Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çakma ve kalitesiz Kask satmakta nedir?

Konu, 'Giyim' kısmında Candan Biberci tarafından paylaşıldı.

1. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kibarca adı 'Replika' olan yada ne idiğü belli olmayan merdiven altı üretim markalarını mağazalarda ve burada satmak nasıl bir sorumsuzluktur?İnsan canına kastetmek değilmidir bu?Kask sizler için bir aksesuardanmı ibarettir?Sattığınız çakma kaskla birisinin ölümüne sebeb olacağınız hiç aklınıza geldimi?Adamlar kaliteli ürün imal etmek için milyonlarca doları ar-ge için boşunamı harcıyorlar?Evet herkezin bir bütçesi var biliyorum.Benimde öyle..Canınıza değer verin sonra ne siz nede sizi sevenler üzülmesin.Ama 'ben alırım kardeşim can benim kafa benim dağıtırımda kırarımda' diyorsanız o zaman hiç çakma mallada para vermeyin.Buzdolabı yada fırın straforundan kafanıza göre özgün bir model yapın ve onu takın.En azından benim tasarırımım dersiniz:)En hafif kaskı yapmış olursunuz hem.Kask dediğin nede olsa bir aksesuar..

Helen bunu beğendi.
  2. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Düzeltme... Replica ürünler çakma değildir. Replica ürünler markanın profesyonel seviyesindeki kullandığı ürünleri kullanıcılara sattığı ürünlere denir.

3. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Yavuz S. nasıl yani replika karbon bisikletle orjinal karbon arasında ne farkı var malzeme kalitesi mi yoksa başka birşeymi

4. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Canyon un sitesine girip en basit şekilde Replica Movistar versiyonuna bakabilirsin.

Orjinal ürün ile Replica arasında hiç bir park yoktur. Sadece renkler desenler veya ürünün özellikleri tüketicinin alabildiği seviyeye çekilmiştir.

Candan Biberci bunu beğendi.
  5. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Mesela benim bisikletim de Focus un tour de france da team Ag2r MondialeTeam in kullandığı bisiklet.. Focus izalco pro team replica diye geçmekte.

6. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Adamlar iyi markaların var olmayan modellerini üretip replica diye satıyor.Elemanda diyorki böyle bir model yok.Bakıyorsn markanın sitesine gerçektende yok.Replicanın çakma olmasındaki kastım buydu.

7. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla çakma kasklar tasarım olarak orjinaliyle aynı ama kullanılan madde olarak daha düşük kalite oluyor. Çakma kaskların 100 lira civarında satıldığını düşünürsek piyayada satılan 50-75 lira civarında kasklarla aynı kalitede olduğunu sanıyorum. Yani cana kastetmek konusuna katılmıyorum.

caesar, Helen ve Candan Biberci bunu beğendi.
  8. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Adamlar iyi markaların var olmayan modellerini üretip replica diye satıyor.Elemanda diyorki böyle bir model yok.Bakıyorsn markanın sitesine gerçektende yok.Replicanın çakma olmasındaki kastım buydu.

9. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
  10. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Replika genelde klasik ürünler için geçerlidir ve o klasik ürün üreticisi piyasadan kaybolmuştur
    Üretici firma özel olarak yaroşçıları için ürettiği ve efsane olmuş ürünleri zaman içinde benzerlerini ama asla aynısı değildir kalitede değil sadece bire bir klonlanmışı yada tıpatıp benzeridir.

ama

Çin deki ulu üreticiler asla ve asla replika üretmez....direk kopyalayıp "çakma"sını üretip haksız kazanç sağlar...bence

11. m.klcts

m.klcts Bisikletkolik

Adı:
    muhammed
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Yavuz S. ortadan 2ye bölünme felan olmaz yani bide böyle bişe olursa canyon sorumluluk alıyormu yada garanti veriyormu

12. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kask alırken standartlara uyumlu olup olmadığı önemli (açıkçası her üründe önemli).
    Bunların en basiti CE standardıdır. Bir standarttan ziyade izin anlamına gelir. Conformité Européenne'nin kısatlmasıdır yani "Avrupa içerisinde satılabilir" demektir. Yine de bu işarete sahip olmak için bazı standartları (bkz. CE Marking (CE Mark) for Personal Protective Equipment: EU Council Directive of 21 December 1989 (89/686/EEC) & Annex I, II, ... VI ) sağlamanız gerekiyor aksi takdirde izin verilmiyor satılmasına.

Çin'de üretilen ürünlerde bu işaret farklı oluyor;
    Çin'de üretilen ürünlerde bulunan CE logosu sadece "Çin'de üretilmiştir"i gösteriyor :)

En azından başlangıç için bir kontrol noktası olabilir bu kask alacak kişiler için. ;)

Candan Biberci, Helen ve Yavuz S. bunu beğendi.
  13. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Onunda çakmasını pardon replikasını yapmış made in çin---a

Helen bunu beğendi.
  14. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye: