Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cahillik mi desem,Özentilik mi?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında can akıncılar tarafından paylaşıldı.

1. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Derdimi anlatayım siz karar verin:)

Şimdi geçen kış ilkbahar aylarında bu siteye üye oldum bisikletle hep uzun seyahatlere çıkmak hayalimdi baktım ki benimle aynı görüşte olan bir çok insan var,neyse bu sitede ilk önce Alu kadroyu öğrendim hafif kadroymuş gerçek hayattada rastgele bisikleti servise götürdüğümde beldeyamanın pluton modelini kaldırınca ne olduğunu anlamış oldum,yani hafifti:) sonra sitede ng650 iyi bisiklet denmiş zor olacak ama babama danışayım;) babama bir ton dil döktüm (bir yılda 2 tane bisiklet almıştım biri çalınmıştı)neyse zar zor tamam dedi.Araya yaz tatili girince 2 3 ay yokum erteleyim belki askerlik üniversite filan olursa kron filan alırım:) neyse askerlikte o kadar gittik 3.aşamada kaybettik sağlık olsun daha önümüz açık Allah ne dediyse o dur diyerek yolumuza devam ettik.Neyse forumu biraz daha araştırarak bisiklete kaskla binen kadronun üstünde matara ve pompası bulunan insanların gezi makalelerini gördüm(normalde görsem bunlar avrupalı derdim demek böyle gezen Türklerde varmış) ng650 den sonra disk frenli bisikletlere baktım ki ne göreyim diskli bisikletlerde hidrolik fren varmış :) ana şok üstüne şok:) sonra biraz daha araştırdım en iyi bildiğim Shımano markanın daha iyileri ni keşfettim(Sram) hatta 18 21 vitesi bırak 24 27 hatta 30 viteslilerde varmış.Yahu ben nerde yaşamışım.Bu kadar şok ve araştırmadan sonra Baba yüreği millet iyisine binerken benim oğlum kötülerine niye binsin diyerekten 600 lira bütçe çıktı(araştırma yapmadan bir kaç yıl önce en pahalı bisikleti 500 600 lira zannediyordum).Salcano astro 240 srv aha dedim bu bisiklet benim olacak..Sonra Trene atlayıp Tarsustan Mersine ilk defa gerçek anlamda beyaz eşyacıların dışında bir bisiklet bayisine gidecektim.Zar zor 2 arkadaş mağazayı bulduktan sonra,satıcınında başka müşterilerle ilgilenmesinden dolayı biz ortaçağdan gelen insanlar olarak hemen tüm eşyaları incelemeye aldık.Bisikletlere baktık ki 200 lirayada varmış 1000 lirayada yeterki paran olsun...Hayatımda bu kadar kalın lastiği olan bisiklet görmemiştim,off oğlum şu vites kollarına bak,vay anasını Ahmet Salih Özenir abinin kaskından.Neyse bu kadar şoktan sonra aha dedim astro 240 srv..Bisikleti acayip inceledim sram kolları vardı,evet koltuğu jelliydi(o kadar inceledimde bisiklet astro 270 srd çıktı) ama bu bisiklete param yetmez:).Satıcı istediğimiz bisikletlerin şubat mart ayında geleceğini söyleyince tamam dedik biraz daha para atarız tüm ekipmanları birlikte alırız deyip ayrıldık.Sonra aklıma hidrolik frenli bisiklet takıldı babam da almışken disklisin al dedi şuan aklım Salcano Ng303 srd'de :) bisikleti şubat yada mart ayında alacaz nakit olarakda 1000 liram var:) Bakınız nerden nereye dün 360 lira bugün 1000 lira:) Tabi doğa gezilerini görünce insan sevdiği araca daha çok bağlanıyor,daha iyilerini istiyor.Aileme daha önceleri 400 lira bütçeyi zor çıkarttırırken yağmurda,sıcakta dağda bayırda bisikletle turlara çıktığımı görünce bisiklete ne kadar bağlı olduğumun farkına vardılar.Ben çadır,eldiven,ışık,kask,pompa,matara vs alacam aklım ng 303 de ama büyük olasılıkla srv 240 alacam peşin fiyatına bütün malzemeleri alıp üstüne para bile artırabiliyorum ama bir yandanda disk bisiklet varken:) her neyse benim hikayem böyle amatörlükten yarı pro hale geçiş olarak alıcının hangi psikolojide hareket ettiğine güzel bir örnek...

