Çakma ürün kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

dgncsk

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
Dogan
Bisiklet
Ümit
ben çakma ürün almam. marka fanatiği olduğum için değil de tanınan bir markayı taklit eden fırsatçı üreticinin başka fırsatçılıklar yaparak kaliteden yada sağlıktan ödün verebileceğini düşündüğüm için. genel olarak popüler olan markalı şeyleri de almam. çünkü nadiren gerçekten kaliteli oldukları için popülerdirler. popüler oldukları içinde anlamsız şekilde pahalıdırlar. araştırır 10 kere düşünür gerçekten lazım ise öyle alırım. internet neden var?

Scudo

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Ben çakma ürün sevmiyorum.. Oluyor ucuzluğun bir nedeni.. Marka tamam bir araştırmanın ürünü.. Ama çok pahalı satıyorlar.. Belli bir kar marjı da güdüyorlar tabii.. Şöyle yapıyorum.. Spor giyim markası olarak Lescon'u tercih ediyorum. Tchibo'nun giyiminde kayda değer parçalar oluyor.. Decathlon bisiklet giyiminde mantıklı fiyatlara ürün sunuyor.. İndirimlerini takip etmek gerekir. Ha bir de Bolu Highway outlet'te Nike ve diğer markaların outlet mağzaları var.. İstanbul dönüşü veya gidişi uğrayabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@vela2016
Siz üretici olsanız satılması ihtimali daha yüksek olan çakma ürünü mü yoksa satmak zorunda olduğunuz kendi ürününüzü mü daha kaliteli üretirsiniz? :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
100 liraya çakma tayt alacağına 5lik yaptır poşete doldur inan daha çok işe yarar

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
Giydiğimiz kıyafetin yapım materyalinde ki kanserojen maddeye titizlenen arkadaşlar kapitalizmin yemlemesine gelmeyelim. Bangledeş'te günlüğü 1-2 dolara yeraltındaki atölyelerde müslüman kardeşlerimizi çalıştırıp fahiş fiyata başka müslümana geçirmesini becerebilen kapitalizmi alkışlamak istiyorum burada.Kanserojen maddelerin bolca bulunduğu gıdaları hergün tüketip,kıyafetteki materyale titizlenmek ne kadar ironiktir. Enerji sağlaması için her pedallamadan önce neydügü belirsiz çikolata yüklemesi yapıp ,sonra gelip kıyafetteki kansorejen maddelere titizleniyorsak bu işte bir gariplik vardır.

• Beğen
Tepkiler: Ozicu ve amoush00

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullandığım tüm spor araç gereçleri orijinal olsa da, Aliexpress'ten aldığım (Çin markalı) bisiklet formalarım da var ve gayet memnunum. Aynı işi görecek Castelli, Rapha vb. markalara (bana göre) çok yüksek ücretler ödemek makul gelmiyor. Tayt konusunda kaliteli bir ürün kullanılması taraftarıyım ancak dediğim gibi üst forma konusunda sağlayacağı konforu göz önünde bulundurunca alternatiflere yönelebiliyorum. Termal içlik vs. gibi konularda Nike, Adidas vs olmasına gerek yok, Decathlon'daki ürünler fazlasıyla iş görüyor.

"Çakma ürün kullananlar sahtedir" çok acımasız olmuş, herkesin bütçesi malesef iyi şeyler almaya elverişli değil. Çakma da olsa, bu gibi ürünleri kullanıp mutlu olan insanlar var, bunu da göz önünde bulundurmak lazım. ( Fosforlu çakma Nike, Adidas ayakkabı, eşofman giyen apaçiler değil bahsettiklerim, onlara gönül rahatlığıyla giydirebilirsiniz :) )

Nike air max'i orijinal olsa da almayın rica ediyorum, yapacağınız her türlü sporun ruhuna aykırı bir ayakkabı. Pazar sabahı arkadaşlarla kahvaltıya giderken, gri eşofmanın altına giymelik bir ayakkabı sadece.

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
Çakma ürün kullananlar sahtedir ilk bakışta vay be bu ne derin bir lafmış izlenimi verin çocuk havuzu sığlığın da ham bir önerme olmuş. Değenilmeye tekrar bahsedilmeye değinilmicek hamlıkta. Siz değinmeseniz bende değinmicektim Melih bey .Karbon bisikletlerini duvarlara asıp clarisiyle turlayanları beğenmiyen tüketim gençliği

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
bence bu konuda decathlon her konuda yardımcı oluyor ucuz sağlıklı ve dayanıklı.

