Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çadır

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Halil Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Halil Karaca

Halil Karaca Üye

Seviye:
  2. Aziz Özkan

Aziz Özkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    öncelikle çadırı hangi mevsim kullanacagınıza karar verin derim. sadece yaz mı , yoksa 3 mevsim mi ya da kışlık mı ? her mevsime göre değişik özelliklere sahip çadırlar mevcut.

bunların yanında en önemli özellikler su ve rüzgar geçirmemesi, özellikle tabanın su almayan yapıda olması, çadırın havalandırma deliklerinin bulunması, çadırın direklerinin esnek ama sağlam olması, çadırın boyunun bedeninize zorluk cıkarmayacak kadar geniş olması, optimum sıcaklık değeri,varsa bagaj alanı ve hafif olmasıdır.

bu özellikleri göz önünde bulundurarak iyi bir araştırma ile seçim yapabilirsiniz. bir çadırın fiyatının yüksek olması onun kaliteli oldugu anlamına gelmez.

eğer bir çadır kışlık değilse , kışında kalırım üşümem demeyin üşürsünüz tarafımdan test edildi :)

ve son olarak kalacagınız hava koşuluna göre mat ve tulum da vazgeçilmezdir.

Halil Karaca bunu beğendi.
  3. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Aziz Bey son derece güzel açıklamış. Çadırda bir diğer önemli özellikte hafif olmasıdır, şimdiye kadar çadır kullanma fırsatım olmadı ama ben kendim için Husky'nin bret modelini sipariş ettim, 4 mevsim bir çadır olmasının yanında hafif ve su geçirmezlik dereceside oldukça başarılı. Uzun araştırmalardan sonra ve uzmanların tavsiyesi ile bu çadırda karar kıldım.

4. Halil Karaca

Halil Karaca Üye

Seviye:
    İlgilendiğiniz için çok teşekkürler.

Ben yazın kalacağım. Tabii ki su ve yağmur geçirmez olması çok önemli. 1-2 kişilik hafif bir çadır arıyorum. Önerdiğiniz marka, model var mı? (Husky Bret'i inceleyeceğim Ünal Bey çok teşekkürler)

Birde çadır kurunca bisikleti nereye koyuyoruz merak ettim? Birisinin tek başına çadır kurup kaldırması filan çok zor olur mu?

Tecrübesizim affedin...

5. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Rica ederim dostum ne demek, yardımcı olabildiysem ne mutlu

6. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Delta'nın bilgisine göre 1.63 Kg ağırlığa sahip ve bir kişilik. Ünal Bey'in yazdığı Husky 2 kişilik modeli "Min.2500 g - Max.2700 g" gibi bir değeri var. Ve 4 mevsim. Topeak 3 mevsim bir model. Kendi sitesinden baktım.

Topeak'ta 1 kapı var ve o da sağ tarafta. 3 tane havalandırma camı var. 2 yanda 1 sonda.

http://www.youtube.com/watch?v=cIag9dfy54A
    Buda çadırın kurulumu. Yol bisikleti ile yapıldığı için ortalarda bir yerde bisikletin arkası havaya kalkıyor gerginlikten dolayı ama artık bisiklet hafif diye mi yoksa kuran bir hata mı yaptı bilmiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=sVoKDH-2Cjs&feature=related
    Buda aynı firmanın EXP modeli. Bunda bisiklete sabitlenmiyor.

Umarım biraz daha açıklayıcı olmuştur.

7. Halil Karaca

Halil Karaca Üye

Seviye:
    Levent Bey teşekkür ederim, videoyu gördükten sonra ürün gözümden düştü denebilir.

Forumda "çadır" yazarak aratmıştım ama aşağıdaki başlığı bulamamıştım, googleda rastladım. Bu olay zaten konuşulmuş...

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=57478

8. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya ben bu forumu çok seviyorum :) Eyvallah üstad