2. tolga çalışır

tolga çalışır Aktif Üye

Seviye:
    aynısından ben de almayı düşünüyorum...aynı düşünce yollarından ben de geçtım merak etme korkulacak birşey yok:)

can akıncılar bunu beğendi.
  3. Eren Güngör

Eren Güngör Yeni Üye

Seviye:
    Hepsini okudum, çok güzel yazmışsın eline sağlık. Yazıyı okurken aynı ben dedim ama ben o kadar ileri gidemedim ng 650' de kaldım inşallah benimde bigün pro bi bisikletim olurda bizde resimlerini atarız. :cool:

4. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    okuması pek güzeldi gerçekten, ne alırsan al güle güle kullan; ama

buna çok güldüm... hatta kahkaha attım =)):in:

5. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzeldi yazınız okurken hissettirdiniz o an neler yaşadığınızı vallahi bravo en güzeli sizlerin olsun hak ediyorsunuz çünkü.

6. Eşref BOSTANCI

Eşref BOSTANCI Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hayaller zaman azim ve çalışma birazda sabır.... olay bunlardan ibaret. Giant talon 29 u rüyamda görüyordum şimdi gözlerimi açtığımda görüyorum.. Sağlıklı pedallar..

7. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende öyleydım 2 sene önce tam bu vakitler salcano astro hayali kurardım sonra sedona borlayı zorlarım belkı derdım ailem heves sanıp erteledıler taa ki mayıs ayına kadar :) 711 e yukseldım hayalimin bisikletiydi sonra dedım olmuşken bıraz daha ıyı olsun gıttım izmirden 741 aldım :D şimdide satıyorum :(

8. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba benim hikayeme benziyor hatta daha önce haberleşmişdik :)

Ama ben tabi 2-3 ay dayanamayacağımı bildiğim için aldım astro 240 srv yi.Tabi doğal olarak benimde aklım disk fren de kaldı ama şuan için bütçem açısından ve şu anlık en doğrusu olan 240 srvyi aldım ve gayet mutluyuz :)

Ömer BAŞKARA ve can akıncılar bunu beğendi.
  9. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İlerde ise, en az 1.5 yıl :) Bakacağım 2 model " Merida - Scott" olacak :D

10. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Dostum tebrik ederim güzel olmuş..Nedense hepimizin hikayesi aynı:) Bende daha bi ay önce sedona 701 aldım çokta güzel ve rahat ama baktım ki daha iyileri var şimdiden para biriktirmeye başladım..En fazla 500 veririm diyodum ama şimdi 2. el fiyatı 1000 liranın altındaki bisikletlere bakmıyorum bilee:D inş en iyileri bizlerin olsun:))

11. Ateş Akakıncı

Ateş Akakıncı Aktif Üye

Seviye:
    Benim durum daha kötü . İlk önce Bianchi bakiyim dedim Scorpion'u beğendim . Sonra baktım Bianch Star çok güzel görünüyor zar zor ikna ettim 500 Tl'ye . Sonra tekrar 300 Tl'ye döndüm . Daha önce Ümit Gold bisiklet almıştım 200 Tl'ye çok güzel görünürdü gözüme . Bu foruma üye oldum araştırdım benim bisiklet meğersem çelik yığınıymış . :) 700 Tl'ye çıkarmaya çalıştım Mtb mi Şehir Bisikleti mi çok kafa yordum . Sonra gene 500 Tl'ye dönünce 600 Tl'ye razıyım dedim . Er geç 700'e çıktım ve bu foruma üye olduğumdan beri 1300 Tl'ye çıkabildim toplamda :) Salı günü kısmetse gidicem ve 1300 Tl'ye Beşiktaş'tan bisikletimi alıcam . Tek engel bisiklet 1.40 metrelik yere sığarmı sığmazmı diye . Birde hayla aklımda bir model yok :)

12. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bencede Ne alırsan al güle güle kullan :)

13. Ömer BAŞKARA

Ömer BAŞKARA Yeni Üye

Seviye:
    üstad öntekeri sökersin yer sıkıntın kalkar 10sn.de söker 30 sn. de takarsın.

14. Salih Kara

Salih Kara Yeni Üye

Seviye:
    Ağzına ve yüreğine sağlık. Duygu ve düşüncelerinle binerce bisiklet sevdalısının düşüncelerine tercüman olmuşsun. Umarım herşey gönlünce olur....