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
olay ekonomik boyuta ısrarla çekilmeye çalışılsa da sosyolojik bir konu; konu parası olmayan almasın mı değil, isim vermek gerekirse nike olmayan bir ürüne üzerine nike amblemi basılmış ve nike olan ürüne benzetilmiş diyerek alınmaması gerekliliği...ucuz olsun-kaliteli olsun varsın üzerinde "Osman Tuhafiye" yazsın, ismi bile sahtekarlık olan bir ürünün neyine güvenip alacağım.kaldı ki orjinal olan nike bile ederinin çoğunu üzerine bastığı amblem nedeniyle alıyor-sadece imaj satıyor(nike bağlamında bunu bütün popüler markalara uyarlayabilirsiniz)...herkese iyi akşamlar

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
Korsan kitap okumam, korsan film izlemem, korsan müzik dinlemem, çakma tekstil ürünlerini vs. kullanmam. Bana göre korsancılık hırsızlıkla eş değerdedir.

Yukarıda birçok arkadaşın dediği gibi nikke, abibas kullanacağıma Domyos gibi markalardan (Decathlon) alır temiz temiz giyerim. Her şey aslıyla güzel.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.313
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olay Ingilizlerin dediğine mi geliyor :-Ucuz mal alacak kadar zengin değilim - ??!!

• Beğen
Tepkiler: Doubleg

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
@avkebele Korsana karşıyım ama para vermeden internetten indirdiğim şeyleri kullanırım.
1. Filmler sinemadan zaten haddinden fazla kazanıyor.
2. Her şeyin orijinalini alırsak cepte para kalmaz. Çok pahalı satıyorlar.

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
@Turak

Fikir olarak aynı tarafta olmamıza sevindim. Ama onlar haddinden fazla kazanarak hırsızlık yapıyor diye biz de mi yapalım ? Tepki koyulacaksa pasif direniş gösterilebilir.

Enterasandır ki ayda ortalama 200₺'yi sadece sigaraya veren toplumumuz ayda 12 liraya lisanslı müziği dinleyemez(!)

Hues

Mütercim
Tepki
280
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@avkebele

Ben de bahsi geçen aylık üyeliklerden birine sahibim, ses kalitesi güzel olduğu için orijinal albüm/şarkı satın almaya başladıktan sonra dönem dönem belirli albümlere/şarkılara sardığımı ve daha önce satın aldığım albümleri/şarkıları dinlemediğimi fark ettim ardından bu tarz aylık ücret ile alınan uygulamalardan birinden aylık abonelik aldım şimdi ise aklıma eseni rahatça yüksek ses kalitesinde dinleyebiliyorum. İnternetten korsan indirmek için program indirmek düşük ses kalitesine katlanmak vb. dertlerin hepsinden kurtuldum fakat ne tuhaftır ki çayı 4 liraya içen, ilk fırsatta bütün parasını saçma yerlere harcayan ve "marka" olan arkadaşlarım 3 çay az içmeyi göze alamıyor hatta konuyu açınca boşa para harcayan kişi ben oluyorum.

konu artık iyice hortladığı için yazayım

Bisikletten çok önce lisenin ilk yıllarında bir öğretmenim bana okumam için kendi kitabını vermişti. O tarihe kadar kitaplara karşı yabaniydim ilkokulda okumayı öğrendiğim çocuk kitaplarından başka hiç kitap okumamıştım ve okumayı denemediğim halde kitapların hepsinin boş, sıkıcı ve saçma olduğunu düşünüyordum. Kitaptan bayağı etkilendim hatta kitabı öğretmenime gönülsüz teslim ettim. Okul çıkışı kullanmak zorunda olduğum bir üst geçitten geçerken kitabın korsanını 5 liraya buldum aldım kitabı tekrardan okumak istiyordum fakat kontrol etmeden almıştım eve gittiğimde de sonuç hüsrandı dört beş sayfada bir baskı hatası, kimi sayfalar katlanmış, eksik, tuhaf bir şeydi. Ertesi gün kitabı aramaya başladım ve gittiğim ilk kitapçıdan orijinalini 15 liraya aldım. O gün bugündür korsan ürün kullanımı konusunda yabaniyim. Ucuzluktan ziyade şans eseri denk geldiğim bir olaydı lakin bana bayağı yetti.

• Beğen
Tepkiler: Groims ve avkebele

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@avkebele
Ben şu şekil yapıyorum müzik işini;
İlk önce orijinal albümü alıyorum, aldıktan sonra o çizilmesin diye bir köşede duruyor ve yine mp3 olarak indiriyorum o albümdeki şarkıları:harika:
Böylece albüm eskimemiş oluyor,gıcır-gıcır :D:D

• Beğen
Tepkiler: Mehmet 38 ve Hues

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Çakma adidas apor ayakkabı yerine decathlondan spor ayakkabı almak daha mantıklı. O paraya alacağınız çakma adidastan hayır gelmez.