Çakma bisikletçiler

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Çakra bisiklet çakma bisikletçilerin başında gelen bir bisikletçi:(( Bisiklet dn anlamayan eğer araştırmazssanız size ,bana olduğu gibi 2010 model jantları 2013 diye satan montaj ı dahi başkasına yaptıran bir dükkan.Sadece uzun uzun konuşmayala sizi aptal a dönüştüren ve paranızı alan biisletçi.Lütfe alışveriş yaptığınız bisikletçilere dikkat edin.Ben dolandırıldım sizde dolandırılmayın...

Scudo
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
çakra bisiklet sahibi aykut büyüktetik e çok güvedik bisiklet grubuna aldık ama 2010 crankbrothers jantları bize 2013 diye sattıı :(( araştırmadım çünkü bizde söz senettir.Güven herşeydir.Ama çekim bisiklet de gerçeği görünce kişinin nasıl kötüü yüzünün ortaya çıktığı belli oldu:((( Bu sebep den 2013 model mavic jantlarımı sattım ve crankbrothers leri çakra bisiklet e teslim ettim.ve yine deore xt jant aldım yani bu kandırmaca yada kişini bilgisizliği bana 1500 tl ye patladı hee bide çakra ya 300 tl verdim bide 0 1800 tl yani lütfen dikkat edin araştırmadan arkadaşınız olsa birşey almayı ben güvendim ve işte sonucu

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
bu bisikletçi nerede ona göre gidelim alalım ifadesini :))

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Bu konuyu savcılığa ve avukatlara taşıyorum.bu zararımı ve bu firmayı çökrteceğim.Be yandım başka bisikletçi dostum yanmasın...

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
(link) bu link den bakabilirsiniz yanılıp da gitmeyin lütfen :((( Şuan itibari ile bu kişi yi telif hakarına uymamak dan dolayı müzik yüklenen siteden dahi attılar.kendini dj diye de tanıtıyor.Yazık valla....

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
hala bu jantlar için 950 eouro istiyormuş.Herhalde bu adam ölmeyi bayılmak zannediyor.

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
Öncelİkle geÇmİŞ olsun İnŞallah madurİyetİnİzİ en yakin zaman da geÇİrİrsİnİz...

Tepki
0
Gezi parkındaki arkadaşlara destek vermek için haziran ayında Aykut Büyüktetik ile ''ziller gezi için çalıyor'' başlığı ile bir bisiklet turu düzenledik. Bu tur esnasında birçok arkadaşla tanıştık. Daha sonraki günlerde sahilde bu arkadaşlar ile yaz boyunca kısa turlar ve sohbetlerde bulunduk. Feridun arkadaşımız birgün chakra isimli dükkana gelerek crank brothers marka jantlara talip oldu. O günkü euro kuru ile 2700 tl ye anlaşıldı. Feridun bu jantların hayallerini süslediğini ancak nakit ya da kredi kartı ile alamayacağını ancak parça parça verebileceğini söyledi. Aykut abi de 5 ya da 6 takside bölerek ödemesini kolaylaştırdı. İki gün sonra salcano marka bisikletine bu jantlar takıldı ve kendisine teslim edildi. Aynı zamanda bisikleti için çanta far gibi aksesuarlar da aldı. Mutluluktan uçarak geçen günler ödemenin ilki geldiğinde bitti ve kendisi beni arayarak aykut abi için kendisini dolandırdığı gibi ifadeler kullanarak jantların 2010 model olduğunu belirtti. Böyle birşeyin olamayacağını kaldı ki kendisi bu jantları almadan önce ve sonrasında da aylarca araştırdığını belirttim. İkna oldu ve konu kapandı. Ancak ödeme yapılmadı. 4 gün sonra yine beni arayarak soyadı gibi olduğunu geceleri dolandırıldığını düşünerek uyuyamadığını belirtti. Bende aykut abiyi araması gerektiğini belirttim. Aykut abiyi arayarak yine ikna olan bu arkadaş bu sefer konuyu yanlı bir biçimde arkadaşlarımıza anlattı ve jantları iade etmek istediğini belirtti. Bizde memnuniyetle mühim olan senin kendini iyi hissetmendir gerisi önemli değil dedik. Ancak iki gün daha geçti bu sefer fikir değiştirdiğini jantları iade etmek istemediğini söyleyerek param oldukça veririm diyerek aykut abiyi ikna etti. Ancak o telefon konuşmasında arkadaşlarının bizler için nasıl yüzümüze bakacaklar dediğini ifade etmiş. Bunu duyunca feridun u defalarca aradım ancak cevap vermedi bende kendisini sahilde bularak dükkana gelmesini istedim. Ve kendisine jantların parasını ödemediği halde bizi dolandırıcı yaptın, iade et dedik etmiyorsun, o zaman taksitlerini öde diyoruz onu da yapmıyorsun. Sen neyin peşindesin şeytanlık mı insanlık mı diye sordum. Ve oradan ayrıldım. Kendisi aykut abi ile başbaşa kaldı. Yine ben ödeyeceğim diye ayrılmış. Aradan bir saat geçmeden aykut abiyi telefonla arayarak jantları iade edeceğini söyledi ve iki gün sonra jantları söktürerek teslim etti. O güne kadar dükkana ödenen 300 tl nin 158 tl si yapmış olduğu alışveriş, geri kalan 142 tl de bu janlar için ödenmiştir. Bu jantlar bir başkası tarafından satılmak için bırakılmış olup sahibine durum anlatıldığında iadeyi kabul etmeyerek jantların parası selçuk beye tarafımızdan ödenmiştir. 142 tl de uyuyamayan bu arkadaşa, jantlar satıldığında ödenecektir.
2700 tl lik jantlar ile bir aydan fazla gezip havasını atan bu arkadaşımızın bizlere bu kadar yafta yapıştırmış olması yakışıklı bir davranış olmamıştır.
142 tl için bunca yıldır hizmet veren bir işyerini kötülemek doğru değildir.
Jantların 2010 olduğunu söyleyen ve bu arkadaşa kendi elindeki jantları satmak isteyen (uyumaz ın ifadesidir( çekim bisikletin davranışı ticari etiğe uygun değildir.
İfademizi almak isteyen murat adlı kişiye yukarıdaki ifademin yeterli olacağını düşünüyorum.
Ancak kendisinin hukuk ya da emniyet mensubu olma ihtimaline karşı açık adresimizi vermekte yarar buluyorum.
Bağdat cad. Çınarlı sok no 3 suadiye.
Jantları ikinci ele düşürdükten sonra ucuza alabilmek için bize göndermiş olduğu iki kişiye verilen fiyat 950 euro dur. Jantların fiyatı 800 euro dur ve sahibi tarafından çok temiz kullanılmıştır.
Chakra tamirat yapan bir bisiklet dükkanı değildir. Sadece ufak tefek ayar montaj gibi işler yapılmakta, bizi aşan işler cadde bisiklet te yaptırılmaktadır. Jantların montajındaki ruble ve göbek anahtarları bizde bulunmamaktadır.
Bu nedenle montajı biz yapmadık.
Konuya dahil olmam aykut abi ile olan arkadaşlığım ve yapılan ucuz tartışmaya son vermek istememdendir.
Hz. Muhammed e bir kişi gelip bir isim söyleyerek o kişinin hakkında kötü konuştuğunu ve planlar kurduğunu söyler. Hz. Muhammed' uzun bir süre susarak düşünür. Adam sorar neden bu kadar düşündün diye. Hz. Muhammed cevaplar: Ona ne iyilik yaptım diye düşünüyorum.
Bu ilişki de iki tarafında kötü niyetle bu alışverişe başlamadığı biliniyor. Ancak gelinen nokta bu. Biz uyumaz arkadaşımızın insanları ve olayları yargılarken daha vicdani olmasını beklerdik. Onu bisikletli arkadaşları tekrar aralarında görmek istiyor. Küsmek için sebepler, barışmak için olanların yanında küçücük kalıyor.
Sevgi ve saygılarımızla.

Işık Kaya arkadaşıma bu yazıyı yazmamıza izin verdiği için teşekkür ederiz.

Muharrem Kodak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Feridun, eğer yazılanlar doğruysa ortada çok büyük bir terbiyesizlik söz konusu. Hadi yaz bakalım cevabını.

Adını soyadını da vermişsin, bakalım neler çıkacak altından, çok merak ediyorum.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
gerçentende verilen cevap doğruysa ortada çok büyük bir terbiyesizlik var.
bu devirde 2010 model olmuş 2013 model olmuş farketmez, ben kardeşime beleşe vermem öyle bir jantı al tak aylarca beleşe gez diye.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç
Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Feridun Uyumaz 1 yıldır forum üyesi. Toplam 22 mesajı var. Bunlardan 7 tanesi sadece bu konuda. 1 yıl boyunca sadece bisiklet alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun diye mesaj atsak bile en az 100 mesaj eder. Bu husus Feridun Uyumaz'ın forumu nasıl kullandığı hakkında bize bir bilgi veriyor.

Chakra Bisiklet'ten Aykut Büyüktetik adına konuya mesaj yazan Muharrem Kodak. Muharrem Kodak da Işık Kaya'nın hesabından yazıyor. İlginçtir ki Işık Kaya da 2 gün önce üye olmuş ve ilk ve tek mesajı da bu.

• Beğen
Tepkiler: feridun uyumaz
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Sıradaki yorumu montana çetesine ve hayatı öğrendiğimiz caddebostan sahiline armağam ediyorum.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@ismail eren

ben bu konudan pek birşey anlamadım 950 euroluk jantı 1 ay parasını ödemeden almış 1 ay sonra taksitlerini ödeyememiş senetle mi alıyorda ödeyemiyor onu anlayamadım sonra geri iade alıcaklarını söylemişler ama adam vazgeçmiş iade etmiyecem demiş... madem 2013 yerine 2010 model verdiklerini iddaa ediyor neden geri iade etmiyor...

• Beğen
Tepkiler: ismail eren