekler özellikle arka göbek bitmiş durumda.Takım yeni göbek yurt dışına sipariş verdim.Bisikleti ilanını kaldırmayacağım,beğenenleri kaydedip beklemelerini rica edeceğim,dava sonuçlanınca da nasip kime ise ona vereceğim.bilgilerinize.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
korkmaz bey merhaba, ben bir şey sormak istiyorum, anlamadığımdan dolayı. video kaydında çalınırken görüntüsü var sanırım, kişinin yüzü vs. belli olmuyor mu ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Oldukça sakinim,ve böylesi basit ve ucuz kişilere pabuç bırakacak değilim.Türkiyede yol bisikleti sadece federasyona ait bisikletlerlerin olduğu dönemlerde devlet bisikletine biniyordum.Bisikletin görgüsüzü değil aşığıyımdır.Konunun hangi mahkemeye intikal ettiği bilgisini verin ki belgeleride götürüp bir an önce konu açıklığa kavuşsun.

A.Fidan adlı kişiyi bisikleti çalan kişi olarak suçlamıyorum.Çalıntı mala sahip olduğu için ve kanıtlayamadığı için şuçlu bulunuyor ve kendisi hakkında şikayetimden vazgeçmedim.Video Kayıtlarda şahsın boyu,postu,yüzü oldukça açık görünüyor ve bisiklete binmeği bilen biri olduğu,beni tanıyan biri olduduğunu,beni takip eden biri olduğunu başından beridir biliyorum..Sadece emniyet yeteri kadar üstüne düşmedi bu konunun.faaili meçhul olarak gidecekti.

Bisikleti A.Fidana satan kişi esas hırsızı tanıyor ama ele vermek istemiyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
E.KORKMAZ, bakın karşınızdaki kişiyi, hırsızlığa yardım ve yataklıkla suçluyorsunuz. Açıkça söylüyorum ki, davranışınız size düşündüğünüzden çok daha farklı şekillerde geri dönebilir. Bekleyin, cevap gelsin. Biz de görelim ne olup bittiğini.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Karşımdaki kişiye nasıl ve ne söyleyeceğim konusuna oldukça vakıfım.Bana öğretmeğe de kalkışmayın.Siz ne yargı,ne savcı,ne de hakimsiniz.varsa açılmış olan dava sayı bildir işi çaBUKLAŞTIRAYIM.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Anlaşılan Ağzına acı biber sürmemişler. Yol,yöntem konularında ki bazı bilgileriniz doğru ancak size bilgi aktaran haksızlıkla karşı karşıya kaldığını beyan eden niçin karakolda satış evraklarını sunamadı.???. bu konuda ne kadar dürüst acaba.! ! ! bekleyelim ve bu işlerin altından bakın bu kişiden neler çıkacak.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ulen,yukarıda bahsettiğin konular bir gerçek değilse,savcılık makamı hakkında yanlış beyan vermekten, başına ne işler gelecek gör.Bu yazıları print ediyor ve savcılık makamına sunacağım.) o kunuştuğun abilerin hangi yönetim.hangi yurt dışı, hangi üyelik,Sana o "Sahtekar lafını yedirteceğim"Sen ruhen kafadan hastasın.Zaten tedavi gördüğünü de beyan etmiş idin.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Bi dakka şimdi,

Konuyu açan arkadaş kimlik fotokopisi ve imza vs aldım diyor.

Arkadaşın veya sizin kalpazan/hırsız olduğunuzu veya olabileceğinizi ortaya çıkartmaya çalışmak niye?

Madem öyle diyor, belki ikinizde haklısınız. Belki esas hırsızlık yapan kişiyi bulacaksınız. Neden bunun üzerine gitmiyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy